Jægerspris UFC - Jægerspris Underducks FC

Information

Forening: Jægerspris Underducks FC
Køn: Drenge/Herrer
Række/Pulje: 3. Division - Herrer , Øst
Træner Emil Dam Jensen 27206094
Kampfordeler Anders Dolling 61554365
Spilletøj: Hjemme/Sort
Spillested: Møllegårdhallen
https://foreningsportalen.dgi.dk/Report/MatchListCreateXL.aspx?Pool=39713

Stilling Danmarksturneringen i Floorball
3. Division - Herrer
Øst

Hold Kampe V U T Score Point
1. Jægerspris UFC 14 12 0 2 115-54 36
2. FF København 14 11 2 1 82-47 35
3. Benløse FC 3 NB!
Ikke angivet
Nej
Ja
15 10 2 3 83-55 32
4. Stevns FK 17 7 2 8 65-72 23
5. Amager FK NB!
Ikke angivet
Nej
Ja
12 3 0 9 37-68 9
6. Hafnia FC 2 NB!
Ikke angivet
Nej
Ja
15 2 1 12 54-84 7
7. Rungsted-Hørsholm 2 NB!
Ikke angivet
Nej
Ja
15 1 3 11 64-120 6

= Hold musen henover ikonet, for at se den anvendte stillingsregel
https://foreningsportalen.dgi.dk/Report/MatchListCreateXL.aspx?Team=173844&DateFrom=17-11-2020&DateTo=24-11-2020&ResultStatus=0

Seneste resultater

Danmarksturneringen i Floorball
3. Division - Herrer
Øst

Der er ingen resultater for de seneste 7 dage

Kommende kampe

Danmarksturneringen i Floorball
3. Division - Herrer
Øst

Fra dato: til dato:

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal
https://foreningsportalen.dgi.dk/Report/MatchListCreateXL.aspx?Team=173844

Komplet kampprogram

Danmarksturneringen i Floorball
3. Division - Herrer
Øst

Kampnr. Dag Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
Søndag 15-09-19 14:00 Jægerspris UFC - FF København 7 - 8
Søndag 29-09-19 18:30 Rungsted-Hørsholm 2 - Jægerspris UFC 5 - 9
Søndag 06-10-19 17:00 Jægerspris UFC - Stevns FK 6 - 5
NB!
Hjemmehold taberdømt
Tilskuerårsag
Skriv selv
Mandag 21-10-19 20:00 Benløse FC 3 - Jægerspris UFC 0 - 5
Lørdag 16-11-19 11:30 Stevns FK - Jægerspris UFC 4 - 8
Torsdag 05-12-19 20:15 Jægerspris UFC - Amager FK 9 - 3
Lørdag 07-12-19 14:00 Jægerspris UFC - Hafnia FC 2 7 - 4
Søndag 19-01-20 18:00 Amager FK - Jægerspris UFC 3 - 13
Søndag 26-01-20 15:00 Jægerspris UFC - Rungsted-Hørsholm 2 6 - 4
Lørdag 01-02-20 13:00 Jægerspris UFC - Hafnia FC 2 10 - 2
Søndag 09-02-20 14:00 Rungsted-Hørsholm 2 - Jægerspris UFC 4 - 9
Lørdag 22-02-20 18:00 Jægerspris UFC - Benløse FC 3 11 - 5
Tirsdag 25-02-20 18:30 Benløse FC 3 - Jægerspris UFC 6 - 5
Lørdag 07-03-20 13:00 Stevns FK - Jægerspris UFC 1 - 10
NB!
Kamp aflyst
Lørdag 14-03-20 14:30 Jægerspris UFC - Amager FK
NB!
Kamp aflyst
Tirsdag 24-03-20 20:00 FF København - Jægerspris UFC - Hal 2
NB!
Kamp aflyst
Søndag 29-03-20 12:00 Hafnia FC 2 - Jægerspris UFC - Hal 3
NB!
Kamp aflyst
Søndag 05-04-20 14:00 Jægerspris UFC - FF København

Til toppen