Øst - U11A

Info

Turnering: Danmarksturneringen i Floorball
Turneringsansvarlige
Keld Andreassen Tlf: 43262591
Dokumenter
Reglement
https://foreningsportalen.dgi.dk/Report/MatchListCreateXL.aspx?Pool=39806

Stilling Danmarksturneringen i Floorball
U11A
Øst

Hold Kampe V U T Score Point
1. Jægerspris UFC 14 12 0 2 118-47 36
2. Hvidovre Attack FC 14 9 3 2 90-44 30
3. Stevns FK 17 9 3 5 83-59 30
4. GrevLe NB!
Ikke angivet
Nej
Ja
16 8 3 5 63-66 27
5. Benløse FC 15 7 1 7 111-92 22
6. Rungsted-Hørsholm FK 14 5 1 8 88-77 16
7. Vanløse/Frederiksberg 15 3 3 9 70-97 12
8. Helsingør FT NB!
Ikke angivet
Nej
Ja
15 0 0 15 41-182 0

= Hold musen henover ikonet, for at se den anvendte stillingsregel

Seneste resultater

Danmarksturneringen i Floorball
U11A
Øst

Der er ingen resultater for de seneste 7 dage

Kommende kampe

Danmarksturneringen i Floorball
U11A
Øst

Fra dato: til dato:

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal
https://foreningsportalen.dgi.dk/Report/MatchListCreateXL.aspx?Pool=39806

Komplet kampprogram

Danmarksturneringen i Floorball
U11A
Øst

Kampnr. Dag Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
Lørdag 14-09-19 10:00 Stevns FK - Jægerspris UFC 0 - 7
Lørdag 14-09-19 10:30 Helsingør FT - GrevLe 3 - 11
Søndag 15-09-19 10:00 Benløse FC - Vanløse/Frederiksberg 14 - 2
Lørdag 21-09-19 10:30 Hvidovre Attack FC - Stevns FK 3 - 1
Lørdag 21-09-19 12:30 Rungsted-Hørsholm FK - Jægerspris UFC 3 - 8
Søndag 22-09-19 13:30 GrevLe - Benløse FC 8 - 2
Fredag 27-09-19 18:30 Benløse FC - Hvidovre Attack FC 7 - 3
Lørdag 28-09-19 10:00 Stevns FK - Vanløse/Frederiksberg 8 - 0
Søndag 29-09-19 09:00 Rungsted-Hørsholm FK - GrevLe 3 - 4
Lørdag 05-10-19 09:00 Hvidovre Attack FC - Vanløse/Frederiksberg 5 - 5
Lørdag 05-10-19 10:00 Helsingør FT - Rungsted-Hørsholm FK 1 - 23
Søndag 06-10-19 12:00 Jægerspris UFC - GrevLe 8 - 0
Søndag 06-10-19 15:00 Benløse FC - Stevns FK 4 - 7
Søndag 27-10-19 09:00 Rungsted-Hørsholm FK - Benløse FC 7 - 10
Søndag 27-10-19 13:00 Vanløse/Frederiksberg - Jægerspris UFC - Hal 1 4 - 10
Søndag 27-10-19 13:30 GrevLe - Hvidovre Attack FC 1 - 2
Lørdag 02-11-19 09:30 Helsingør FT - Hvidovre Attack FC 3 - 12
Søndag 03-11-19 09:30 Rungsted-Hørsholm FK - Stevns FK 6 - 6
Søndag 03-11-19 10:00 Jægerspris UFC - Benløse FC 8 - 4
Søndag 03-11-19 15:00 GrevLe - Vanløse/Frederiksberg 4 - 4
Fredag 15-11-19 18:30 Benløse FC - Stevns FK 2 - 4
Lørdag 16-11-19 09:30 Helsingør FT - Jægerspris UFC 3 - 20
Lørdag 16-11-19 10:00 Hvidovre Attack FC - Rungsted-Hørsholm FK 6 - 3
Lørdag 16-11-19 14:00 Vanløse/Frederiksberg - GrevLe - Hal 1 2 - 6
Lørdag 23-11-19 10:00 Helsingør FT - Benløse FC 5 - 13
Lørdag 23-11-19 10:00 Stevns FK - Jægerspris UFC 4 - 3
Lørdag 23-11-19 10:30 Hvidovre Attack FC - GrevLe 11 - 1
Søndag 24-11-19 10:00 Vanløse/Frederiksberg - Rungsted-Hørsholm FK - Hal 1 4 - 7
Lørdag 30-11-19 09:30 Helsingør FT - Vanløse/Frederiksberg 1 - 13
Søndag 01-12-19 10:00 Stevns FK - GrevLe 2 - 4
Søndag 08-12-19 09:30 Rungsted-Hørsholm FK - Stevns FK 4 - 3
Søndag 08-12-19 09:30 Vanløse/Frederiksberg - Hvidovre Attack FC - Hal 1 4 - 7
Søndag 08-12-19 10:00 Jægerspris UFC - Benløse FC 13 - 3
Søndag 08-12-19 13:30 GrevLe - Helsingør FT 8 - 4
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
Lørdag 14-12-19 10:00 Stevns FK - Helsingør FT 5 - 0
Lørdag 04-01-20 10:00 Benløse FC - Jægerspris UFC - Hal A 5 - 10
Lørdag 04-01-20 10:00 Stevns FK - GrevLe 9 - 2
Lørdag 04-01-20 12:00 Helsingør FT - Hvidovre Attack FC 2 - 17
Lørdag 11-01-20 14:00 Helsingør FT - Stevns FK 4 - 9
Søndag 12-01-20 09:00 Rungsted-Hørsholm FK - Vanløse/Frederiksberg 10 - 9
Lørdag 18-01-20 13:30 Vanløse/Frederiksberg - Helsingør FT - Hal 1 6 - 3
Søndag 19-01-20 11:00 Hvidovre Attack FC - Benløse FC 5 - 5
Søndag 19-01-20 12:00 Jægerspris UFC - Stevns FK 5 - 4
Søndag 19-01-20 15:00 GrevLe - Rungsted-Hørsholm FK 5 - 4
Lørdag 25-01-20 13:30 Vanløse/Frederiksberg - Helsingør FT - Hal 1 8 - 3
Søndag 26-01-20 12:00 Jægerspris UFC - Rungsted-Hørsholm FK 7 - 6
Torsdag 30-01-20 18:00 Stevns FK - Benløse FC 9 - 4
Søndag 09-02-20 09:00 Rungsted-Hørsholm FK - Hvidovre Attack FC 3 - 6
Søndag 09-02-20 13:30 GrevLe - Stevns FK 5 - 5
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet uden afbud
Lørdag 22-02-20 13:00 Jægerspris UFC - GrevLe 5 - 0
Lørdag 22-02-20 14:00 Vanløse/Frederiksberg - Benløse FC - Hal 1 4 - 9
Søndag 23-02-20 11:30 Hvidovre Attack FC - Helsingør FT 8 - 2
Lørdag 29-02-20 13:00 Hvidovre Attack FC - Stevns FK 4 - 4
Søndag 01-03-20 09:00 Rungsted-Hørsholm FK - Jægerspris UFC 7 - 5
Søndag 01-03-20 13:30 GrevLe - Vanløse/Frederiksberg 1 - 1
Søndag 01-03-20 15:30 Benløse FC - Helsingør FT 13 - 3
Lørdag 07-03-20 10:00 Stevns FK - Rungsted-Hørsholm FK 3 - 2
Søndag 08-03-20 10:00 Jægerspris UFC - Vanløse/Frederiksberg 9 - 4
Søndag 08-03-20 10:00 Helsingør FT - Benløse FC 4 - 16
Søndag 08-03-20 15:00 GrevLe - Hvidovre Attack FC 3 - 1
NB!
Kamp aflyst
Lørdag 14-03-20 10:00 Jægerspris UFC - Hvidovre Attack FC
NB!
Kamp aflyst
Lørdag 14-03-20 12:30 Benløse FC - GrevLe - Hal B
NB!
Kamp aflyst
Søndag 15-03-20 13:00 Vanløse/Frederiksberg - Rungsted-Hørsholm FK - Hal 1
NB!
Kamp aflyst
Fredag 20-03-20 18:30 Benløse FC - Rungsted-Hørsholm FK
NB!
Kamp aflyst
Lørdag 21-03-20 08:30 Hvidovre Attack FC - Jægerspris UFC
NB!
Kamp aflyst
Lørdag 21-03-20 10:00 Stevns FK - Vanløse/Frederiksberg
NB!
Kamp aflyst
Søndag 22-03-20 10:00 Jægerspris UFC - Helsingør FT
NB!
Kamp aflyst
Lørdag 28-03-20 10:00 Stevns FK - Hvidovre Attack FC
NB!
Kamp aflyst
Søndag 29-03-20 10:00 Jægerspris UFC - Vanløse/Frederiksberg
NB!
Kamp aflyst
Søndag 29-03-20 11:00 Rungsted-Hørsholm FK - Helsingør FT
NB!
Kamp aflyst
Søndag 29-03-20 11:30 Benløse FC - GrevLe
NB!
Kamp aflyst
Lørdag 04-04-20 10:00 Hvidovre Attack FC - Jægerspris UFC
NB!
Kamp aflyst
Lørdag 04-04-20 11:30 Stevns FK - Helsingør FT
NB!
Kamp aflyst
Lørdag 04-04-20 15:30 Vanløse/Frederiksberg - Benløse FC - Hal 1
NB!
Kamp aflyst
Søndag 05-04-20 13:30 GrevLe - Rungsted-Hørsholm FK
NB!
Kamp aflyst
Lørdag 18-04-20 09:00 Hvidovre Attack FC - Rungsted-Hørsholm FK
NB!
Kamp aflyst
Søndag 19-04-20 10:00 GrevLe - Helsingør FT
NB!
Kamp aflyst
Lørdag 02-05-20 10:30 Hvidovre Attack FC - Vanløse/Frederiksberg
NB!
Kamp aflyst
Lørdag 02-05-20 14:30 Rungsted-Hørsholm FK - Benløse FC
NB!
Kamp aflyst
Søndag 03-05-20 10:00 Jægerspris UFC - Helsingør FT
NB!
Kamp aflyst
Lørdag 09-05-20 10:00 Helsingør FT - Rungsted-Hørsholm FK
NB!
Kamp aflyst
Lørdag 09-05-20 14:00 Vanløse/Frederiksberg - Stevns FK - Hal 1
NB!
Kamp aflyst
Lørdag 09-05-20 15:00 Benløse FC - Hvidovre Attack FC
NB!
Kamp aflyst
Søndag 10-05-20 15:00 GrevLe - Jægerspris UFC

Til toppen