Serie 1 | Min Idræt

Pulje-og rækkeinfo

Turnering: Danmarksturneringen i Floorball
Turneringsansvarlige
Steffen Aagaard Fabricius Tlf: 24481429
Dokumenter
Reglement

Bemærkninger

https://foreningsportalen.dgi.dk/Report/MatchListCreateXL.aspx?Row=30805

Komplet kampprogram


Serie 1

Kampnr. Dag Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
Fredag 15-09-17 18:30 Vallensbæk Floorball 2 - Vanløse Floorball 3 5 - 1
Fredag 15-09-17 20:00 Helsingør FT 3 - Allerød Floorball 7 - 8
Søndag 17-09-17 10:00 Benløse FC 4 - Sons of Hothouse Floorball Høje Taastrup 7 - 5
Søndag 17-09-17 16:00 Greve FC 2 - Sydsjællands FC 2 - 12
Søndag 24-09-17 10:00 Sons of Hothouse Floorball Høje Taastrup - Holbæk Bombers 2 3 - 4
Søndag 24-09-17 16:30 Vanløse Floorball 3 - FF København 3 - Hal 1 0 - 4
Søndag 24-09-17 16:30 Jægerspris UFC 2 - Herlev FC 3 5 - 6
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
Søndag 24-09-17 18:30 Vanløse Floorball 4 - Vallensbæk Floorball 2 - Hal 1 5 - 0
Torsdag 28-09-17 20:00 Allerød Floorball - Lyngby FF 2 0 - 5
Torsdag 28-09-17 20:30 Uvelse FC 2 - Helsingør FT 3 1 - 3
Lørdag 30-09-17 17:30 Benløse FC 4 - Greve FC 2 3 - 3
Søndag 01-10-17 10:00 Sydsjællands FC - Sons of Hothouse Floorball Høje Taastrup 3 - 1
Søndag 01-10-17 16:30 Jægerspris UFC 2 - Allerød Floorball 3 - 9
Søndag 01-10-17 17:00 Lyngby FF 2 - Herlev FC 3 8 - 3
Søndag 01-10-17 17:00 Vanløse Floorball 4 - Rødovre FC 4 - Hal 1 3 - 5
Lørdag 07-10-17 18:00 Herlev FC 3 - Helsingør FT 3 5 - 6
Søndag 08-10-17 10:00 Hafnia FC 3 - FF København 3 - Hal 3 1 - 14
NB!
Hjemmehold taberdømt
Ulovlig spiller
Søndag 08-10-17 12:00 Greve FC 2 - Sydsjællands FC 0 - 5
Søndag 08-10-17 17:30 Holbæk Bombers 2 - Benløse FC 4 3 - 3
Onsdag 11-10-17 18:30 Jægerspris UFC 2 - Allerød Floorball 3 - 2
Onsdag 11-10-17 19:30 Rødovre FC 4 - Vallensbæk Floorball 2 3 - 1
Søndag 15-10-17 12:00 FF København 3 - Rødovre FC 4 - Hal 2 2 - 1
Mandag 23-10-17 19:30 Greve FC 2 - Sons of Hothouse Floorball Høje Taastrup 9 - 7
Mandag 23-10-17 20:30 Uvelse FC 2 - Jægerspris UFC 2 4 - 3
Søndag 29-10-17 10:00 Herlev FC 3 - Allerød Floorball 2 - 5
Søndag 29-10-17 10:00 Sons of Hothouse Floorball Høje Taastrup - Benløse FC 4 3 - 6
Søndag 29-10-17 18:00 Vanløse Floorball 4 - Vanløse Floorball 3 - Hal 1 3 - 19
Lørdag 04-11-17 16:30 Hafnia FC 3 - Rødovre FC 4 - Hal 3 5 - 5
Søndag 05-11-17 10:00 Sydsjællands FC - Holbæk Bombers 2 3 - 3
Søndag 05-11-17 12:45 Benløse FC 4 - Greve FC 2 6 - 4
Søndag 05-11-17 13:30 Allerød Floorball - Helsingør FT 3 6 - 3
Søndag 05-11-17 17:00 Lyngby FF 2 - Uvelse FC 2 8 - 4
Lørdag 11-11-17 13:00 Holbæk Bombers 2 - Benløse FC 4 3 - 4
Lørdag 11-11-17 13:30 Vallensbæk Floorball 2 - Hafnia FC 3 7 - 5
Lørdag 11-11-17 15:00 Helsingør FT 3 - Herlev FC 3 4 - 7
Søndag 12-11-17 14:30 Jægerspris UFC 2 - Lyngby FF 2 9 - 1
Mandag 13-11-17 20:30 Uvelse FC 2 - Allerød Floorball 1 - 4
Søndag 19-11-17 10:00 Sons of Hothouse Floorball Høje Taastrup - Greve FC 2 15 - 1
Søndag 19-11-17 12:00 Benløse FC 4 - Sydsjællands FC 6 - 9
Søndag 19-11-17 16:00 FF København 3 - Vanløse Floorball 4 - Hal 2 10 - 1
Søndag 19-11-17 17:00 Lyngby FF 2 - Allerød Floorball 4 - 3
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
Fredag 24-11-17 20:15 Helsingør FT 3 - Uvelse FC 2 5 - 0
Søndag 26-11-17 13:30 Allerød Floorball - Herlev FC 3 5 - 3
Søndag 26-11-17 13:30 Vanløse Floorball 3 - Rødovre FC 4 - Hal 1 8 - 6
Søndag 26-11-17 14:30 Jægerspris UFC 2 - Helsingør FT 3 6 - 2
Søndag 26-11-17 15:30 Vanløse Floorball 4 - Hafnia FC 3 - Hal 1 6 - 30
Mandag 27-11-17 20:30 Uvelse FC 2 - Lyngby FF 2 1 - 2
Lørdag 02-12-17 12:00 Vallensbæk Floorball 2 - FF København 3 7 - 1
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
Søndag 03-12-17 10:00 Sydsjællands FC - Greve FC 2 5 - 0
Tirsdag 05-12-17 18:30 Lyngby FF 2 - Helsingør FT 3 8 - 3
Onsdag 06-12-17 19:30 Rødovre FC 4 - FF København 3 6 - 3
Søndag 10-12-17 12:30 Herlev FC 3 - Lyngby FF 2 7 - 5
Søndag 10-12-17 13:30 Allerød Floorball - Uvelse FC 2 9 - 2
Lørdag 06-01-18 11:00 Benløse FC 4 - Holbæk Bombers 2 8 - 1
Lørdag 06-01-18 14:00 Helsingør FT 3 - Herlev FC 3 6 - 6
Søndag 07-01-18 10:00 Sydsjællands FC - Sons of Hothouse Floorball Høje Taastrup 7 - 6
Søndag 07-01-18 13:30 Allerød Floorball - Jægerspris UFC 2 4 - 5
Søndag 07-01-18 16:00 FF København 3 - Vallensbæk Floorball 2 - Hal 2 10 - 2
Torsdag 11-01-18 20:30 Lyngby FF 2 - Uvelse FC 2 7 - 2
Søndag 14-01-18 13:30 Allerød Floorball - Herlev FC 3 6 - 7
Mandag 15-01-18 19:00 Sons of Hothouse Floorball Høje Taastrup - Holbæk Bombers 2 8 - 7
Lørdag 20-01-18 13:00 Holbæk Bombers 2 - Sydsjællands FC 1 - 1
Lørdag 20-01-18 13:00 Vallensbæk Floorball 2 - Rødovre FC 4 7 - 7
Lørdag 20-01-18 16:00 Vanløse Floorball 3 - Vanløse Floorball 4 - Hal 1 13 - 4
Søndag 21-01-18 12:00 FF København 3 - Hafnia FC 3 - Hal 2 9 - 4
Søndag 21-01-18 16:00 Greve FC 2 - Benløse FC 4 6 - 6
Søndag 21-01-18 16:30 Jægerspris UFC 2 - Helsingør FT 3 6 - 3
Lørdag 27-01-18 17:10 Hafnia FC 3 - Vanløse Floorball 3 - Hal 3 2 - 5
Søndag 28-01-18 15:30 Lyngby FF 2 - Jægerspris UFC 2 6 - 3
Søndag 28-01-18 16:00 Holbæk Bombers 2 - Sons of Hothouse Floorball Høje Taastrup 3 - 2
Mandag 29-01-18 20:30 Uvelse FC 2 - Helsingør FT 3 7 - 6
Lørdag 03-02-18 14:30 Helsingør FT 3 - Lyngby FF 2 4 - 2
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
Søndag 04-02-18 14:30 Jægerspris UFC 2 - Uvelse FC 2 5 - 0
Fredag 09-02-18 20:00 Benløse FC 4 - Sydsjællands FC 4 - 4
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
Søndag 11-02-18 12:00 Greve FC 2 - Holbæk Bombers 2 5 - 0
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
Lørdag 24-02-18 15:30 Rødovre FC 4 - Vanløse Floorball 4 5 - 0
Søndag 25-02-18 10:00 Herlev FC 3 - Jægerspris UFC 2 7 - 3
Søndag 25-02-18 13:30 Allerød Floorball - Uvelse FC 2 8 - 6
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
Lørdag 03-03-18 15:30 Holbæk Bombers 2 - Greve FC 2 5 - 0
Søndag 04-03-18 10:00 Sons of Hothouse Floorball Høje Taastrup - Benløse FC 4 6 - 8
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet uden afbud
Søndag 04-03-18 15:30 Vanløse Floorball 3 - Vallensbæk Floorball 2 - Hal 1 5 - 0
Søndag 04-03-18 17:00 Lyngby FF 2 - Herlev FC 3 2 - 6
NB!
Hjemmehold taberdømt
Ulovlig spiller
Mandag 05-03-18 20:30 Uvelse FC 2 - Jægerspris UFC 2 0 - 5
Fredag 09-03-18 18:30 Helsingør FT 3 - Allerød Floorball 8 - 7
Lørdag 10-03-18 13:00 Holbæk Bombers 2 - Greve FC 2 0 - 4
Lørdag 10-03-18 14:00 Hafnia FC 3 - Vanløse Floorball 4 - Hal 3 19 - 8
Søndag 11-03-18 09:30 Sons of Hothouse Floorball Høje Taastrup - Sydsjællands FC 2 - 4
Mandag 12-03-18 20:30 Uvelse FC 2 - Herlev FC 3 4 - 13
Onsdag 14-03-18 19:30 Rødovre FC 4 - Hafnia FC 3 5 - 9
Onsdag 14-03-18 20:00 Jægerspris UFC 2 - Lyngby FF 2 7 - 0
Fredag 16-03-18 19:30 Vallensbæk Floorball 2 - Vanløse Floorball 4 9 - 6
Lørdag 17-03-18 18:30 Herlev FC 3 - Jægerspris UFC 2 4 - 6
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
Søndag 18-03-18 10:00 Sydsjællands FC - Holbæk Bombers 2 5 - 0
Søndag 18-03-18 13:30 Allerød Floorball - Lyngby FF 2 6 - 2
Søndag 18-03-18 17:00 Vanløse Floorball 3 - Hafnia FC 3 - Hal 1 11 - 7
Søndag 18-03-18 19:00 Vanløse Floorball 4 - FF København 3 - Hal 1 6 - 8
Mandag 19-03-18 20:30 Herlev FC 3 - Uvelse FC 2 11 - 2
Torsdag 22-03-18 20:00 Helsingør FT 3 - Jægerspris UFC 2 5 - 3
NB!
Udehold taberdømt
Ulovlig spiller
Søndag 25-03-18 10:00 Sydsjællands FC - Benløse FC 4 5 - 0
Søndag 25-03-18 12:30 Hafnia FC 3 - Vallensbæk Floorball 2 - Hal 3 8 - 0
Søndag 25-03-18 14:00 Greve FC 2 - Sons of Hothouse Floorball Høje Taastrup 3 - 9
Søndag 25-03-18 14:30 Lyngby FF 2 - Helsingør FT 3 4 - 5
Søndag 25-03-18 18:00 FF København 3 - Vanløse Floorball 3 - Hal 2 3 - 5
Mandag 09-04-18 20:30 Herlev FC 3 - Uvelse FC 2 7 - 5
Onsdag 11-04-18 19:30 Rødovre FC 4 - Vanløse Floorball 3 3 - 3

Til toppen