3. Division - Herrer Vest | Min Idræt

Pulje-og rækkeinfo

Turnering: Danmarksturneringen i Floorball 21/22
Turneringsansvarlige
Nicolai Schmidt Tlf: 31399598

Bemærkninger

https://foreningsportalen.dgi.dk/Report/MatchListCreateXL.aspx?Row=112426

Komplet kampprogram


3. Division - Herrer Vest

Kampnr. Dag Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
Tirsdag 14-09-21 20:00 Allstars Floorball Pandrup - Aalborg Flyers 2 4 - 4
Torsdag 16-09-21 20:30 Lystrup Floorball - TMIF 2 - 4
NB!
Kamp aflyst
Lørdag 25-09-21 Allstars Floorball Pandrup - Grindsted Hammers Floorball
NB!
Udehold taberdømt
Manglende spillere
Søndag 26-09-21 12:00 Aalborg Flyers 2 - Haubro Tigers 5 - 0
Onsdag 29-09-21 20:30 Aab Floorball 2 - Aalborg Flyers 2 10 - 8
Lørdag 02-10-21 12:45 Nordenskov Rangers - Esbjerg Sharks FC - Hal 1 5 - 5
Søndag 03-10-21 14:00 Haubro Tigers - Allstars Floorball Pandrup 0 - 8
Tirsdag 05-10-21 20:30 Grindsted Hammers Floorball - Aalborg Flyers 2 6 - 2
Onsdag 06-10-21 20:30 Aab Floorball 2 - Allstars Floorball Pandrup 12 - 7
Lørdag 09-10-21 14:30 TMIF - Hørning IF Floorball - Hallen 3 - 10
Søndag 24-10-21 14:00 Haubro Tigers - Grindsted Hammers Floorball
Onsdag 27-10-21 20:15 Gørding Knights - Esbjerg Sharks FC - Hal 1 2 - 3
Lørdag 30-10-21 Aalborg Flyers 2 - Allstars Floorball Pandrup 6 - 9
Lørdag 30-10-21 14:30 TMIF - Grenaa Gladiators FC - Hallen 1 - 9
NB!
Kamp aflyst
Lørdag 30-10-21 16:00 Aalborg Flyers 2 - Allstars Floorball Pandrup
Tirsdag 02-11-21 20:30 Grindsted Hammers Floorball - Haubro Tigers 12 - 1
Søndag 07-11-21 15:00 Aab Floorball 2 - Grindsted Hammers Floorball 7 - 11
Torsdag 11-11-21 20:30 Lystrup Floorball - Hørning IF Floorball 5 - 3
Torsdag 18-11-21 20:20 Ry Floorball - The Blue Kangaroos 7 - 4
Torsdag 18-11-21 20:30 Hørning IF Floorball - TMIF 9 - 0
Lørdag 20-11-21 10:00 Glejbjerg Polar Bears - Esbjerg Sharks FC - Hal 1 1 - 7
NB!
Kamp aflyst
Lørdag 27-11-21 Aalborg Flyers 2 - Aab Floorball 2
Lørdag 27-11-21 14:00 Aalborg Flyers 2 - Grindsted Hammers Floorball 4 - 4
Lørdag 27-11-21 15:00 Gørding Knights - Nordenskov Rangers - Hal 1 10 - 6
Søndag 28-11-21 16:00 The Blue Kangaroos - Randers Raptors 10 - 1
Tirsdag 30-11-21 20:00 Grenaa Gladiators FC - Hørning IF Floorball 3 - 5
Lørdag 04-12-21 14:00 Snejbjerg Snipers - Randers Raptors
Tirsdag 07-12-21 20:30 Snejbjerg Snipers - Ry Floorball
Torsdag 09-12-21 20:30 Glejbjerg Polar Bears - Gørding Knights - Hal 1
Lørdag 11-12-21 15:00 Aab Floorball 2 - Haubro Tigers
Tirsdag 14-12-21 20:00 Grenaa Gladiators FC - TMIF
Tirsdag 04-01-22 20:00 Allstars Floorball Pandrup - Haubro Tigers
Tirsdag 11-01-22 20:00 Grenaa Gladiators FC - Lystrup Floorball
Torsdag 13-01-22 20:20 Ry Floorball - Randers Raptors
Lørdag 15-01-22 14:00 Esbjerg Sharks FC - Glejbjerg Polar Bears
Tirsdag 18-01-22 20:30 Snejbjerg Snipers - The Blue Kangaroos
NB!
Kamp aflyst
Tirsdag 18-01-22 20:30 Grindsted Hammers Floorball - Aab Floorball 2
Tirsdag 25-01-22 20:00 Grenaa Gladiators FC - Hørning IF Floorball
Tirsdag 25-01-22 20:30 Grindsted Hammers Floorball - Allstars Floorball Pandrup
NB!
Kamp aflyst
Lørdag 29-01-22 Haubro Tigers - Aab Floorball 2
Lørdag 29-01-22 12:45 Nordenskov Rangers - Gørding Knights - Hal 1
Lørdag 29-01-22 14:30 TMIF - Lystrup Floorball - Hallen
Søndag 30-01-22 14:00 Haubro Tigers - Aalborg Flyers 2
Søndag 30-01-22 15:00 Randers Raptors - Ry Floorball
Søndag 30-01-22 16:00 The Blue Kangaroos - Snejbjerg Snipers
NB!
Kamp aflyst
Onsdag 02-02-22 20:30 Aab Floorball 2 - Aalborg Flyers 2
NB!
Kamp aflyst
Lørdag 05-02-22 Allstars Floorball Pandrup - Haubro Tigers
Lørdag 05-02-22 15:00 Gørding Knights - Glejbjerg Polar Bears - Hal 1
Søndag 06-02-22 12:00 Randers Raptors - Snejbjerg Snipers
Torsdag 10-02-22 20:30 Lystrup Floorball - Grenaa Gladiators FC
Lørdag 12-02-22 14:00 Esbjerg Sharks FC - Nordenskov Rangers
Lørdag 12-02-22 14:30 TMIF - Hørning IF Floorball - Hallen
Lørdag 12-02-22 15:00 Allstars Floorball Pandrup - Aab Floorball 2
Mandag 14-02-22 20:30 Grindsted Hammers Floorball - Aab Floorball 2
Lørdag 19-02-22 12:45 Nordenskov Rangers - Glejbjerg Polar Bears - Hal 1
NB!
Kamp aflyst
Søndag 20-02-22 14:00 Haubro Tigers - Allstars Floorball Pandrup
NB!
Kamp aflyst
Onsdag 23-02-22 20:30 Aab Floorball 2 - Allstars Floorball Pandrup
Lørdag 26-02-22 14:00 Grenaa Gladiators FC - TMIF
Søndag 27-02-22 12:00 Randers Raptors - The Blue Kangaroos
Torsdag 03-03-22 20:15 Hørning IF Floorball - Lystrup Floorball
Lørdag 05-03-22 Haubro Tigers - Aab Floorball 2
Lørdag 05-03-22 Allstars Floorball Pandrup - Grindsted Hammers Floorball
Lørdag 05-03-22 10:00 Glejbjerg Polar Bears - Nordenskov Rangers - Hal 1
Torsdag 10-03-22 20:15 Hørning IF Floorball - Grenaa Gladiators FC
NB!
Kamp aflyst
Lørdag 12-03-22 14:00 Aalborg Flyers 2 - Haubro Tigers
Lørdag 12-03-22 14:30 TMIF - Lystrup Floorball - Hallen
NB!
Kamp aflyst
Tirsdag 15-03-22 20:30 Grindsted Hammers Floorball - Aalborg Flyers 2
Onsdag 16-03-22 20:30 The Blue Kangaroos - Ry Floorball
Torsdag 17-03-22 20:30 Lystrup Floorball - Grenaa Gladiators FC
Torsdag 24-03-22 20:00 Ry Floorball - Snejbjerg Snipers
Torsdag 31-03-22 20:15 Hørning IF Floorball - Lystrup Floorball
NB!
Kamp aflyst
Søndag 03-04-22 14:00 Haubro Tigers - Grindsted Hammers Floorball
Fredag 13-05-22 16:00 Esbjerg Sharks FC - Gørding Knights

Til toppen