Pulje 1 - 3. Division Herrer Øst

Info

Turnering: Danmarksturnering i Floorball
Turneringsansvarlige
Christina Møller Eriksen Tlf: 43262591
Dokumenter
Reglement
https://foreningsportalen.dgi.dk/Report/MatchListCreateXL.aspx?Pool=45585

Stilling Danmarksturnering i Floorball
3. Division Herrer Øst
Pulje 1

Hold Kampe V U T Score Point
1. Hvidovre Attack FC 3 5 4 1 0 44-21 13
2. Hvidovre Attack FC 4 4 3 1 0 18-13 10
3. FF København 3 2 0 1 11-14 6
4. Jægerspris UFC 3 1 1 1 13-11 4
5. Stevns Herrer 4 1 1 2 17-18 4
6. Benløse FC 3 3 1 0 2 14-15 3
7. Herlev FC 2 5 1 0 4 20-29 3
8. Rungsted-Hørsholm 2 NB!
Ikke angivet
Nej
Ja
3 0 0 3 3-19 0

= Hold musen henover ikonet, for at se den anvendte stillingsregel
https://foreningsportalen.dgi.dk/Report/MatchListCreateXL.aspx?Pool=45585

Komplet kampprogram

Danmarksturnering i Floorball
3. Division Herrer Øst
Pulje 1

Kampnr. Dag Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
Lørdag 12-09-20 12:00 Stevns Herrer - Rungsted-Hørsholm 2 5 - 0
Lørdag 12-09-20 12:00 Benløse FC 3 - FF København
Søndag 13-09-20 18:00 Hvidovre Attack FC 3 - Herlev FC 2 10 - 5
Søndag 20-09-20 10:00 FF København - Herlev FC 2 - Hal 2 4 - 1
Søndag 20-09-20 20:00 Rungsted-Hørsholm 2 - Hvidovre Attack FC 3 3 - 12
Onsdag 23-09-20 19:30 Jægerspris UFC - Hvidovre Attack FC 4 3 - 4
Torsdag 24-09-20 19:30 Benløse FC 3 - Herlev FC 2 5 - 2
Lørdag 26-09-20 11:00 Hvidovre Attack FC 4 - Rungsted-Hørsholm 2 2 - 0
Søndag 27-09-20 14:00 FF København - Stevns Herrer - Hal 2 6 - 4
Søndag 04-10-20 13:00 Hvidovre Attack FC 3 - Benløse FC 3 7 - 6
Søndag 04-10-20 16:00 Jægerspris UFC - Stevns Herrer 4 - 4
Søndag 04-10-20 17:00 Hvidovre Attack FC 4 - Herlev FC 2 6 - 4
Søndag 11-10-20 12:00 FF København - Hvidovre Attack FC 3 - Hal 2 1 - 9
Søndag 25-10-20 12:00 Benløse FC 3 - Jægerspris UFC 3 - 6
Søndag 25-10-20 12:30 Hvidovre Attack FC 4 - Hvidovre Attack FC 3 6 - 6
Søndag 25-10-20 14:30 Herlev FC 2 - Stevns Herrer 8 - 4
NB!
Kamp udsat
Lørdag 31-10-20 10:00 Stevns Herrer - Hvidovre Attack FC 4
NB!
Kamp udsat
Lørdag 31-10-20 16:00 Jægerspris UFC - FF København
NB!
Kamp udsat
Søndag 01-11-20 13:00 Herlev FC 2 - Rungsted-Hørsholm 2
NB!
Kamp udsat
Lørdag 07-11-20 14:00 Hvidovre Attack FC 3 - Stevns Herrer
NB!
Kamp udsat
Lørdag 07-11-20 16:00 Hvidovre Attack FC 4 - Benløse FC 3
NB!
Kamp udsat
Søndag 08-11-20 10:30 Herlev FC 2 - Jægerspris UFC
NB!
Kamp udsat
Søndag 22-11-20 10:00 Benløse FC 3 - Rungsted-Hørsholm 2
NB!
Kamp udsat
Søndag 22-11-20 12:00 FF København - Hvidovre Attack FC 4 - Hal 2
NB!
Kamp udsat
Søndag 29-11-20 11:00 Hvidovre Attack FC 4 - Stevns Herrer
NB!
Kamp udsat
Søndag 29-11-20 15:00 Jægerspris UFC - Benløse FC 3
NB!
Kamp udsat
Mandag 30-11-20 20:30 Herlev FC 2 - FF København
NB!
Kamp udsat
Lørdag 05-12-20 10:00 Benløse FC 3 - Hvidovre Attack FC 3
NB!
Kamp udsat
Lørdag 05-12-20 13:00 Stevns Herrer - FF København
NB!
Kamp udsat
Søndag 06-12-20 13:00 Jægerspris UFC - Rungsted-Hørsholm 2
NB!
Kamp udsat
Søndag 06-12-20 17:00 Herlev FC 2 - Hvidovre Attack FC 4
NB!
Kamp udsat
Lørdag 12-12-20 12:00 Stevns Herrer - Benløse FC 3
NB!
Kamp udsat
Lørdag 12-12-20 18:00 Hvidovre Attack FC 3 - Jægerspris UFC
NB!
Kamp udsat
Lørdag 09-01-21 10:00 Benløse FC 3 - Stevns Herrer
NB!
Kamp udsat
Søndag 10-01-21 12:00 Herlev FC 2 - Hvidovre Attack FC 3
NB!
Kamp udsat
Søndag 10-01-21 16:00 Rungsted-Hørsholm 2 - FF København
NB!
Kamp aflyst
Torsdag 14-01-21 20:00 FF København - Rungsted-Hørsholm 2 - Hal 2
NB!
Kamp aflyst
Lørdag 16-01-21 14:00 Stevns Herrer - Jægerspris UFC
NB!
Kamp aflyst
Søndag 24-01-21 11:30 Hvidovre Attack FC 3 - FF København
NB!
Kamp aflyst
Søndag 24-01-21 12:00 Rungsted-Hørsholm 2 - Benløse FC 3
NB!
Kamp aflyst
Søndag 24-01-21 13:30 Hvidovre Attack FC 4 - Jægerspris UFC
NB!
Kamp aflyst
Torsdag 28-01-21 20:00 Stevns Herrer - Herlev FC 2
NB!
Kamp aflyst
Søndag 31-01-21 11:30 Hvidovre Attack FC 3 - Rungsted-Hørsholm 2
NB!
Kamp aflyst
Søndag 31-01-21 13:30 Hvidovre Attack FC 4 - FF København
NB!
Kamp aflyst
Søndag 07-02-21 14:00 Jægerspris UFC - Hvidovre Attack FC 3
NB!
Kamp aflyst
Søndag 07-02-21 17:30 Rungsted-Hørsholm 2 - Stevns Herrer
NB!
Kamp aflyst
Søndag 14-02-21 12:30 Herlev FC 2 - Benløse FC 3
NB!
Kamp aflyst
Søndag 28-02-21 14:00 FF København - Benløse FC 3 - Hal 2
NB!
Kamp aflyst
Søndag 28-02-21 18:30 Rungsted-Hørsholm 2 - Jægerspris UFC
NB!
Kamp aflyst
Torsdag 04-03-21 19:30 Benløse FC 3 - Hvidovre Attack FC 4
NB!
Kamp aflyst
Lørdag 06-03-21 14:00 Stevns Herrer - Hvidovre Attack FC 3
NB!
Kamp aflyst
Søndag 07-03-21 12:30 Jægerspris UFC - Herlev FC 2
NB!
Kamp aflyst
Lørdag 13-03-21 14:00 Rungsted-Hørsholm 2 - Herlev FC 2
NB!
Kamp aflyst
Lørdag 13-03-21 17:30 Hvidovre Attack FC 3 - Hvidovre Attack FC 4
NB!
Kamp aflyst
Torsdag 18-03-21 20:30 Rungsted-Hørsholm 2 - Hvidovre Attack FC 4
NB!
Kamp aflyst
Søndag 21-03-21 16:00 FF København - Jægerspris UFC - Hal 2

Til toppen