Øst, kreds 2 - Serie 1

Info

Turnering: Danmarksturneringen i Floorball
Turneringsansvarlige
Steffen Aagaard Fabricius Tlf: 24481429
Dokumenter
Reglement

Stilling Danmarksturneringen i Floorball
Serie 1
Øst, kreds 2

Hold Kampe V U T Score Point
1. Allerslev-Lejre Warriors 1 1 0 0 5-4 3
2. Benløse FC 4 0 0 0 0 0-0 0
3. FF København 3 0 0 0 0 0-0 0
4. Hvidovre Attack FC 5 0 0 0 0 0-0 0
5. Vanløse Floorball 4 (LAVUK Parasport) 0 0 0 0 0-0 0
6. Sons of Hothouse Floorball Høje Taastrup 0 0 0 0 0-0 0
7. Sydsjællands FC 0 0 0 0 0-0 0
8. Glostrup GFC 0 0 0 0 0-0 0
9. Greve Floorball Club 2 0 0 0 0 0-0 0
10. HG/Næstved Dragons 1 0 0 1 4-5 0

= Hold musen henover ikonet, for at se den anvendte stillingsregel

Seneste resultater

Danmarksturneringen i Floorball
Serie 1
Øst, kreds 2

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat
745922 14-09-19 10:00 Allerslev-Lejre Warriors - HG/Næstved Dragons Osted Hallen 5 - 4
745923 15-09-19 10:00 Benløse FC 4 - Glostrup GFC Dansk Kabel TV Arena - Hal B
745920 15-09-19 10:00 Hvidovre Attack FC 5 - Sydsjællands FC Avedøre Idrætscenter

Kommende kampe

Danmarksturneringen i Floorball
Serie 1
Øst, kreds 2

Fra dato: til dato:

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal
18-09-19 20:30  - 
21-09-19 17:00  -  - Hal 1
22-09-19 10:30  - 

Komplet kampprogram

Danmarksturneringen i Floorball
Serie 1
Øst, kreds 2

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
14-09-19 10:00 Allerslev-Lejre Warriors - HG/Næstved Dragons 5 - 4
15-09-19 10:00 Benløse FC 4 - Glostrup GFC - Hal B
15-09-19 10:00 Hvidovre Attack FC 5 - Sydsjællands FC
18-09-19 20:30 Glostrup GFC - Hvidovre Attack FC 5
21-09-19 17:00 Vanløse Floorball 4 (LAVUK Parasport) - Allerslev-Lejre Warriors - Hal 1
22-09-19 10:30 Sydsjællands FC - Sons of Hothouse Floorball Høje Taastrup
29-09-19 10:00 Hvidovre Attack FC 5 - Sons of Hothouse Floorball Høje Taastrup
29-09-19 16:00 FF København 3 - HG/Næstved Dragons - Hal 2
29-09-19 16:30 Benløse FC 4 - Allerslev-Lejre Warriors
02-10-19 20:30 Glostrup GFC - Greve Floorball Club 2
06-10-19 10:00 Sons of Hothouse Floorball Høje Taastrup - Vanløse Floorball 4 (LAVUK Parasport)
06-10-19 10:30 Sydsjællands FC - FF København 3
06-10-19 13:00 Hvidovre Attack FC 5 - HG/Næstved Dragons
11-10-19 19:30 HG/Næstved Dragons - Glostrup GFC
12-10-19 10:00 Allerslev-Lejre Warriors - Sydsjællands FC
13-10-19 12:00 Vanløse Floorball 4 (LAVUK Parasport) - Benløse FC 4 - Hal 1
13-10-19 13:30 Greve Floorball Club 2 - Sons of Hothouse Floorball Høje Taastrup
13-10-19 17:00 FF København 3 - Hvidovre Attack FC 5 - Hal 2
26-10-19 15:00 Allerslev-Lejre Warriors - Sons of Hothouse Floorball Høje Taastrup
27-10-19 10:45 HG/Næstved Dragons - FF København 3
27-10-19 18:00 Vanløse Floorball 4 (LAVUK Parasport) - Glostrup GFC - Hal 1
27-10-19 19:00 Greve Floorball Club 2 - Benløse FC 4
02-11-19 14:00 Allerslev-Lejre Warriors - FF København 3
03-11-19 10:00 Sons of Hothouse Floorball Høje Taastrup - Glostrup GFC
03-11-19 10:30 Sydsjællands FC - Greve Floorball Club 2
03-11-19 10:45 HG/Næstved Dragons - Vanløse Floorball 4 (LAVUK Parasport)
16-11-19 18:30 Benløse FC 4 - Sydsjællands FC
16-11-19 19:00 Hvidovre Attack FC 5 - Vanløse Floorball 4 (LAVUK Parasport)
17-11-19 10:00 Sons of Hothouse Floorball Høje Taastrup - HG/Næstved Dragons
17-11-19 16:30 FF København 3 - Glostrup GFC - Hal 2
17-11-19 17:30 Greve Floorball Club 2 - Allerslev-Lejre Warriors
23-11-19 14:00 Allerslev-Lejre Warriors - Hvidovre Attack FC 5
23-11-19 17:15 HG/Næstved Dragons - Benløse FC 4
24-11-19 15:30 Glostrup GFC - Sydsjællands FC
24-11-19 17:00 Vanløse Floorball 4 (LAVUK Parasport) - Greve Floorball Club 2 - Hal 1
01-12-19 10:00 Sons of Hothouse Floorball Høje Taastrup - FF København 3
01-12-19 12:30 Sydsjællands FC - Vanløse Floorball 4 (LAVUK Parasport)
01-12-19 17:00 Hvidovre Attack FC 5 - Benløse FC 4
04-12-19 20:30 Glostrup GFC - Allerslev-Lejre Warriors
06-12-19 18:30 Vanløse Floorball 4 (LAVUK Parasport) - FF København 3 - Hal 1
08-12-19 10:45 HG/Næstved Dragons - Sydsjællands FC
08-12-19 15:00 Greve Floorball Club 2 - Hvidovre Attack FC 5
08-12-19 17:00 Benløse FC 4 - Sons of Hothouse Floorball Høje Taastrup
11-12-19 20:30 Glostrup GFC - Benløse FC 4
15-12-19 10:45 HG/Næstved Dragons - Greve Floorball Club 2
05-01-20 10:45 HG/Næstved Dragons - Allerslev-Lejre Warriors
05-01-20 14:00 FF København 3 - Vanløse Floorball 4 (LAVUK Parasport) - Hal 2
18-01-20 12:30 Hvidovre Attack FC 5 - Greve Floorball Club 2
18-01-20 14:30 Allerslev-Lejre Warriors - Glostrup GFC
19-01-20 10:00 Benløse FC 4 - HG/Næstved Dragons
19-01-20 12:00 FF København 3 - Sydsjællands FC - Hal 2
19-01-20 17:00 Vanløse Floorball 4 (LAVUK Parasport) - Sons of Hothouse Floorball Høje Taastrup - Hal 1
22-01-20 20:30 Glostrup GFC - Vanløse Floorball 4 (LAVUK Parasport)
25-01-20 17:00 Benløse FC 4 - FF København 3
26-01-20 10:00 Sons of Hothouse Floorball Høje Taastrup - Allerslev-Lejre Warriors
26-01-20 10:30 Sydsjællands FC - Hvidovre Attack FC 5
26-01-20 15:00 Greve Floorball Club 2 - HG/Næstved Dragons
31-01-20 19:30 HG/Næstved Dragons - Sons of Hothouse Floorball Høje Taastrup
01-02-20 14:30 Allerslev-Lejre Warriors - Greve Floorball Club 2
01-02-20 16:00 Hvidovre Attack FC 5 - FF København 3
02-02-20 10:30 Sydsjællands FC - Glostrup GFC
05-02-20 20:30 Glostrup GFC - FF København 3
08-02-20 15:00 Vanløse Floorball 4 (LAVUK Parasport) - Hvidovre Attack FC 5 - Hal 1
09-02-20 10:00 Sons of Hothouse Floorball Høje Taastrup - Benløse FC 4
09-02-20 15:00 Greve Floorball Club 2 - Sydsjællands FC
23-02-20 10:00 Sons of Hothouse Floorball Høje Taastrup - Sydsjællands FC
23-02-20 14:00 FF København 3 - Allerslev-Lejre Warriors - Hal 2
23-02-20 15:30 Greve Floorball Club 2 - Vanløse Floorball 4 (LAVUK Parasport)
28-02-20 20:30 Benløse FC 4 - Greve Floorball Club 2
01-03-20 10:30 Sydsjællands FC - Allerslev-Lejre Warriors
01-03-20 12:00 FF København 3 - Sons of Hothouse Floorball Høje Taastrup - Hal 2
01-03-20 14:00 Vanløse Floorball 4 (LAVUK Parasport) - HG/Næstved Dragons - Hal 1
07-03-20 14:30 Allerslev-Lejre Warriors - Vanløse Floorball 4 (LAVUK Parasport)
08-03-20 10:00 Sons of Hothouse Floorball Høje Taastrup - Hvidovre Attack FC 5
08-03-20 10:30 Sydsjællands FC - Benløse FC 4
08-03-20 16:30 Greve Floorball Club 2 - Glostrup GFC
11-03-20 20:30 Glostrup GFC - Sons of Hothouse Floorball Høje Taastrup
15-03-20 10:30 Sydsjællands FC - HG/Næstved Dragons
15-03-20 12:00 Hvidovre Attack FC 5 - Allerslev-Lejre Warriors
15-03-20 16:30 Benløse FC 4 - Vanløse Floorball 4 (LAVUK Parasport)
21-03-20 14:30 Allerslev-Lejre Warriors - Benløse FC 4
22-03-20 10:45 HG/Næstved Dragons - Hvidovre Attack FC 5
22-03-20 16:00 FF København 3 - Greve Floorball Club 2 - Hal 2
28-03-20 16:00 Glostrup GFC - HG/Næstved Dragons
29-03-20 10:00 Sons of Hothouse Floorball Høje Taastrup - Greve Floorball Club 2
29-03-20 12:00 Benløse FC 4 - Hvidovre Attack FC 5 - Hal B
29-03-20 13:30 Vanløse Floorball 4 (LAVUK Parasport) - Sydsjællands FC - Hal 1
05-04-20 13:00 Hvidovre Attack FC 5 - Glostrup GFC

Til toppen