Øst, kreds 2 - Serie 1

Info

Turnering: Danmarksturneringen i Floorball
Turneringsansvarlige
Keld Andreassen Tlf: 43262591
Dokumenter
Reglement

Stilling Danmarksturneringen i Floorball
Serie 1
Øst, kreds 2

Hold Kampe V U T Score Point
1. Sydsjællands FC 9 9 0 0 58-13 27
2. Sons of Hothouse Floorball Høje Taastrup 11 8 1 2 85-50 25
3. HG/Næstved Dragons 11 4 2 5 52-65 14
4. Greve Floorball Club 2 10 4 1 5 31-41 13
5. Allerslev-Lejre Warriors 10 4 1 5 57-51 13
6. Hvidovre Attack FC 5 NB!
Ikke angivet
Nej
Ja
10 2 1 7 33-59 7
7. Benløse FC 4 8 2 0 6 31-41 6
8. Vanløse Floorball 4 (LAVUK Parasport) NB!
Ikke angivet
Nej
Ja
7 2 0 5 30-57 6

= Hold musen henover ikonet, for at se den anvendte stillingsregel

Seneste resultater

Danmarksturneringen i Floorball
Serie 1
Øst, kreds 2

Der er ingen resultater for de seneste 7 dage

Kommende kampe

Danmarksturneringen i Floorball
Serie 1
Øst, kreds 2

Fra dato: til dato:

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal
23-02-20 10:00  - 
23-02-20 15:30  - 

Komplet kampprogram

Danmarksturneringen i Floorball
Serie 1
Øst, kreds 2

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
14-09-19 10:00 Allerslev-Lejre Warriors - HG/Næstved Dragons 5 - 4
15-09-19 10:00 Hvidovre Attack FC 5 - Sydsjællands FC 0 - 9
21-09-19 17:00 Vanløse Floorball 4 (LAVUK Parasport) - Allerslev-Lejre Warriors - Hal 1 4 - 10
22-09-19 10:30 Sydsjællands FC - Sons of Hothouse Floorball Høje Taastrup 10 - 2
29-09-19 10:00 Hvidovre Attack FC 5 - Sons of Hothouse Floorball Høje Taastrup 1 - 11
29-09-19 16:30 Benløse FC 4 - Allerslev-Lejre Warriors 8 - 1
06-10-19 10:00 Sons of Hothouse Floorball Høje Taastrup - Vanløse Floorball 4 (LAVUK Parasport) 11 - 4
12-10-19 10:00 Allerslev-Lejre Warriors - Sydsjællands FC 3 - 6
13-10-19 13:30 Greve Floorball Club 2 - Sons of Hothouse Floorball Høje Taastrup 1 - 3
26-10-19 15:00 Allerslev-Lejre Warriors - Sons of Hothouse Floorball Høje Taastrup 4 - 8
27-10-19 19:00 Greve Floorball Club 2 - Benløse FC 4 4 - 2
03-11-19 10:30 Sydsjællands FC - Greve Floorball Club 2 6 - 1
03-11-19 10:45 HG/Næstved Dragons - Vanløse Floorball 4 (LAVUK Parasport) 7 - 4
16-11-19 18:30 Benløse FC 4 - Sydsjællands FC 0 - 4
17-11-19 10:00 Sons of Hothouse Floorball Høje Taastrup - HG/Næstved Dragons 9 - 5
17-11-19 17:30 Greve Floorball Club 2 - Allerslev-Lejre Warriors 5 - 2
23-11-19 14:00 Allerslev-Lejre Warriors - Hvidovre Attack FC 5 5 - 2
23-11-19 17:15 HG/Næstved Dragons - Benløse FC 4 3 - 4
01-12-19 17:00 Hvidovre Attack FC 5 - Benløse FC 4 10 - 7
08-12-19 10:45 HG/Næstved Dragons - Sydsjællands FC 4 - 6
08-12-19 15:00 Greve Floorball Club 2 - Hvidovre Attack FC 5 0 - 6
08-12-19 17:00 Benløse FC 4 - Sons of Hothouse Floorball Høje Taastrup 7 - 9
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
10-12-19 19:00 Sydsjællands FC - Vanløse Floorball 4 (LAVUK Parasport) 5 - 0
15-12-19 10:45 HG/Næstved Dragons - Greve Floorball Club 2 4 - 2
04-01-20 15:30 HG/Næstved Dragons - Allerslev-Lejre Warriors 3 - 18
05-01-20 10:00 Hvidovre Attack FC 5 - Vanløse Floorball 4 (LAVUK Parasport) 5 - 10
11-01-20 17:30 Hvidovre Attack FC 5 - HG/Næstved Dragons 5 - 5
18-01-20 12:30 Hvidovre Attack FC 5 - Greve Floorball Club 2 1 - 3
19-01-20 10:00 Benløse FC 4 - HG/Næstved Dragons 1 - 4
19-01-20 17:00 Vanløse Floorball 4 (LAVUK Parasport) - Sons of Hothouse Floorball Høje Taastrup - Hal 1 4 - 16
26-01-20 10:00 Sons of Hothouse Floorball Høje Taastrup - Allerslev-Lejre Warriors 5 - 5
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
26-01-20 10:30 Sydsjællands FC - Hvidovre Attack FC 5 5 - 0
26-01-20 15:00 Greve Floorball Club 2 - HG/Næstved Dragons 6 - 6
31-01-20 19:30 HG/Næstved Dragons - Sons of Hothouse Floorball Høje Taastrup 7 - 5
01-02-20 14:30 Allerslev-Lejre Warriors - Greve Floorball Club 2 4 - 6
08-02-20 15:00 Vanløse Floorball 4 (LAVUK Parasport) - Hvidovre Attack FC 5 - Hal 1 4 - 3
09-02-20 10:00 Sons of Hothouse Floorball Høje Taastrup - Benløse FC 4 6 - 2
09-02-20 15:00 Greve Floorball Club 2 - Sydsjællands FC 3 - 7
23-02-20 10:00 Sons of Hothouse Floorball Høje Taastrup - Sydsjællands FC
23-02-20 15:30 Greve Floorball Club 2 - Vanløse Floorball 4 (LAVUK Parasport)
28-02-20 20:30 Benløse FC 4 - Greve Floorball Club 2
01-03-20 10:30 Sydsjællands FC - Allerslev-Lejre Warriors
01-03-20 14:00 Vanløse Floorball 4 (LAVUK Parasport) - HG/Næstved Dragons - Hal 1
07-03-20 14:30 Allerslev-Lejre Warriors - Vanløse Floorball 4 (LAVUK Parasport)
08-03-20 10:00 Sons of Hothouse Floorball Høje Taastrup - Hvidovre Attack FC 5
08-03-20 10:30 Sydsjællands FC - Benløse FC 4
15-03-20 10:30 Sydsjællands FC - HG/Næstved Dragons
15-03-20 12:00 Hvidovre Attack FC 5 - Allerslev-Lejre Warriors
15-03-20 16:30 Benløse FC 4 - Vanløse Floorball 4 (LAVUK Parasport)
21-03-20 11:15 HG/Næstved Dragons - Hvidovre Attack FC 5
21-03-20 14:30 Allerslev-Lejre Warriors - Benløse FC 4
27-03-20 19:00 Vanløse Floorball 4 (LAVUK Parasport) - Greve Floorball Club 2 - Hal 1
29-03-20 10:00 Sons of Hothouse Floorball Høje Taastrup - Greve Floorball Club 2
29-03-20 12:00 Benløse FC 4 - Hvidovre Attack FC 5 - Hal B
29-03-20 13:30 Vanløse Floorball 4 (LAVUK Parasport) - Sydsjællands FC - Hal 1
04-04-20 17:00 Vanløse Floorball 4 (LAVUK Parasport) - Benløse FC 4 - Hal 1

Til toppen