Øst, kreds 2 - Serie 1

Info

Turnering: Danmarksturneringen i Floorball
Turneringsansvarlige
Steffen Aagaard Fabricius Tlf: 24481429
Dokumenter
Reglement

Stilling Danmarksturneringen i Floorball
Serie 1
Øst, kreds 2

Hold Kampe V U T Score Point
1. Sydsjællands FC 4 4 0 0 31-6 12
2. Sons of Hothouse Floorball Høje Taastrup 5 4 0 1 35-20 12
3. Allerslev-Lejre Warriors 5 2 0 3 23-30 6
4. Greve Floorball Club 2 3 1 0 2 6-11 3
5. Benløse FC 4 2 1 0 1 10-5 3
6. HG/Næstved Dragons 2 1 0 1 11-9 3
7. Vanløse Floorball 4 (LAVUK Parasport) 3 0 0 3 12-28 0
8. Hvidovre Attack FC 5 2 0 0 2 1-20 0

= Hold musen henover ikonet, for at se den anvendte stillingsregel

Seneste resultater

Danmarksturneringen i Floorball
Serie 1
Øst, kreds 2

Der er ingen resultater for de seneste 7 dage

Kommende kampe

Danmarksturneringen i Floorball
Serie 1
Øst, kreds 2

Fra dato: til dato:

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal
16-11-19 18:30  - 
16-11-19 19:00  - 
17-11-19 10:00  - 
17-11-19 17:30  - 

Komplet kampprogram

Danmarksturneringen i Floorball
Serie 1
Øst, kreds 2

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
14-09-19 10:00 Allerslev-Lejre Warriors - HG/Næstved Dragons 5 - 4
15-09-19 10:00 Hvidovre Attack FC 5 - Sydsjællands FC 0 - 9
21-09-19 17:00 Vanløse Floorball 4 (LAVUK Parasport) - Allerslev-Lejre Warriors - Hal 1 4 - 10
22-09-19 10:30 Sydsjællands FC - Sons of Hothouse Floorball Høje Taastrup 10 - 2
29-09-19 10:00 Hvidovre Attack FC 5 - Sons of Hothouse Floorball Høje Taastrup 1 - 11
29-09-19 16:30 Benløse FC 4 - Allerslev-Lejre Warriors 8 - 1
06-10-19 10:00 Sons of Hothouse Floorball Høje Taastrup - Vanløse Floorball 4 (LAVUK Parasport) 11 - 4
12-10-19 10:00 Allerslev-Lejre Warriors - Sydsjællands FC 3 - 6
13-10-19 13:30 Greve Floorball Club 2 - Sons of Hothouse Floorball Høje Taastrup 1 - 3
26-10-19 15:00 Allerslev-Lejre Warriors - Sons of Hothouse Floorball Høje Taastrup 4 - 8
27-10-19 19:00 Greve Floorball Club 2 - Benløse FC 4 4 - 2
03-11-19 10:30 Sydsjællands FC - Greve Floorball Club 2 6 - 1
03-11-19 10:45 HG/Næstved Dragons - Vanløse Floorball 4 (LAVUK Parasport) 7 - 4
16-11-19 18:30 Benløse FC 4 - Sydsjællands FC
16-11-19 19:00 Hvidovre Attack FC 5 - Vanløse Floorball 4 (LAVUK Parasport)
17-11-19 10:00 Sons of Hothouse Floorball Høje Taastrup - HG/Næstved Dragons
17-11-19 17:30 Greve Floorball Club 2 - Allerslev-Lejre Warriors
23-11-19 14:00 Allerslev-Lejre Warriors - Hvidovre Attack FC 5
23-11-19 17:15 HG/Næstved Dragons - Benløse FC 4
24-11-19 17:00 Vanløse Floorball 4 (LAVUK Parasport) - Greve Floorball Club 2 - Hal 1
01-12-19 12:30 Sydsjællands FC - Vanløse Floorball 4 (LAVUK Parasport)
01-12-19 17:00 Hvidovre Attack FC 5 - Benløse FC 4
08-12-19 10:45 HG/Næstved Dragons - Sydsjællands FC
08-12-19 15:00 Greve Floorball Club 2 - Hvidovre Attack FC 5
08-12-19 17:00 Benløse FC 4 - Sons of Hothouse Floorball Høje Taastrup
15-12-19 10:45 HG/Næstved Dragons - Greve Floorball Club 2
04-01-20 15:30 HG/Næstved Dragons - Allerslev-Lejre Warriors
11-01-20 17:30 Hvidovre Attack FC 5 - HG/Næstved Dragons
18-01-20 12:30 Hvidovre Attack FC 5 - Greve Floorball Club 2
19-01-20 10:00 Benløse FC 4 - HG/Næstved Dragons
19-01-20 17:00 Vanløse Floorball 4 (LAVUK Parasport) - Sons of Hothouse Floorball Høje Taastrup - Hal 1
26-01-20 10:00 Sons of Hothouse Floorball Høje Taastrup - Allerslev-Lejre Warriors
26-01-20 10:30 Sydsjællands FC - Hvidovre Attack FC 5
26-01-20 15:00 Greve Floorball Club 2 - HG/Næstved Dragons
31-01-20 19:30 HG/Næstved Dragons - Sons of Hothouse Floorball Høje Taastrup
01-02-20 14:30 Allerslev-Lejre Warriors - Greve Floorball Club 2
08-02-20 15:00 Vanløse Floorball 4 (LAVUK Parasport) - Hvidovre Attack FC 5 - Hal 1
09-02-20 10:00 Sons of Hothouse Floorball Høje Taastrup - Benløse FC 4
09-02-20 15:00 Greve Floorball Club 2 - Sydsjællands FC
23-02-20 10:00 Sons of Hothouse Floorball Høje Taastrup - Sydsjællands FC
23-02-20 15:30 Greve Floorball Club 2 - Vanløse Floorball 4 (LAVUK Parasport)
28-02-20 20:30 Benløse FC 4 - Greve Floorball Club 2
01-03-20 10:30 Sydsjællands FC - Allerslev-Lejre Warriors
01-03-20 14:00 Vanløse Floorball 4 (LAVUK Parasport) - HG/Næstved Dragons - Hal 1
07-03-20 14:30 Allerslev-Lejre Warriors - Vanløse Floorball 4 (LAVUK Parasport)
08-03-20 10:00 Sons of Hothouse Floorball Høje Taastrup - Hvidovre Attack FC 5
08-03-20 10:30 Sydsjællands FC - Benløse FC 4
15-03-20 10:30 Sydsjællands FC - HG/Næstved Dragons
15-03-20 12:00 Hvidovre Attack FC 5 - Allerslev-Lejre Warriors
15-03-20 16:30 Benløse FC 4 - Vanløse Floorball 4 (LAVUK Parasport)
21-03-20 14:30 Allerslev-Lejre Warriors - Benløse FC 4
21-03-20 14:30 HG/Næstved Dragons - Hvidovre Attack FC 5
29-03-20 10:00 Sons of Hothouse Floorball Høje Taastrup - Greve Floorball Club 2
29-03-20 12:00 Benløse FC 4 - Hvidovre Attack FC 5 - Hal B
29-03-20 13:30 Vanløse Floorball 4 (LAVUK Parasport) - Sydsjællands FC - Hal 1
04-04-20 17:00 Vanløse Floorball 4 (LAVUK Parasport) - Benløse FC 4 - Hal 1

Til toppen