3. Division - Herrer | Min Idræt

Pulje-og rækkeinfo

Turnering: Danmarksturneringen i Floorball
Turneringsansvarlige
Steffen Aagaard Fabricius Tlf: 24481429
Dokumenter
Reglement

Bemærkninger

Komplet kampprogram


3. Division - Herrer

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
14-09-19 11:30 Stevns FK - Rungsted-Hørsholm 2 4 - 4
15-09-19 12:00 Benløse FC 3 - Hafnia FC 2 - Hal B 5 - 3
15-09-19 14:00 Jægerspris UFC - FF København 7 - 8
21-09-19 16:00 FF København - Benløse FC 3 - Hal 2 5 - 5
22-09-19 18:00 Amager FK - Stevns FK 6 - 4
26-09-19 19:30 Hafnia FC 2 - Rungsted-Hørsholm 2 - Hal 3 9 - 4
28-09-19 11:30 Valsgård Vikings - IK Frem Sønderup/Suldrup 1 - 5
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
28-09-19 13:00 Stevns FK - Hafnia FC 2 5 - 0
29-09-19 12:00 FF København - Amager FK - Hal 2 2 - 1
29-09-19 18:30 Rungsted-Hørsholm 2 - Jægerspris UFC 5 - 9
01-10-19 20:30 Grindsted-Uggerhalne 3 - Allstars Floorball Pandrup 5 - 5
06-10-19 14:30 Starup Ducks - Glejbjerg Polar Bears 14 - 3
06-10-19 15:30 Haubro Tigers - Viborg Saints 2 - 4
06-10-19 17:00 Jægerspris UFC - Stevns FK 6 - 5
06-10-19 18:00 Amager FK - Benløse FC 3 4 - 8
10-10-19 19:30 Hafnia FC 2 - Amager FK - Hal 3 7 - 4
13-10-19 13:10 FF København - Rungsted-Hørsholm 2 - Hal 2 13 - 4
NB!
Hjemmehold taberdømt
Tilskuerårsag
Skriv selv
21-10-19 20:00 Benløse FC 3 - Jægerspris UFC 0 - 5
26-10-19 17:00 Team Århus Floorball 2 - Brande G&U - Hal 3 (Team Danmark Hallen) 3 - 8
27-10-19 17:00 Hafnia FC 2 - FF København - Hal 3 1 - 3
27-10-19 18:00 Amager FK - Stevns FK 4 - 1
27-10-19 18:30 Rungsted-Hørsholm 2 - Benløse FC 3 4 - 6
28-10-19 20:00 Grindsted-Uggerhalne 2 - Strandby Elling IF 2 5 - 15
31-10-19 20:30 Aalborg Flyers FC 2 - Sindal Dragons 9 - 10
02-11-19 10:00 Stevns FK - Benløse FC 3 1 - 1
02-11-19 10:00 Esbjerg Sharks FC 3 - Glejbjerg Polar Bears 6 - 4
02-11-19 14:00 Jelling Tigers - Grenaa Gladiators FC 4 - 5
03-11-19 16:30 Allstars Floorball Pandrup - Brønderslev FC 3 8 - 7
03-11-19 19:00 Rungsted-Hørsholm 2 - Hafnia FC 2 10 - 9
05-11-19 19:30 Sæby Floorball 2 - Aalborg Flyers FC 3 5 - 4
06-11-19 20:00 Brønderslev FC 3 - Grindsted-Uggerhalne 3 - Hal 1 4 - 6
08-11-19 19:30 Grindsted-Uggerhalne 3 - Sæby Floorball 2 4 - 10
09-11-19 13:00 IK Frem Sønderup/Suldrup - Haubro Tigers 3 - 2
16-11-19 11:30 Stevns FK - Jægerspris UFC
17-11-19 10:00 Glejbjerg Polar Bears - Blue Wings Floorball
17-11-19 13:00 Brande G&U - Jelling Tigers
17-11-19 14:30 FF København - Amager FK - Hal 2
19-11-19 18:30 Aalborg Flyers FC 2 - Grindsted-Uggerhalne 2
20-11-19 20:00 Brønderslev FC 3 - Allstars Floorball Pandrup - Hal 1
24-11-19 10:00 Viborg Saints - Valsgård Vikings
24-11-19 12:00 FF København - Stevns FK - Hal 2
24-11-19 16:30 Aalborg Flyers FC 2 - Strandby Elling IF 2
24-11-19 17:00 Hafnia FC 2 - Benløse FC 3 - Hal 3
24-11-19 18:00 Amager FK - Rungsted-Hørsholm 2
30-11-19 13:30 Sæby Floorball 2 - Grindsted-Uggerhalne 3
30-11-19 15:00 Grenaa Gladiators FC - Team Århus Floorball 2
30-11-19 16:00 Strandby Elling IF 2 - Sindal Dragons
01-12-19 13:00 Stevns FK - Rungsted-Hørsholm 2
01-12-19 13:00 Aalborg Flyers FC 3 - Brønderslev FC 3
01-12-19 14:00 Jægerspris UFC - Amager FK
02-12-19 20:30 Grindsted-Uggerhalne 2 - Aalborg Flyers FC 2
07-12-19 14:00 Jægerspris UFC - Hafnia FC 2
08-12-19 14:00 Blue Wings Floorball - Esbjerg Sharks FC 3
08-12-19 15:00 Benløse FC 3 - Stevns FK
08-12-19 17:00 Rungsted-Hørsholm 2 - FF København
12-12-19 20:00 Stevns FK - Amager FK
04-01-20 13:00 Stevns FK - FF København
04-01-20 14:00 Hafnia FC 2 - Benløse FC 3 - Hal 3
04-01-20 15:00 Grenaa Gladiators FC - Brande G&U
05-01-20 10:45 Team Århus Floorball 2 - Jelling Tigers - Hal 1
11-01-20 10:00 Viborg Saints - IK Frem Sønderup/Suldrup
12-01-20 17:30 Rungsted-Hørsholm 2 - Amager FK
18-01-20 11:30 Valsgård Vikings - Haubro Tigers
18-01-20 14:00 FF København - Hafnia FC 2 - Hal 2
19-01-20 10:00 Esbjerg Sharks FC 3 - Starup Ducks
19-01-20 12:00 Benløse FC 3 - Stevns FK
19-01-20 14:00 Blue Wings Floorball - Glejbjerg Polar Bears
19-01-20 16:30 Aalborg Flyers FC 3 - Sæby Floorball 2
19-01-20 18:00 Amager FK - Jægerspris UFC
20-01-20 20:00 Grindsted-Uggerhalne 2 - Sindal Dragons
21-01-20 20:30 Grindsted-Uggerhalne 3 - Aalborg Flyers FC 3
24-01-20 19:30 Strandby Elling IF 2 - Grindsted-Uggerhalne 2
25-01-20 15:00 Benløse FC 3 - Amager FK
25-01-20 15:30 Sindal Dragons - Aalborg Flyers FC 2
25-01-20 16:30 Sæby Floorball 2 - Allstars Floorball Pandrup
26-01-20 13:00 Brande G&U - Team Århus Floorball 2
26-01-20 15:00 Jægerspris UFC - Rungsted-Hørsholm 2
26-01-20 16:00 Hafnia FC 2 - Stevns FK - Hal 3
01-02-20 10:00 Glejbjerg Polar Bears - Esbjerg Sharks FC 3
01-02-20 13:00 IK Frem Sønderup/Suldrup - Valsgård Vikings
01-02-20 13:00 Jægerspris UFC - Hafnia FC 2
01-02-20 16:00 Aalborg Flyers FC 3 - Allstars Floorball Pandrup
02-02-20 12:00 Viborg Saints - Haubro Tigers
05-02-20 20:30 Rungsted-Hørsholm 2 - Benløse FC 3
08-02-20 10:00 Strandby Elling IF 2 - Aalborg Flyers FC 2
08-02-20 10:00 Brønderslev FC 3 - Aalborg Flyers FC 3 - Hal 1
08-02-20 11:30 Stevns FK - Hafnia FC 2
08-02-20 14:00 Amager FK - FF København
09-02-20 14:00 Rungsted-Hørsholm 2 - Jægerspris UFC
15-02-20 16:30 Allstars Floorball Pandrup - Grindsted-Uggerhalne 3
22-02-20 15:00 Jægerspris UFC - Benløse FC 3
23-02-20 10:00 FF København - Rungsted-Hørsholm 2 - Hal 2
23-02-20 12:30 Hafnia FC 2 - Amager FK - Hal 3
25-02-20 18:30 Benløse FC 3 - Jægerspris UFC
25-02-20 20:30 Grindsted-Uggerhalne 3 - Brønderslev FC 3
29-02-20 11:30 Valsgård Vikings - Viborg Saints
29-02-20 14:00 Jelling Tigers - Brande G&U
29-02-20 14:00 FF København - Stevns FK - Hal 2
29-02-20 15:00 Team Århus Floorball 2 - Grenaa Gladiators FC - Hal 3 (Team Danmark Hallen)
29-02-20 15:30 Sindal Dragons - Strandby Elling IF 2
29-02-20 16:30 Allstars Floorball Pandrup - Sæby Floorball 2
01-03-20 14:00 Blue Wings Floorball - Starup Ducks
01-03-20 15:30 Haubro Tigers - IK Frem Sønderup/Suldrup
01-03-20 17:30 Rungsted-Hørsholm 2 - Hafnia FC 2
07-03-20 10:00 Glejbjerg Polar Bears - Starup Ducks
07-03-20 13:00 Stevns FK - Jægerspris UFC
07-03-20 15:00 Grenaa Gladiators FC - Jelling Tigers
08-03-20 16:00 Hafnia FC 2 - FF København - Hal 3
08-03-20 18:00 Amager FK - Benløse FC 3
14-03-20 10:00 Esbjerg Sharks FC 3 - Blue Wings Floorball
14-03-20 13:00 IK Frem Sønderup/Suldrup - Viborg Saints
14-03-20 14:30 Jægerspris UFC - Amager FK
14-03-20 15:30 Sindal Dragons - Grindsted-Uggerhalne 2
15-03-20 16:30 Benløse FC 3 - FF København - Hal B
18-03-20 20:30 Rungsted-Hørsholm 2 - Stevns FK
21-03-20 13:00 Sæby Floorball 2 - Brønderslev FC 3
21-03-20 14:00 Amager FK - Hafnia FC 2
21-03-20 15:20 FF København - Jægerspris UFC - Hal 2
22-03-20 15:00 Jelling Tigers - Team Århus Floorball 2
22-03-20 16:30 Allstars Floorball Pandrup - Aalborg Flyers FC 3
28-03-20 10:00 Brønderslev FC 3 - Sæby Floorball 2 - Hal 1
28-03-20 12:00 Aalborg Flyers FC 3 - Grindsted-Uggerhalne 3
29-03-20 10:00 Benløse FC 3 - FF København - Hal B
29-03-20 12:00 Hafnia FC 2 - Jægerspris UFC - Hal 3
29-03-20 13:00 Brande G&U - Grenaa Gladiators FC
29-03-20 14:30 Starup Ducks - Esbjerg Sharks FC 3
29-03-20 15:30 Haubro Tigers - Valsgård Vikings
29-03-20 18:00 Amager FK - Rungsted-Hørsholm 2

Til toppen