Skoleliga 2 Piger | Min Idræt

Pulje-og rækkeinfo

Turnering: Skoleligaerne Fodbold 2019-20
Turneringsansvarlige
Christian Pedersen Tlf: 20603057
Dokumenter
Reglement Holdkort Turneringsinformation

Bemærkninger

Der er Play-off-kampe tirs. d. 14. april, 1/4-finaler tirs. d. 28. april og Final-4 tirs. d. 26. maj.

https://foreningsportalen.dgi.dk/Report/MatchListCreateXL.aspx?Row=102167

Komplet kampprogram


Skoleliga 2 Piger

Kampnr. Dag Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
Tirsdag 24-09-19 12:00 Skibelund G. og I. - Strib Idrætsefterskole 3 - 2
Tirsdag 24-09-19 12:00 Brøruphus Efterskole - Hald Ege Efterskole - Hal1 2 - 1
Tirsdag 24-09-19 12:00 Hammerum Efterskole - Vedersø Idrætsefterskole 1 - 7
Tirsdag 24-09-19 12:00 Aabybro Efterskole - Salling Efterskole 4 - 0
Tirsdag 24-09-19 12:00 Lyngs Idrætsefterskole - Dueholmskolen 6 - 5
Torsdag 26-09-19 09:45 BGI Akademiet - Gudenådalens Efterskole 2 - 0
Fredag 04-10-19 12:00 Efterskolen Ved Nyborg - Hjemly Idrætefterskole 1 - 1
Mandag 07-10-19 12:00 Strib Idrætsefterskole - Efterskolen Ved Nyborg 0 - 8
Tirsdag 08-10-19 12:00 Vedersø Idrætsefterskole - Hald Ege Efterskole 1 - 6
Tirsdag 08-10-19 12:00 Dueholmskolen - Salling Efterskole
Mandag 21-10-19 15:00 Brøruphus Efterskole - Vedersø Idrætsefterskole - Hal1 3 - 3
Tirsdag 22-10-19 12:00 Gudenådalens Efterskole - Silkeborg Efterskole 0 - 3
Onsdag 23-10-19 14:30 Staby Efterskole - Brøruphus Efterskole 2 - 5
Mandag 28-10-19 13:30 Hjemly Idrætefterskole - Skibelund G. og I. 15 - 2
Tirsdag 29-10-19 12:00 Hellebjerg IES - Strib Idrætsefterskole 2 - 1
Tirsdag 29-10-19 12:00 Salling Efterskole - Skyum Idrætsefterskole 0 - 4
Tirsdag 29-10-19 12:00 Idrætsefterskolen Lægården - Vivild G&I 2 - 0
Tirsdag 29-10-19 12:00 Aabybro Efterskole - Dueholmskolen 1 - 3
Onsdag 30-10-19 16:00 Vedersø Idrætsefterskole - Silkeborg Efterskole 2 - 5
Tirsdag 05-11-19 15:00 Skibelund G. og I. - Efterskolen Ved Nyborg 1 - 7
Tirsdag 12-11-19 12:00 Staby Efterskole - BGI Akademiet 1 - 0
Tirsdag 12-11-19 12:00 Idrætsefterskolen Lægården - Skyum Idrætsefterskole 8 - 0
Tirsdag 12-11-19 12:00 Lyngs Idrætsefterskole - Aabybro Efterskole 7 - 0
Tirsdag 19-11-19 13:30 Hald Ege Efterskole - Gudenådalens Efterskole 9 - 0
Torsdag 21-11-19 12:00 BGI Akademiet - Vedersø Idrætsefterskole 2 - 2
Onsdag 27-11-19 12:00 Silkeborg Efterskole - Staby Efterskole 3 - 1
Tirsdag 03-12-19 12:00 Gudenådalens Efterskole - Hammerum Efterskole 2 - 1
Tirsdag 03-12-19 12:00 Salling Efterskole - Idrætsefterskolen Lægården 0 - 7
Tirsdag 03-12-19 12:00 Skyum Idrætsefterskole - Lyngs Idrætsefterskole 1 - 3
Onsdag 04-12-19 10:15 Næsgaard Efterskole - Efterskolen Ved Nyborg 2 - 4
Onsdag 04-12-19 14:00 Silkeborg Efterskole - Brøruphus Efterskole 2 - 1
Mandag 09-12-19 15:00 Hjemly Idrætefterskole - Hellebjerg IES 2 - 0
Torsdag 09-01-20 11:00 BGI Akademiet - Hammerum Efterskole 1 - 0
Mandag 13-01-20 14:30 Hellebjerg IES - Skibelund G. og I. 4 - 1
Tirsdag 14-01-20 16:00 Staby Efterskole - Vedersø Idrætsefterskole 0 - 2
Mandag 03-02-20 12:00 Efterskolen Ved Nyborg - Hellebjerg IES 4 - 0
Tirsdag 04-02-20 12:00 Gudenådalens Efterskole - Brøruphus Efterskole 0 - 6
Tirsdag 04-02-20 12:00 Skyum Idrætsefterskole - Aabybro Efterskole 1 - 2
Tirsdag 04-02-20 12:00 Lyngs Idrætsefterskole - Salling Efterskole 4 - 0
Tirsdag 18-02-20 12:00 Dueholmskolen - Idrætsefterskolen Lægården 1 - 7
Tirsdag 18-02-20 12:00 Vivild G&I - Lyngs Idrætsefterskole 1 - 3
Tirsdag 18-02-20 12:00 Silkeborg Efterskole - Hald Ege Efterskole 1 - 6
Tirsdag 18-02-20 12:00 Brøruphus Efterskole - BGI Akademiet - Hal1 4 - 0
Tirsdag 18-02-20 12:00 Staby Efterskole - Hammerum Efterskole 5 - 0
Onsdag 19-02-20 11:00 Vivild G&I - Dueholmskolen 3 - 4
Mandag 02-03-20 11:00 Næsgaard Efterskole - Hjemly Idrætefterskole 0 - 5
Tirsdag 10-03-20 12:00 Hald Ege Efterskole - BGI Akademiet 2 - 1
Tirsdag 10-03-20 12:00 Gudenådalens Efterskole - Staby Efterskole 1 - 2
Tirsdag 10-03-20 12:00 Silkeborg Efterskole - Hammerum Efterskole 10 - 2
Tirsdag 10-03-20 12:00 Hellebjerg IES - Næsgaard Efterskole
Tirsdag 10-03-20 12:00 Hjemly Idrætefterskole - Strib Idrætsefterskole 5 - 0
Tirsdag 10-03-20 12:00 Skyum Idrætsefterskole - Vivild G&I 3 - 2
Tirsdag 10-03-20 12:00 Aabybro Efterskole - Idrætsefterskolen Lægården 0 - 4
Onsdag 11-03-20 16:00 Vivild G&I - Aabybro Efterskole 0 - 2
Torsdag 12-03-20 14:30 Hammerum Efterskole - Brøruphus Efterskole
Mandag 16-03-20 16:00 Strib Idrætsefterskole - Næsgaard Efterskole
Tirsdag 17-03-20 10:00 Næsgaard Efterskole - Skibelund G. og I.
Tirsdag 17-03-20 13:00 Vedersø Idrætsefterskole - Gudenådalens Efterskole
Tirsdag 17-03-20 14:30 Hammerum Efterskole - Hald Ege Efterskole
Tirsdag 24-03-20 12:00 Salling Efterskole - Vivild G&I
Tirsdag 24-03-20 12:00 Dueholmskolen - Skyum Idrætsefterskole 3 - 0
Tirsdag 24-03-20 12:00 Idrætsefterskolen Lægården - Lyngs Idrætsefterskole
Tirsdag 24-03-20 12:00 BGI Akademiet - Silkeborg Efterskole
Tirsdag 24-03-20 12:00 Hald Ege Efterskole - Staby Efterskole

Til toppen