Skoleligaen 2 Piger | Min Idræt

Pulje-og rækkeinfo

Turnering: Skoleligaerne Fodbold 2019-20
Turneringsansvarlige
Christian Pedersen Tlf: 20603057
Dokumenter
Reglement Holdkort Turneringsinformation

Bemærkninger

Der er Play-off-kampe tirs. d. 14. april, 1/4-finaler tirs. d. 28. april og Final-4 tirs. d. 26. maj.

Komplet kampprogram


Skoleligaen 2 Piger

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
NB!
Kamp udsat
24-09-19 12:00 Næsgaard Efterskole - Hjemly Idrætefterskole
24-09-19 12:00 Skibelund G. og I. - Strib Idrætsefterskole 3 - 2
24-09-19 12:00 Brøruphus Efterskole - Hald Ege Efterskole - Hal1
24-09-19 12:00 Hammerum Efterskole - Vedersø Idrætsefterskole 1 - 7
24-09-19 12:00 Aabybro Efterskole - Salling Efterskole
24-09-19 12:00 Lyngs Idrætsefterskole - Dueholmskolen 6 - 5
26-09-19 09:45 BGI Akademiet - Gudenådalens Efterskole 2 - 0
04-10-19 12:00 Efterskolen Ved Nyborg - Hjemly Idrætefterskole 1 - 1
07-10-19 12:00 Strib Idrætsefterskole - Efterskolen Ved Nyborg 0 - 8
08-10-19 12:00 Vedersø Idrætsefterskole - Hald Ege Efterskole 1 - 6
08-10-19 12:00 Vivild G&I - Aabybro Efterskole
08-10-19 12:00 Dueholmskolen - Salling Efterskole
21-10-19 15:00 Brøruphus Efterskole - Vedersø Idrætsefterskole - Hal1 3 - 3
22-10-19 12:00 Gudenådalens Efterskole - Silkeborg Efterskole
23-10-19 14:30 Staby Efterskole - Brøruphus Efterskole 2 - 5
28-10-19 13:30 Hjemly Idrætefterskole - Skibelund G. og I. 15 - 2
29-10-19 12:00 Hellebjerg IES - Strib Idrætsefterskole 2 - 1
29-10-19 12:00 BGI Akademiet - Hammerum Efterskole
29-10-19 12:00 Salling Efterskole - Skyum Idrætsefterskole
29-10-19 12:00 Idrætsefterskolen Lægården - Vivild G&I 2 - 0
29-10-19 12:00 Aabybro Efterskole - Dueholmskolen
30-10-19 16:00 Vedersø Idrætsefterskole - Silkeborg Efterskole
05-11-19 15:00 Skibelund G. og I. - Efterskolen Ved Nyborg 1 - 7
12-11-19 12:00 Hammerum Efterskole - Brøruphus Efterskole
12-11-19 12:00 Idrætsefterskolen Lægården - Skyum Idrætsefterskole
12-11-19 12:00 Lyngs Idrætsefterskole - Aabybro Efterskole 7 - 0
12-11-19 12:00 Staby Efterskole - BGI Akademiet
19-11-19 13:30 Hald Ege Efterskole - Gudenådalens Efterskole
21-11-19 12:00 BGI Akademiet - Vedersø Idrætsefterskole
27-11-19 12:00 Silkeborg Efterskole - Staby Efterskole
03-12-19 12:00 Næsgaard Efterskole - Efterskolen Ved Nyborg
03-12-19 12:00 Gudenådalens Efterskole - Hammerum Efterskole
03-12-19 12:00 Salling Efterskole - Idrætsefterskolen Lægården
03-12-19 12:00 Skyum Idrætsefterskole - Lyngs Idrætsefterskole
04-12-19 14:00 Silkeborg Efterskole - Brøruphus Efterskole
09-12-19 15:00 Hjemly Idrætefterskole - Hellebjerg IES
01-01-20 Næsgaard Efterskole - Skibelund G. og I.
13-01-20 14:30 Hellebjerg IES - Skibelund G. og I.
14-01-20 16:00 Staby Efterskole - Vedersø Idrætsefterskole
04-02-20 12:00 Hammerum Efterskole - Hald Ege Efterskole
04-02-20 12:00 Skyum Idrætsefterskole - Aabybro Efterskole
04-02-20 12:00 Vivild G&I - Dueholmskolen
04-02-20 12:00 Lyngs Idrætsefterskole - Salling Efterskole
04-02-20 12:00 Gudenådalens Efterskole - Brøruphus Efterskole
18-02-20 12:00 Dueholmskolen - Idrætsefterskolen Lægården
18-02-20 12:00 Vivild G&I - Lyngs Idrætsefterskole
18-02-20 12:00 Silkeborg Efterskole - Hald Ege Efterskole
18-02-20 12:00 Brøruphus Efterskole - BGI Akademiet - Hal1
18-02-20 12:00 Staby Efterskole - Hammerum Efterskole
18-02-20 12:00 Strib Idrætsefterskole - Næsgaard Efterskole
18-02-20 12:00 Efterskolen Ved Nyborg - Hellebjerg IES
10-03-20 12:00 Hellebjerg IES - Næsgaard Efterskole
10-03-20 12:00 Hjemly Idrætefterskole - Strib Idrætsefterskole
10-03-20 12:00 Hald Ege Efterskole - BGI Akademiet
10-03-20 12:00 Gudenådalens Efterskole - Staby Efterskole
10-03-20 12:00 Silkeborg Efterskole - Hammerum Efterskole
10-03-20 12:00 Skyum Idrætsefterskole - Vivild G&I
10-03-20 12:00 Aabybro Efterskole - Idrætsefterskolen Lægården
17-03-20 13:00 Vedersø Idrætsefterskole - Gudenådalens Efterskole
24-03-20 12:00 Salling Efterskole - Vivild G&I
24-03-20 12:00 Dueholmskolen - Skyum Idrætsefterskole
24-03-20 12:00 Idrætsefterskolen Lægården - Lyngs Idrætsefterskole
24-03-20 12:00 BGI Akademiet - Silkeborg Efterskole
24-03-20 12:00 Hald Ege Efterskole - Staby Efterskole

Til toppen