U15A | Min Idræt

Pulje-og rækkeinfo

Turnering: Danmarksturnering i Floorball
Turneringsansvarlige
Keld Andreassen Tlf: 43262591
Dokumenter
Reglement

Bemærkninger

11-09-2020: Ry Floorball trækker sig Stevns FK trækker sit U15 fra Turneringen. Vi har haft en lille trup, men desværre valgte 2 spillere at søge udfordringer i en større klub. Dorthe Hansen, Formand, Stevns Floorball Klub

https://foreningsportalen.dgi.dk/Report/MatchListCreateXL.aspx?Row=106629

Komplet kampprogram


U15A

Kampnr. Dag Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
Lørdag 12-09-20 17:30 Copenhagen FC - Helsingør FT 0 - 8
Søndag 13-09-20 09:00 Hvidovre Attack - Rødovre FC 5 - 10
Søndag 13-09-20 11:00 Vanløse - Frederiksberg Floorball - Midtsjælland Floorball 15 - 0
Lørdag 19-09-20 18:00 Esbjerg Sharks FC - Brønderslev FC 5 - 7
Søndag 20-09-20 09:30 Vanløse - Frederiksberg Floorball - Rødovre FC 3 - 6
Søndag 20-09-20 12:00 Copenhagen FC - Benløse FC 3 - 12
Søndag 20-09-20 13:30 Rungsted-Hørsholm FK - Hvidovre Attack 2 - 8
Tirsdag 22-09-20 18:30 Helsingør FT - Hvidovre Attack 6 - 3
Lørdag 26-09-20 12:00 Rødovre FC - Copenhagen FC 13 - 1
Søndag 27-09-20 15:30 Benløse FC - Vanløse - Frederiksberg Floorball 14 - 2
Lørdag 03-10-20 17:00 Hvidovre Attack - Benløse FC 3 - 8
Lørdag 03-10-20 18:00 Brønderslev FC - Frederikshavn Blackhawks 6 - 2
Søndag 04-10-20 10:30 Herlev FC - Helsingør FT 1 - 11
Søndag 04-10-20 11:30 Rungsted-Hørsholm FK - Rødovre FC 1 - 6
Søndag 04-10-20 14:00 Copenhagen FC - Vanløse - Frederiksberg Floorball 1 - 2
Onsdag 21-10-20 19:00 Rødovre FC - Midtsjælland Floorball 21 - 0
Lørdag 24-10-20 14:30 Benløse FC - Rungsted-Hørsholm FK 12 - 1
Søndag 25-10-20 15:00 Midtsjælland Floorball - Copenhagen FC 0 - 8
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
Onsdag 04-11-20 18:15 Benløse FC - Herlev FC 5 - 0
Onsdag 04-11-20 19:00 Rødovre FC - Helsingør FT 4 - 2
Fredag 06-11-20 18:30 Copenhagen FC - Rungsted-Hørsholm FK 0 - 3
Lørdag 14-11-20 13:30 Vanløse - Frederiksberg Floorball - Rungsted-Hørsholm FK 6 - 2
Søndag 22-11-20 13:00 Midtsjælland Floorball - Benløse FC 1 - 30
NB!
Kamp udsat
Søndag 22-11-20 14:30 Rungsted-Hørsholm FK - Helsingør FT
Onsdag 25-11-20 19:00 Rødovre FC - Herlev FC 14 - 3
Fredag 27-11-20 19:30 Vanløse - Frederiksberg Floorball - Herlev FC 13 - 0
NB!
Kamp udsat
Søndag 29-11-20 12:30 Frederikshavn Blackhawks - Strandby Elling IF
Søndag 29-11-20 16:30 Midtsjælland Floorball - Hvidovre Attack 0 - 15
Lørdag 05-12-20 10:30 Helsingør FT - Vanløse - Frederiksberg Floorball
Lørdag 05-12-20 12:00 Frederikshavn Blackhawks - Brønderslev FC
NB!
Kamp udsat
Søndag 06-12-20 12:30 Rungsted-Hørsholm FK - Herlev FC
Fredag 11-12-20 18:30 Copenhagen FC - Herlev FC
Fredag 11-12-20 19:30 Benløse FC - Helsingør FT
Lørdag 12-12-20 15:00 Vanløse - Frederiksberg Floorball - Hvidovre Attack
Søndag 13-12-20 13:00 Midtsjælland Floorball - Rungsted-Hørsholm FK
Lørdag 19-12-20 11:00 Hvidovre Attack - Herlev FC
Lørdag 19-12-20 12:00 Strandby Elling IF - Esbjerg Sharks FC
Lørdag 19-12-20 15:00 Strandby Elling IF - Esbjerg Sharks FC
Lørdag 09-01-21 13:00 Esbjerg Sharks FC - Strandby Elling IF
Lørdag 09-01-21 16:00 Esbjerg Sharks FC - Strandby Elling IF
Søndag 10-01-21 09:00 Frederikshavn Blackhawks - Brønderslev FC
Søndag 10-01-21 10:30 Herlev FC - Rødovre FC
Søndag 10-01-21 11:00 Rungsted-Hørsholm FK - Vanløse - Frederiksberg Floorball
Søndag 17-01-21 16:00 Midtsjælland Floorball - Helsingør FT
Fredag 22-01-21 18:30 Rødovre FC - Hvidovre Attack
Søndag 24-01-21 Strandby Elling IF - Frederikshavn Blackhawks
Søndag 24-01-21 12:00 Brønderslev FC - Esbjerg Sharks FC
Søndag 24-01-21 15:00 Brønderslev FC - Esbjerg Sharks FC
Lørdag 30-01-21 12:00 Rødovre FC - Vanløse - Frederiksberg Floorball
Lørdag 30-01-21 15:30 Hvidovre Attack - Rungsted-Hørsholm FK
Lørdag 30-01-21 16:30 Frederikshavn Blackhawks - Esbjerg Sharks FC
Lørdag 30-01-21 16:30 Brønderslev FC - Strandby Elling IF
Søndag 31-01-21 09:30 Frederikshavn Blackhawks - Esbjerg Sharks FC
Søndag 31-01-21 10:30 Herlev FC - Midtsjælland Floorball
Søndag 31-01-21 11:30 Benløse FC - Copenhagen FC
Lørdag 06-02-21 Esbjerg Sharks FC - Frederikshavn Blackhawks
Søndag 07-02-21 13:00 Midtsjælland Floorball - Rødovre FC
Søndag 07-02-21 14:30 Rungsted-Hørsholm FK - Benløse FC
Søndag 07-02-21 15:00 Herlev FC - Hvidovre Attack
Lørdag 13-02-21 Esbjerg Sharks FC - Strandby Elling IF
Lørdag 13-02-21 10:00 Frederikshavn Blackhawks - Brønderslev FC
Søndag 14-02-21 15:00 Midtsjælland Floorball - Herlev FC
Søndag 21-02-21 09:00 Hvidovre Attack - Copenhagen FC
Fredag 26-02-21 20:00 Strandby Elling IF - Frederikshavn Blackhawks
Lørdag 27-02-21 15:30 Hvidovre Attack - Helsingør FT
Søndag 28-02-21 12:00 Copenhagen FC - Rødovre FC
Onsdag 03-03-21 19:00 Rødovre FC - Benløse FC
Torsdag 04-03-21 19:00 Helsingør FT - Rungsted-Hørsholm FK
Lørdag 06-03-21 17:00 Vanløse - Frederiksberg Floorball - Benløse FC
Søndag 07-03-21 11:30 Benløse FC - Midtsjælland Floorball
Tirsdag 09-03-21 18:30 Helsingør FT - Rødovre FC
Fredag 12-03-21 19:30 Brønderslev FC - Frederikshavn Blackhawks
Lørdag 13-03-21 12:00 Esbjerg Sharks FC - Frederikshavn Blackhawks
Lørdag 13-03-21 14:00 Copenhagen FC - Midtsjælland Floorball
Lørdag 13-03-21 14:30 Esbjerg Sharks FC - Frederikshavn Blackhawks
Lørdag 13-03-21 19:00 Herlev FC - Benløse FC
Fredag 19-03-21 18:30 Strandby Elling IF - Brønderslev FC
Lørdag 27-03-21 Esbjerg Sharks FC - Brønderslev FC
Lørdag 27-03-21 Strandby Elling IF - Frederikshavn Blackhawks
Søndag 04-04-21 10:00 Hvidovre Attack - Midtsjælland Floorball
Lørdag 10-04-21 Brønderslev FC - Esbjerg Sharks FC
Lørdag 10-04-21 13:00 Helsingør FT - Herlev FC
Lørdag 10-04-21 16:30 Rødovre FC - Rungsted-Hørsholm FK
Søndag 11-04-21 13:00 Benløse FC - Hvidovre Attack
Søndag 11-04-21 16:00 Vanløse - Frederiksberg Floorball - Copenhagen FC
Tirsdag 13-04-21 18:00 Frederikshavn Blackhawks - Strandby Elling IF
Lørdag 24-04-21 Brønderslev FC - Strandby Elling IF
Lørdag 24-04-21 16:00 Copenhagen FC - Hvidovre Attack
Søndag 25-04-21 14:00 Herlev FC - Rungsted-Hørsholm FK
Søndag 25-04-21 16:00 Vanløse - Frederiksberg Floorball - Helsingør FT
Lørdag 01-05-21 11:30 Helsingør FT - Midtsjælland Floorball
Søndag 02-05-21 Strandby Elling IF - Brønderslev FC
Søndag 02-05-21 10:30 Herlev FC - Vanløse - Frederiksberg Floorball
Søndag 02-05-21 12:00 Rungsted-Hørsholm FK - Copenhagen FC
Fredag 07-05-21 20:00 Strandby Elling IF - Brønderslev FC
Lørdag 08-05-21 13:00 Helsingør FT - Benløse FC
Lørdag 08-05-21 15:00 Hvidovre Attack - Vanløse - Frederiksberg Floorball
Søndag 09-05-21 15:00 Herlev FC - Copenhagen FC
Søndag 09-05-21 16:00 Rungsted-Hørsholm FK - Midtsjælland Floorball
Lørdag 15-05-21 13:00 Helsingør FT - Copenhagen FC
Lørdag 15-05-21 14:30 Benløse FC - Rødovre FC
Søndag 16-05-21 17:30 Midtsjælland Floorball - Vanløse - Frederiksberg Floorball

Til toppen