Rungsted-Hørsholm FK - Rungsted-Hørsholm Floorball Klub

Information

Forening: Rungsted-Hørsholm Floorball Klub
Køn: Drenge/Herrer
Række/Pulje: U11A , Øst
Kampfordeler Stephan Grey 21216287
Træner Michael Paag Transel 20681703
Træner Valdemar Jarløv 42422213
Træner Gustav Damgaard Larsen 22261220
Spilletøj: Hjemme/Orange - Ude/Orange
Spillested: Hørsholm Idrætspark Stadion og Haller
https://foreningsportalen.dgi.dk/Report/MatchListCreateXL.aspx?Pool=39806

Stilling Danmarksturneringen i Floorball
U11A
Øst

Hold Kampe V U T Score Point
1. Jægerspris UFC 14 12 0 2 118-47 36
2. Hvidovre Attack FC 14 9 3 2 90-44 30
3. Stevns FK 17 9 3 5 83-59 30
4. GrevLe NB!
Ikke angivet
Nej
Ja
16 8 3 5 63-66 27
5. Benløse FC 15 7 1 7 111-92 22
6. Rungsted-Hørsholm FK 14 5 1 8 88-77 16
7. Vanløse/Frederiksberg 15 3 3 9 70-97 12
8. Helsingør FT NB!
Ikke angivet
Nej
Ja
15 0 0 15 41-182 0

= Hold musen henover ikonet, for at se den anvendte stillingsregel
https://foreningsportalen.dgi.dk/Report/MatchListCreateXL.aspx?Team=173680&DateFrom=23-10-2020&DateTo=30-10-2020&ResultStatus=0

Seneste resultater

Danmarksturneringen i Floorball
U11A
Øst

Der er ingen resultater for de seneste 7 dage

Kommende kampe

Danmarksturneringen i Floorball
U11A
Øst

Fra dato: til dato:

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal
https://foreningsportalen.dgi.dk/Report/MatchListCreateXL.aspx?Team=173680

Komplet kampprogram

Danmarksturneringen i Floorball
U11A
Øst

Kampnr. Dag Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
Lørdag 21-09-19 12:30 Rungsted-Hørsholm FK - Jægerspris UFC 3 - 8
Søndag 29-09-19 09:00 Rungsted-Hørsholm FK - GrevLe 3 - 4
Lørdag 05-10-19 10:00 Helsingør FT - Rungsted-Hørsholm FK 1 - 23
Søndag 27-10-19 09:00 Rungsted-Hørsholm FK - Benløse FC 7 - 10
Søndag 03-11-19 09:30 Rungsted-Hørsholm FK - Stevns FK 6 - 6
Lørdag 16-11-19 10:00 Hvidovre Attack FC - Rungsted-Hørsholm FK 6 - 3
Søndag 24-11-19 10:00 Vanløse/Frederiksberg - Rungsted-Hørsholm FK - Hal 1 4 - 7
Søndag 08-12-19 09:30 Rungsted-Hørsholm FK - Stevns FK 4 - 3
Søndag 12-01-20 09:00 Rungsted-Hørsholm FK - Vanløse/Frederiksberg 10 - 9
Søndag 19-01-20 15:00 GrevLe - Rungsted-Hørsholm FK 5 - 4
Søndag 26-01-20 12:00 Jægerspris UFC - Rungsted-Hørsholm FK 7 - 6
Søndag 09-02-20 09:00 Rungsted-Hørsholm FK - Hvidovre Attack FC 3 - 6
Søndag 01-03-20 09:00 Rungsted-Hørsholm FK - Jægerspris UFC 7 - 5
Lørdag 07-03-20 10:00 Stevns FK - Rungsted-Hørsholm FK 3 - 2
NB!
Kamp aflyst
Søndag 15-03-20 13:00 Vanløse/Frederiksberg - Rungsted-Hørsholm FK - Hal 1
NB!
Kamp aflyst
Fredag 20-03-20 18:30 Benløse FC - Rungsted-Hørsholm FK
NB!
Kamp aflyst
Søndag 29-03-20 11:00 Rungsted-Hørsholm FK - Helsingør FT
NB!
Kamp aflyst
Søndag 05-04-20 13:30 GrevLe - Rungsted-Hørsholm FK
NB!
Kamp aflyst
Lørdag 18-04-20 09:00 Hvidovre Attack FC - Rungsted-Hørsholm FK
NB!
Kamp aflyst
Lørdag 02-05-20 14:30 Rungsted-Hørsholm FK - Benløse FC
NB!
Kamp aflyst
Lørdag 09-05-20 10:00 Helsingør FT - Rungsted-Hørsholm FK

Til toppen