U15A | Min Idræt

Pulje-og rækkeinfo

Turnering: Danmarksturneringen i Floorball
Turneringsansvarlige
Steffen Aagaard Fabricius Tlf: 24481429
Dokumenter
Reglement

Bemærkninger

Spillere på dispensation: Thor Gundmann 19.11.2002

https://foreningsportalen.dgi.dk/Report/MatchListCreateXL.aspx?Row=90485

Komplet kampprogram


U15A

Kampnr. Dag Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
Fredag 14-09-18 19:30 Strandby Elling IF - Hjø Hawks/Sin Dragons 11 - 1
Søndag 16-09-18 10:30 Fr. Blackhawks - Sæby Floorball 4 - 5
Søndag 16-09-18 11:30 Copenhagen FC - Vikings 5 - 2
Søndag 16-09-18 15:00 Rungsted-Hørsholm FK - Skælskør Eagles Floorball 6 - 2
Søndag 16-09-18 15:00 Hvidovre/Rødovre FC - Vanløse/Frederiksberg Floorball 8 - 1
Fredag 21-09-18 18:30 Vanløse/Frederiksberg Floorball - Copenhagen FC - Hal 2 2 - 12
Fredag 21-09-18 19:00 Sæby Floorball - Brønderslev/Hj. Titans 3 - 1
Søndag 23-09-18 12:00 Skælskør Eagles Floorball - Lyngby FF 2 - 7
Søndag 23-09-18 13:00 Rungsted-Hørsholm FK - Copenhagen FC 6 - 7
Søndag 23-09-18 14:30 Vanløse/Frederiksberg Floorball - Benløse FC 2 - Hal 1 2 - 3
Søndag 23-09-18 16:30 Hvidovre/Rødovre FC - Benløse FC 1 - 6
Fredag 28-09-18 18:30 Vanløse/Frederiksberg Floorball - Vikings - Hal 1 2 - 2
Lørdag 29-09-18 16:00 Hjø Hawks/Sin Dragons - Brønderslev/Hj. Titans 2 - 14
Søndag 30-09-18 13:00 Copenhagen FC - Hvidovre/Rødovre FC 5 - 4
Søndag 30-09-18 13:30 Sunds Seahawks FC - Strandby Elling IF 2 - 1
Mandag 01-10-18 17:45 Benløse FC 2 - Benløse FC 1 - 6
Lørdag 06-10-18 12:30 Brønderslev/Hj. Titans - Strandby Elling IF - Hal 1 1 - 2
Søndag 07-10-18 12:00 Skælskør Eagles Floorball - Vikings 4 - 4
Søndag 07-10-18 12:30 Lyngby FF - Hvidovre/Rødovre FC 2 - 3
Søndag 07-10-18 13:00 Rungsted-Hørsholm FK - Vanløse/Frederiksberg Floorball 6 - 3
Søndag 07-10-18 14:00 Sunds Seahawks FC - Fr. Blackhawks 6 - 2
Søndag 07-10-18 15:00 Copenhagen FC - Benløse FC 2 15 - 0
Lørdag 27-10-18 14:00 Benløse FC 2 - Rungsted-Hørsholm FK - Hal B 3 - 5
Søndag 28-10-18 12:00 Sæby Floorball - Hjø Hawks/Sin Dragons 17 - 4
Søndag 28-10-18 13:30 Fr. Blackhawks - Sunds Seahawks FC 0 - 4
Søndag 28-10-18 14:00 Vanløse/Frederiksberg Floorball - Benløse FC - Hal 1 0 - 7
Lørdag 03-11-18 10:00 Strandby Elling IF - Sæby Floorball 1 - 4
Lørdag 03-11-18 12:00 Skælskør Eagles Floorball - Hvidovre/Rødovre FC 3 - 10
Søndag 04-11-18 13:30 Sunds Seahawks FC - Brønderslev/Hj. Titans 8 - 0
Mandag 05-11-18 18:30 Hjø Hawks/Sin Dragons - Fr. Blackhawks 4 - 11
Lørdag 17-11-18 12:30 Brønderslev/Hj. Titans - Fr. Blackhawks - Hal 1 0 - 8
Lørdag 17-11-18 14:00 Sæby Floorball - Sunds Seahawks FC 2 - 7
Søndag 18-11-18 12:00 Lyngby FF - Benløse FC 3 - 5
Søndag 18-11-18 12:00 Skælskør Eagles Floorball - Vanløse/Frederiksberg Floorball 4 - 5
Søndag 18-11-18 13:30 Vikings - Rungsted-Hørsholm FK 3 - 9
Fredag 23-11-18 19:00 Sæby Floorball - Strandby Elling IF 4 - 3
Lørdag 24-11-18 09:30 Vikings - Benløse FC 1 - 6
Lørdag 24-11-18 13:00 Hjø Hawks/Sin Dragons - Sunds Seahawks FC 0 - 23
Lørdag 24-11-18 14:30 Copenhagen FC - Lyngby FF 4 - 3
Lørdag 24-11-18 15:00 Sunds Seahawks FC - Hjø Hawks/Sin Dragons 20 - 1
Søndag 25-11-18 13:30 Rungsted-Hørsholm FK - Hvidovre/Rødovre FC 5 - 1
Onsdag 28-11-18 18:30 Brønderslev/Hj. Titans - Hjø Hawks/Sin Dragons 7 - 3
Torsdag 29-11-18 19:30 Fr. Blackhawks - Strandby Elling IF - Skolehal 4 - 2
Lørdag 01-12-18 12:00 Strandby Elling IF - Sunds Seahawks FC 0 - 7
Lørdag 01-12-18 12:30 Hjø Hawks/Sin Dragons - Fr. Blackhawks 2 - 18
Lørdag 01-12-18 13:00 Brønderslev/Hj. Titans - Sæby Floorball - Hal 1 0 - 6
Søndag 02-12-18 10:00 Benløse FC - Rungsted-Hørsholm FK 7 - 1
Søndag 02-12-18 12:00 Skælskør Eagles Floorball - Copenhagen FC 2 - 6
Søndag 02-12-18 15:30 Hvidovre/Rødovre FC - Benløse FC 2 14 - 2
Lørdag 08-12-18 09:30 Vikings - Hvidovre/Rødovre FC 4 - 9
Lørdag 08-12-18 10:00 Brønderslev/Hj. Titans - Fr. Blackhawks 4 - 4
Søndag 09-12-18 16:00 Benløse FC 2 - Skælskør Eagles Floorball - Hal B 0 - 7
Mandag 17-12-18 17:45 Benløse FC - Copenhagen FC 3 - 0
Lørdag 05-01-19 10:00 Benløse FC 2 - Vikings - Hal B 2 - 10
Lørdag 05-01-19 12:30 Strandby Elling IF - Brønderslev/Hj. Titans 8 - 1
Søndag 06-01-19 13:30 Sunds Seahawks FC - Sæby Floorball 6 - 1
Søndag 13-01-19 09:30 Vikings - Vanløse/Frederiksberg Floorball 4 - 3
Søndag 13-01-19 15:00 Rungsted-Hørsholm FK - Lyngby FF 2 - 7
Søndag 13-01-19 16:00 Benløse FC - Skælskør Eagles Floorball 9 - 0
Tirsdag 15-01-19 17:30 Copenhagen FC - Benløse FC 5 - 5
Lørdag 19-01-19 11:30 Hjø Hawks/Sin Dragons - Sæby Floorball 2 - 14
Lørdag 19-01-19 12:00 Brønderslev/Hj. Titans - Sunds Seahawks FC - Hal 1 0 - 17
Lørdag 19-01-19 13:30 Strandby Elling IF - Fr. Blackhawks 5 - 4
Lørdag 19-01-19 16:00 Lyngby FF - Benløse FC 2 8 - 2
Søndag 20-01-19 09:30 Hvidovre/Rødovre FC - Copenhagen FC 6 - 7
Søndag 20-01-19 13:30 Vikings - Skælskør Eagles Floorball 5 - 6
Søndag 20-01-19 14:30 Vanløse/Frederiksberg Floorball - Rungsted-Hørsholm FK - Hal 1 1 - 5
Tirsdag 22-01-19 18:30 Lyngby FF - Rungsted-Hørsholm FK 2 - 2
Torsdag 24-01-19 19:30 Fr. Blackhawks - Sæby Floorball - Skolehal 3 - 3
Lørdag 02-02-19 11:00 Fr. Blackhawks - Sunds Seahawks FC 0 - 12
Torsdag 07-02-19 18:30 Brønderslev/Hj. Titans - Strandby Elling IF 0 - 8
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
Søndag 10-02-19 11:30 Copenhagen FC - Rungsted-Hørsholm FK 5 - 0
Søndag 10-02-19 17:30 Hvidovre/Rødovre FC - Skælskør Eagles Floorball 8 - 3
Tirsdag 12-02-19 20:00 Sæby Floorball - Fr. Blackhawks 4 - 3
NB!
Udehold taberdømt
Ulovlig spiller
Søndag 24-02-19 12:00 Skælskør Eagles Floorball - Benløse FC 2 5 - 0
Mandag 25-02-19 18:30 Hjø Hawks/Sin Dragons - Brønderslev/Hj. Titans 1 - 10
Lørdag 02-03-19 12:30 Hjø Hawks/Sin Dragons - Strandby Elling IF 1 - 24
Lørdag 02-03-19 12:30 Benløse FC 2 - Copenhagen FC 4 - 3
Søndag 03-03-19 11:30 Lyngby FF - Vikings 4 - 2
Søndag 03-03-19 13:30 Rungsted-Hørsholm FK - Benløse FC 5 - 3
Mandag 04-03-19 18:30 Skælskør Eagles Floorball - Rungsted-Hørsholm FK 5 - 4
Lørdag 09-03-19 12:30 Sunds Seahawks FC - Strandby Elling IF 1 - 0
Lørdag 09-03-19 14:00 Fr. Blackhawks - Hjø Hawks/Sin Dragons 13 - 1
Lørdag 09-03-19 14:00 Copenhagen FC - Vanløse/Frederiksberg Floorball 7 - 2
Søndag 10-03-19 12:00 Lyngby FF - Skælskør Eagles Floorball 4 - 3
Mandag 11-03-19 17:45 Benløse FC - Benløse FC 2 3 - 4
Fredag 15-03-19 19:30 Vanløse/Frederiksberg Floorball - Hvidovre/Rødovre FC - Hal 1 1 - 5
Lørdag 16-03-19 13:00 Strandby Elling IF - Hjø Hawks/Sin Dragons 18 - 2
Lørdag 16-03-19 13:30 Sæby Floorball - Sunds Seahawks FC 2 - 5
Lørdag 16-03-19 14:00 Vikings - Copenhagen FC 3 - 4
Søndag 17-03-19 12:00 Skælskør Eagles Floorball - Benløse FC 2 - 10
Søndag 17-03-19 16:00 Lyngby FF - Vanløse/Frederiksberg Floorball 8 - 1
Lørdag 23-03-19 10:00 Benløse FC 2 - Vanløse/Frederiksberg Floorball - Hal A 6 - 7
Lørdag 23-03-19 11:30 Benløse FC - Lyngby FF - Hal A 4 - 0
Lørdag 23-03-19 13:00 Strandby Elling IF - Fr. Blackhawks 3 - 4
Lørdag 23-03-19 13:00 Hjø Hawks/Sin Dragons - Sæby Floorball 3 - 13
Lørdag 23-03-19 17:30 Hvidovre/Rødovre FC - Rungsted-Hørsholm FK 3 - 0
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
Søndag 24-03-19 13:30 Sunds Seahawks FC - Brønderslev/Hj. Titans 5 - 0
Søndag 24-03-19 16:00 Copenhagen FC - Skælskør Eagles Floorball 10 - 4
Fredag 29-03-19 17:30 Sæby Floorball - Strandby Elling IF 2 - 1
Lørdag 30-03-19 15:00 Vanløse/Frederiksberg Floorball - Skælskør Eagles Floorball - Hal 1 0 - 8
Søndag 31-03-19 11:00 Fr. Blackhawks - Brønderslev/Hj. Titans 6 - 1
Søndag 31-03-19 13:00 Lyngby FF - Copenhagen FC 2 - 11
Søndag 31-03-19 13:00 Rungsted-Hørsholm FK - Vikings 9 - 4
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
Søndag 31-03-19 13:30 Sunds Seahawks FC - Hjø Hawks/Sin Dragons 5 - 0
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
Torsdag 11-04-19 19:00 Rungsted-Hørsholm FK - Benløse FC 2 5 - 0
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
Fredag 12-04-19 17:30 Sæby Floorball - Brønderslev/Hj. Titans 5 - 0
Onsdag 24-04-19 18:30 Hvidovre/Rødovre FC - Lyngby FF 4 - 5
Lørdag 27-04-19 15:00 Benløse FC - Vikings 2 - 1
Lørdag 04-05-19 14:30 Hvidovre/Rødovre FC - Vikings 12 - 1
Lørdag 04-05-19 15:00 Benløse FC 2 - Lyngby FF - Hal B 6 - 8
Fredag 10-05-19 20:00 Benløse FC - Hvidovre/Rødovre FC 7 - 1
Lørdag 11-05-19 09:30 Vikings - Benløse FC 2 4 - 6
Onsdag 15-05-19 19:00 Benløse FC 2 - Hvidovre/Rødovre FC 5 - 12
Søndag 19-05-19 12:00 Vikings - Lyngby FF 7 - 8
Onsdag 29-05-19 18:00 Vanløse/Frederiksberg Floorball - Lyngby FF - Hal 2 1 - 9
Fredag 07-06-19 19:00 Benløse FC - Vanløse/Frederiksberg Floorball 8 - 3

Til toppen