Øst - 3. Division - Herrer

Info

Turnering: Danmarksturneringen i Floorball
Turneringsansvarlige
Steffen Aagaard Fabricius Tlf: 24481429
Dokumenter
Reglement

Stilling Danmarksturneringen i Floorball
3. Division - Herrer
Øst

Hold Kampe V U T Score Point
1. FF København 6 5 1 0 34-20 16
2. Jægerspris UFC 5 4 0 1 35-22 12
3. Benløse FC 3 NB!
Ikke angivet
Nej
Ja
6 3 2 1 25-22 11
4. Amager FK 6 2 0 4 21-25 6
5. Hafnia FC 2 NB!
Ikke angivet
Nej
Ja
6 2 0 4 29-31 6
6. Stevns FK 7 1 2 4 24-29 5
7. Rungsted-Hørsholm 2 6 1 1 4 31-50 4

= Hold musen henover ikonet, for at se den anvendte stillingsregel

Seneste resultater

Danmarksturneringen i Floorball
3. Division - Herrer
Øst

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat
745685 16-11-19 11:30 Stevns FK - Jægerspris UFC Strøby Idrætscenter 4 - 8
745684 17-11-19 14:30 FF København - Amager FK Bellahøj Hallen - Hal 2 3 - 2

Kommende kampe

Danmarksturneringen i Floorball
3. Division - Herrer
Øst

Fra dato: til dato:

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal
24-11-19 12:00  -  - Hal 2
24-11-19 17:00  -  - Hal 3
24-11-19 18:00  - 

Komplet kampprogram

Danmarksturneringen i Floorball
3. Division - Herrer
Øst

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
14-09-19 11:30 Stevns FK - Rungsted-Hørsholm 2 4 - 4
15-09-19 12:00 Benløse FC 3 - Hafnia FC 2 - Hal B 5 - 3
15-09-19 14:00 Jægerspris UFC - FF København 7 - 8
21-09-19 16:00 FF København - Benløse FC 3 - Hal 2 5 - 5
22-09-19 18:00 Amager FK - Stevns FK 6 - 4
26-09-19 19:30 Hafnia FC 2 - Rungsted-Hørsholm 2 - Hal 3 9 - 4
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
28-09-19 13:00 Stevns FK - Hafnia FC 2 5 - 0
29-09-19 12:00 FF København - Amager FK - Hal 2 2 - 1
29-09-19 18:30 Rungsted-Hørsholm 2 - Jægerspris UFC 5 - 9
06-10-19 17:00 Jægerspris UFC - Stevns FK 6 - 5
06-10-19 18:00 Amager FK - Benløse FC 3 4 - 8
10-10-19 19:30 Hafnia FC 2 - Amager FK - Hal 3 7 - 4
13-10-19 13:10 FF København - Rungsted-Hørsholm 2 - Hal 2 13 - 4
NB!
Hjemmehold taberdømt
Tilskuerårsag
Skriv selv
21-10-19 20:00 Benløse FC 3 - Jægerspris UFC 0 - 5
27-10-19 17:00 Hafnia FC 2 - FF København - Hal 3 1 - 3
27-10-19 18:00 Amager FK - Stevns FK 4 - 1
27-10-19 18:30 Rungsted-Hørsholm 2 - Benløse FC 3 4 - 6
02-11-19 10:00 Stevns FK - Benløse FC 3 1 - 1
03-11-19 19:00 Rungsted-Hørsholm 2 - Hafnia FC 2 10 - 9
16-11-19 11:30 Stevns FK - Jægerspris UFC 4 - 8
17-11-19 14:30 FF København - Amager FK - Hal 2 3 - 2
24-11-19 12:00 FF København - Stevns FK - Hal 2
24-11-19 17:00 Hafnia FC 2 - Benløse FC 3 - Hal 3
24-11-19 18:00 Amager FK - Rungsted-Hørsholm 2
01-12-19 13:00 Stevns FK - Rungsted-Hørsholm 2
01-12-19 14:00 Jægerspris UFC - Amager FK
07-12-19 14:00 Jægerspris UFC - Hafnia FC 2
08-12-19 15:00 Benløse FC 3 - Stevns FK
08-12-19 17:00 Rungsted-Hørsholm 2 - FF København
12-12-19 20:00 Stevns FK - Amager FK
04-01-20 13:00 Stevns FK - FF København
04-01-20 14:00 Hafnia FC 2 - Benløse FC 3 - Hal 3
12-01-20 17:30 Rungsted-Hørsholm 2 - Amager FK
18-01-20 14:00 FF København - Hafnia FC 2 - Hal 2
19-01-20 12:00 Benløse FC 3 - Stevns FK
19-01-20 18:00 Amager FK - Jægerspris UFC
25-01-20 15:00 Benløse FC 3 - Amager FK
26-01-20 15:00 Jægerspris UFC - Rungsted-Hørsholm 2
26-01-20 16:00 Hafnia FC 2 - Stevns FK - Hal 3
01-02-20 13:00 Jægerspris UFC - Hafnia FC 2
05-02-20 20:30 Rungsted-Hørsholm 2 - Benløse FC 3
08-02-20 11:30 Stevns FK - Hafnia FC 2
08-02-20 14:00 Amager FK - FF København
09-02-20 14:00 Rungsted-Hørsholm 2 - Jægerspris UFC
22-02-20 15:00 Jægerspris UFC - Benløse FC 3
23-02-20 10:00 FF København - Rungsted-Hørsholm 2 - Hal 2
23-02-20 12:30 Hafnia FC 2 - Amager FK - Hal 3
25-02-20 18:30 Benløse FC 3 - Jægerspris UFC
29-02-20 14:00 FF København - Stevns FK - Hal 2
01-03-20 17:30 Rungsted-Hørsholm 2 - Hafnia FC 2
07-03-20 13:00 Stevns FK - Jægerspris UFC
08-03-20 16:00 Hafnia FC 2 - FF København - Hal 3
08-03-20 18:00 Amager FK - Benløse FC 3
14-03-20 14:30 Jægerspris UFC - Amager FK
15-03-20 16:30 Benløse FC 3 - FF København - Hal B
18-03-20 20:30 Rungsted-Hørsholm 2 - Stevns FK
21-03-20 14:00 Amager FK - Hafnia FC 2
21-03-20 15:20 FF København - Jægerspris UFC - Hal 2
29-03-20 10:00 Benløse FC 3 - FF København - Hal B
29-03-20 12:00 Hafnia FC 2 - Jægerspris UFC - Hal 3
29-03-20 18:00 Amager FK - Rungsted-Hørsholm 2

Til toppen