Super Veteran +50 - 7 mands - pulje 11-13 - efterår 2021 | Min Idræt

Pulje-og rækkeinfo

Turnering: DGI Midtjylland - Senior, Old, Vet - 2021
Turneringsansvarlige
André Velling Tlf: 79404346 / 79404346
Klaus Pedersen Tlf: 22675391 / 22675391
Dokumenter
Reglement Dommere Turneringsinformation

Bemærkninger

Super Veteran +50 - 7 mands - Pulje 11-13 15 hold spiller med i rækken i efteråret 2021. Der spilles i 3 puljer á 5 hold i ugerne 32-41 - med et oversidderhold i hver spillerunde. Holdene møder hinanden både ude og hjemme. Husk besked til DGI ved flytning af kampe. God sæson til alle! Kontakt DGI Midtjylland Fodbold - André Velling - andre.velling@dgi.dk - 79404346

https://foreningsportalen.dgi.dk/Report/MatchListCreateXL.aspx?Row=109887

Komplet kampprogram


Super Veteran +50 - 7 mands - pulje 11-13 - efterår 2021

Kampnr. Dag Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
Mandag 09-08-21 19:00 Resenbro UIF, disp - Silkeborg IF OB, disp. 2 - 4
Mandag 09-08-21 19:00 Låsby BK, disp - Gødvad GIF - Låsby Hallen 0 - 3
Mandag 09-08-21 19:00 Bording IF - Ejstrupholm IF - Bording Hallen 3 - 1
Mandag 09-08-21 19:00 Grauballe UGF, disp. - Engesvang B., disp 6 - 2
Mandag 09-08-21 19:00 Sjørslev Demstrup IF, disp - Gjessø UF 10 - 1
Onsdag 11-08-21 19:00 Sejs-Svejbæk IF, disp. - Silkeborg KFUM, disp - Sejs-Svejbæk IF's Klubhus 2 - 3
Mandag 16-08-21 19:00 Silkeborg KFUM, disp - Resenbro UIF, disp 3 - 7
Mandag 16-08-21 19:00 Vinderslev IF, disp. - Sjørslev Demstrup IF, disp 4 - 4
Mandag 16-08-21 19:00 Gjessø UF - Grauballe UGF, disp. 2 - 7
Mandag 16-08-21 19:00 Fårvang IF, disp - Bording IF 4 - 4
Mandag 16-08-21 19:00 Ejstrupholm IF - Låsby BK, disp - Ejstrupholm IF's Klubhus 1 - 5
Onsdag 18-08-21 19:00 B74 Silkeborg - Sejs-Svejbæk IF, disp. 2 - 1
Mandag 23-08-21 19:00 Silkeborg IF OB, disp. - Silkeborg KFUM, disp 3 - 3
Mandag 23-08-21 19:00 Resenbro UIF, disp - B74 Silkeborg 2 - 2
Mandag 23-08-21 19:00 Gødvad GIF - Ejstrupholm IF 4 - 6
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
Mandag 23-08-21 19:00 Låsby BK, disp - Fårvang IF, disp - Låsby Hallen 3 - 0
Mandag 23-08-21 19:00 Engesvang B., disp - Gjessø UF 4 - 1
Mandag 23-08-21 19:00 Grauballe UGF, disp. - Vinderslev IF, disp. 6 - 5
Mandag 30-08-21 19:00 Vinderslev IF, disp. - Engesvang B., disp 4 - 1
NB!
Hjemmehold taberdømt
Mandag 30-08-21 19:00 Grauballe UGF, disp. - Sjørslev Demstrup IF, disp 0 - 3
NB!
Hjemmehold taberdømt
Mandag 30-08-21 19:00 Fårvang IF, disp - Gødvad GIF 0 - 3
Mandag 30-08-21 19:00 Låsby BK, disp - Bording IF - Låsby Hallen 1 - 1
Mandag 30-08-21 19:00 Silkeborg IF OB, disp. - B74 Silkeborg 0 - 0
Onsdag 01-09-21 19:00 Resenbro UIF, disp - Sejs-Svejbæk IF, disp. 11 - 3
Mandag 06-09-21 19:00 Silkeborg KFUM, disp - B74 Silkeborg 5 - 4
Mandag 06-09-21 19:00 Silkeborg IF OB, disp. - Sejs-Svejbæk IF, disp. 4 - 3
Mandag 06-09-21 19:00 Ejstrupholm IF - Fårvang IF, disp - Ejstrupholm IF's Klubhus 0 - 2
Mandag 06-09-21 19:00 Bording IF - Gødvad GIF 0 - 4
NB!
Hjemmehold taberdømt
Mandag 06-09-21 19:00 Gjessø UF - Vinderslev IF, disp. 0 - 3
Mandag 06-09-21 19:00 Sjørslev Demstrup IF, disp - Engesvang B., disp 7 - 3
Mandag 13-09-21 18:45 Gjessø UF - Sjørslev Demstrup IF, disp 2 - 4
Mandag 13-09-21 18:45 Engesvang B., disp - Grauballe UGF, disp. 5 - 1
NB!
Udehold taberdømt
Mandag 13-09-21 18:45 Ejstrupholm IF - Bording IF - Ejstrupholm IF's Klubhus 3 - 0
Mandag 13-09-21 18:45 Gødvad GIF - Låsby BK, disp 1 - 1
Mandag 13-09-21 18:45 Silkeborg IF OB, disp. - Resenbro UIF, disp 7 - 2
Onsdag 15-09-21 18:45 Silkeborg KFUM, disp - Sejs-Svejbæk IF, disp. 4 - 5
Mandag 20-09-21 18:30 Sjørslev Demstrup IF, disp - Vinderslev IF, disp. 2 - 3
Mandag 20-09-21 19:00 Grauballe UGF, disp. - Gjessø UF 8 - 2
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
Mandag 20-09-21 19:00 Bording IF - Fårvang IF, disp - Bording Hallen 3 - 0
Mandag 20-09-21 19:00 Låsby BK, disp - Ejstrupholm IF - Låsby Hallen 6 - 0
Onsdag 22-09-21 18:15 Resenbro UIF, disp - Silkeborg KFUM, disp 0 - 5
Onsdag 22-09-21 19:00 Sejs-Svejbæk IF, disp. - B74 Silkeborg - Sejs-Svejbæk IF's Klubhus 2 - 1
Mandag 27-09-21 18:15 Silkeborg KFUM, disp - Silkeborg IF OB, disp. 2 - 8
Mandag 27-09-21 18:15 Ejstrupholm IF - Gødvad GIF - Ejstrupholm IF's Klubhus 5 - 8
Mandag 27-09-21 18:15 Gjessø UF - Engesvang B., disp 3 - 5
Mandag 27-09-21 19:00 B74 Silkeborg - Resenbro UIF, disp 2 - 5
Mandag 27-09-21 19:00 Fårvang IF, disp - Låsby BK, disp 2 - 4
Mandag 27-09-21 19:00 Vinderslev IF, disp. - Grauballe UGF, disp. 6 - 4
Mandag 04-10-21 18:00 Sjørslev Demstrup IF, disp - Grauballe UGF, disp. 3 - 2
Mandag 04-10-21 18:00 Engesvang B., disp - Vinderslev IF, disp. 4 - 2
Mandag 04-10-21 18:00 Bording IF - Låsby BK, disp - Bording Hallen 1 - 2
Mandag 04-10-21 18:00 Gødvad GIF - Fårvang IF, disp 4 - 5
Mandag 04-10-21 19:00 B74 Silkeborg - Silkeborg IF OB, disp. 2 - 4
Onsdag 06-10-21 19:00 Sejs-Svejbæk IF, disp. - Resenbro UIF, disp - Sejs-Svejbæk IF's Klubhus 2 - 6
Mandag 11-10-21 17:45 Gødvad GIF - Bording IF 5 - 3
Mandag 11-10-21 17:45 Engesvang B., disp - Sjørslev Demstrup IF, disp 3 - 2
Mandag 11-10-21 19:00 Vinderslev IF, disp. - Gjessø UF 4 - 1
Mandag 11-10-21 19:00 Fårvang IF, disp - Ejstrupholm IF 2 - 2
Mandag 11-10-21 19:00 Sejs-Svejbæk IF, disp. - Silkeborg IF OB, disp. 3 - 1
Mandag 11-10-21 19:00 B74 Silkeborg - Silkeborg KFUM, disp 4 - 2

Til toppen