Serie 1 Herrer Øst Kreds 1 - Serie 1

Info

Turnering: Danmarksturnering i Floorball
Turneringsansvarlige
Keld Andreassen Tlf: 43262591
Dokumenter
Reglement

Bemærkninger


https://foreningsportalen.dgi.dk/Report/MatchListCreateXL.aspx?Pool=45510

Stilling Danmarksturnering i Floorball
Serie 1
Serie 1 Herrer Øst Kreds 1

Hold Kampe V U T Score Point
1. Midtsjælland Floorball 5 5 0 0 39-7 15
2. Tårnborg Towers 1 5 4 0 1 38-18 12
3. Sons of Hothouse Floorball Høje Taastrup 6 2 1 3 36-39 7
4. FF København 2 3 2 0 1 14-8 6
5. Benløse FC 4 5 2 0 3 23-25 6
6. HG/Næstved 5 1 1 3 30-44 4
7. Sydsjællands FC 5 0 0 5 10-49 0

= Hold musen henover ikonet, for at se den anvendte stillingsregel

Seneste resultater

Danmarksturnering i Floorball
Serie 1
Serie 1 Herrer Øst Kreds 1

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat
811095 28-02-21 12:00 Sydsjællands FC - HG/Næstved
811094 28-02-21 12:00 FF København 2 - Benløse FC 4 - Hal 2
811093 01-03-21 19:30 Sons of Hothouse Floorball Høje Taastrup - Tårnborg Towers 1

Kommende kampe

Danmarksturnering i Floorball
Serie 1
Serie 1 Herrer Øst Kreds 1

Fra dato: til dato:

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal
07-03-21 12:15  - 
07-03-21 14:00  -  - Hal 2
07-03-21 14:30  - 
https://foreningsportalen.dgi.dk/Report/MatchListCreateXL.aspx?Pool=45510

Komplet kampprogram

Danmarksturnering i Floorball
Serie 1
Serie 1 Herrer Øst Kreds 1

Kampnr. Dag Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
NB!
Kamp udsat
Lørdag 12-09-20 10:00 Benløse FC 4 - FF København 2
Lørdag 12-09-20 11:00 Midtsjælland Floorball - Sons of Hothouse Floorball Høje Taastrup 7 - 2
Tirsdag 15-09-20 19:30 Tårnborg Towers 1 - Sydsjællands FC 10 - 0
Søndag 20-09-20 12:00 Sydsjællands FC - Benløse FC 4 1 - 7
Mandag 21-09-20 19:30 Sons of Hothouse Floorball Høje Taastrup - Tårnborg Towers 1 6 - 7
Fredag 25-09-20 19:00 HG/Næstved - Sons of Hothouse Floorball Høje Taastrup 8 - 13
Søndag 27-09-20 12:00 FF København 2 - Midtsjælland Floorball - Hal 2 0 - 6
Mandag 28-09-20 20:00 Sons of Hothouse Floorball Høje Taastrup - HG/Næstved 7 - 7
Torsdag 01-10-20 20:15 Benløse FC 4 - Tårnborg Towers 1 4 - 7
Lørdag 03-10-20 16:00 Tårnborg Towers 1 - Midtsjælland Floorball 1 - 5
Søndag 04-10-20 11:00 Sydsjællands FC - HG/Næstved 6 - 11
Mandag 05-10-20 20:00 Sons of Hothouse Floorball Høje Taastrup - Benløse FC 4 7 - 5
Søndag 11-10-20 13:15 Midtsjælland Floorball - Benløse FC 4 9 - 2
Søndag 11-10-20 14:00 FF København 2 - Sydsjællands FC - Hal 2 9 - 1
Søndag 11-10-20 16:30 HG/Næstved - Tårnborg Towers 1 3 - 13
Mandag 19-10-20 20:00 Sons of Hothouse Floorball Høje Taastrup - FF København 2 1 - 5
Søndag 25-10-20 10:00 Benløse FC 4 - HG/Næstved 5 - 1
Søndag 25-10-20 11:15 Midtsjælland Floorball - Sydsjællands FC 12 - 2
NB!
Kamp udsat
Lørdag 31-10-20 16:00 Tårnborg Towers 1 - FF København 2
NB!
Kamp udsat
Søndag 01-11-20 10:00 Sydsjællands FC - Sons of Hothouse Floorball Høje Taastrup
NB!
Kamp udsat
Søndag 01-11-20 10:45 HG/Næstved - Midtsjælland Floorball
NB!
Kamp udsat
Torsdag 05-11-20 19:30 Benløse FC 4 - Sydsjællands FC
NB!
Kamp udsat
Lørdag 07-11-20 09:00 Midtsjælland Floorball - FF København 2
NB!
Kamp udsat
Lørdag 07-11-20 16:00 Tårnborg Towers 1 - HG/Næstved
NB!
Kamp udsat
Torsdag 12-11-20 20:00 FF København 2 - HG/Næstved - Hal 2
NB!
Kamp udsat
Torsdag 19-11-20 19:30 Benløse FC 4 - Midtsjælland Floorball
NB!
Kamp udsat
Søndag 22-11-20 10:00 Sydsjællands FC - Tårnborg Towers 1
NB!
Kamp udsat
Søndag 22-11-20 14:00 FF København 2 - Sons of Hothouse Floorball Høje Taastrup - Hal 2
NB!
Kamp udsat
Søndag 29-11-20 10:00 Sydsjællands FC - FF København 2
NB!
Kamp udsat
Søndag 29-11-20 16:45 HG/Næstved - Benløse FC 4
NB!
Kamp udsat
Mandag 30-11-20 20:00 Sons of Hothouse Floorball Høje Taastrup - Midtsjælland Floorball
NB!
Kamp udsat
Lørdag 05-12-20 16:00 Tårnborg Towers 1 - Benløse FC 4
NB!
Kamp udsat
Søndag 06-12-20 10:45 HG/Næstved - FF København 2
NB!
Kamp udsat
Mandag 14-12-20 20:00 Sons of Hothouse Floorball Høje Taastrup - Sydsjællands FC
NB!
Kamp udsat
Lørdag 09-01-21 12:00 Benløse FC 4 - Sons of Hothouse Floorball Høje Taastrup
NB!
Kamp udsat
Søndag 10-01-21 12:15 HG/Næstved - Sydsjællands FC
NB!
Kamp udsat
Søndag 10-01-21 14:15 Midtsjælland Floorball - Tårnborg Towers 1
Lørdag 23-01-21 14:00 FF København 2 - Tårnborg Towers 1 - Hal 2
Søndag 24-01-21 10:00 Sydsjællands FC - Midtsjælland Floorball
Lørdag 30-01-21 15:45 Midtsjælland Floorball - HG/Næstved
Lørdag 30-01-21 16:00 Benløse FC 4 - FF København 2
Lørdag 30-01-21 16:00 Tårnborg Towers 1 - Sons of Hothouse Floorball Høje Taastrup
Tirsdag 02-02-21 19:00 Sydsjællands FC - Midtsjælland Floorball
Torsdag 04-02-21 19:30 Benløse FC 4 - HG/Næstved
Lørdag 06-02-21 16:00 Tårnborg Towers 1 - Benløse FC 4
Mandag 08-02-21 20:00 Sons of Hothouse Floorball Høje Taastrup - FF København 2
Søndag 14-02-21 10:00 Sydsjællands FC - Sons of Hothouse Floorball Høje Taastrup
Søndag 14-02-21 10:45 HG/Næstved - Tårnborg Towers 1
Søndag 14-02-21 15:30 Midtsjælland Floorball - Benløse FC 4
Søndag 28-02-21 12:00 FF København 2 - Benløse FC 4 - Hal 2
Søndag 28-02-21 12:00 Sydsjællands FC - HG/Næstved
Mandag 01-03-21 19:30 Sons of Hothouse Floorball Høje Taastrup - Tårnborg Towers 1
Søndag 07-03-21 12:15 HG/Næstved - Sons of Hothouse Floorball Høje Taastrup
Søndag 07-03-21 14:00 FF København 2 - Midtsjælland Floorball - Hal 2
Søndag 07-03-21 14:30 Benløse FC 4 - Sydsjællands FC
Lørdag 13-03-21 16:00 Tårnborg Towers 1 - Sydsjællands FC
Søndag 14-03-21 12:15 HG/Næstved - FF København 2
Søndag 14-03-21 15:30 Midtsjælland Floorball - Sons of Hothouse Floorball Høje Taastrup
Søndag 21-03-21 12:00 FF København 2 - Tårnborg Towers 1 - Hal 2
Mandag 22-03-21 20:00 Sons of Hothouse Floorball Høje Taastrup - Benløse FC 4
Onsdag 24-03-21 20:30 Midtsjælland Floorball - HG/Næstved
Lørdag 27-03-21 16:00 Tårnborg Towers 1 - Midtsjælland Floorball
Søndag 28-03-21 12:00 FF København 2 - Sydsjællands FC - Hal 2

Til toppen