Greve Floorball Club 2 - Greve Floorball Club

Information

Forening: Greve Floorball Club
Køn: Drenge/Herrer
Række/Pulje: Serie 1 , Øst, kreds 2
Kampfordeler Danni Parkhøi
Træner Allan Stoltzner Gram 61206441
Spilletøj: Hjemme/Blå - Ude/Orange
Spillested: Damager Hallen

Stilling Danmarksturneringen i Floorball
Serie 1
Øst, kreds 2

Hold Kampe V U T Score Point
1. Sydsjællands FC 4 4 0 0 31-6 12
2. Sons of Hothouse Floorball Høje Taastrup 5 4 0 1 35-20 12
3. Allerslev-Lejre Warriors 5 2 0 3 23-30 6
4. Greve Floorball Club 2 3 1 0 2 6-11 3
5. Benløse FC 4 2 1 0 1 10-5 3
6. HG/Næstved Dragons 2 1 0 1 11-9 3
7. Vanløse Floorball 4 (LAVUK Parasport) 3 0 0 3 12-28 0
8. Hvidovre Attack FC 5 2 0 0 2 1-20 0

= Hold musen henover ikonet, for at se den anvendte stillingsregel

Seneste resultater

Danmarksturneringen i Floorball
Serie 1
Øst, kreds 2

Der er ingen resultater for de seneste 7 dage

Kommende kampe

Danmarksturneringen i Floorball
Serie 1
Øst, kreds 2

Fra dato: til dato:

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal
17-11-19 17:30  - 

Komplet kampprogram

Danmarksturneringen i Floorball
Serie 1
Øst, kreds 2

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
13-10-19 13:30 Greve Floorball Club 2 - Sons of Hothouse Floorball Høje Taastrup 1 - 3
27-10-19 19:00 Greve Floorball Club 2 - Benløse FC 4 4 - 2
03-11-19 10:30 Sydsjællands FC - Greve Floorball Club 2 6 - 1
17-11-19 17:30 Greve Floorball Club 2 - Allerslev-Lejre Warriors
24-11-19 17:00 Vanløse Floorball 4 (LAVUK Parasport) - Greve Floorball Club 2 - Hal 1
08-12-19 15:00 Greve Floorball Club 2 - Hvidovre Attack FC 5
15-12-19 10:45 HG/Næstved Dragons - Greve Floorball Club 2
18-01-20 12:30 Hvidovre Attack FC 5 - Greve Floorball Club 2
26-01-20 15:00 Greve Floorball Club 2 - HG/Næstved Dragons
01-02-20 14:30 Allerslev-Lejre Warriors - Greve Floorball Club 2
09-02-20 15:00 Greve Floorball Club 2 - Sydsjællands FC
23-02-20 15:30 Greve Floorball Club 2 - Vanløse Floorball 4 (LAVUK Parasport)
28-02-20 20:30 Benløse FC 4 - Greve Floorball Club 2
29-03-20 10:00 Sons of Hothouse Floorball Høje Taastrup - Greve Floorball Club 2

Til toppen