Select Kvinde Floorball Ligaen | Min Idræt

Pulje-og rækkeinfo

Turnering: Danmarksturneringen i Floorball
Turneringsansvarlige
Keld Andreassen Tlf: 43262591
Dokumenter
Reglement

Bemærkninger

https://foreningsportalen.dgi.dk/Report/MatchListCreateXL.aspx?Row=99414

Komplet kampprogram


Select Kvinde Floorball Ligaen

Kampnr. Dag Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
Lørdag 14-09-19 14:00 Copenhagen FC - Vanløse Floorball 10 - 0
Lørdag 14-09-19 14:30 ÅFK - AaB Floorball 3 - 10
Lørdag 14-09-19 16:15 Helsingør FT - Hafnia FC 0 - 4
Søndag 15-09-19 10:00 Lyngby FF - Sydsjællands FC - Hal 2 2 - 5
Søndag 15-09-19 17:30 Greve Floorball Club - FF København 4 - 7
Tirsdag 17-09-19 20:00 Benløse FC - Vallensbæk Floorball 2 - 3
Onsdag 18-09-19 19:00 Herning Pirates - ÅFK 4 - 8
Onsdag 18-09-19 20:00 Rødovre FC - FF København 5 - 1
Onsdag 18-09-19 20:30 Rungsted-Hørsholm - Vanløse Floorball 3 - 5
Onsdag 18-09-19 20:30 Lyngby FF - Hvidovre Attack FC - Hal 2 0 - 16
Torsdag 19-09-19 19:30 AaB Floorball - Aalborg Flyers FC 16 - 1
Lørdag 21-09-19 13:00 Rødovre FC - Rungsted-Hørsholm 9 - 0
Lørdag 21-09-19 14:00 FF København - Benløse FC - Hal 2 5 - 5
Søndag 22-09-19 12:00 AaB Floorball - Fr. Blackhawks 7 - 2
Søndag 22-09-19 12:30 Sydsjællands FC - Jægerspris UFC 3 - 3
Søndag 22-09-19 16:00 Hafnia FC - Copenhagen FC - Hal 3 1 - 20
Søndag 22-09-19 16:00 Vanløse Floorball - Hvidovre Attack FC - Hal 1 1 - 13
Søndag 22-09-19 17:00 Herning Pirates - Aalborg Flyers FC 7 - 3
Lørdag 28-09-19 10:00 Hvidovre Attack FC - Jægerspris UFC 5 - 1
Lørdag 28-09-19 11:00 Vallensbæk Floorball - Rødovre FC 2 - 3
Søndag 29-09-19 10:00 FF København - Vanløse Floorball - Hal 2 5 - 6
Søndag 29-09-19 13:30 Fr. Blackhawks - Herning Pirates 8 - 4
Søndag 29-09-19 14:00 Rungsted-Hørsholm - Lyngby FF 5 - 2
Torsdag 03-10-19 19:30 AaB Floorball - ÅFK 8 - 1
Torsdag 03-10-19 20:00 Helsingør FT - Copenhagen FC 0 - 29
Lørdag 05-10-19 13:30 Fr. Blackhawks - Herning Pirates - Hal 1 8 - 2
Lørdag 05-10-19 14:00 Copenhagen FC - Hvidovre Attack FC 5 - 3
Lørdag 05-10-19 14:00 Hafnia FC - Vallensbæk Floorball - Hal 3 4 - 2
Søndag 06-10-19 12:30 Sydsjællands FC - Greve Floorball Club 5 - 2
Søndag 06-10-19 15:00 Jægerspris UFC - Benløse FC 6 - 3
Søndag 06-10-19 15:00 Rødovre FC - Helsingør FT 10 - 0
Lørdag 12-10-19 12:00 Herning Pirates - AaB Floorball 1 - 11
Søndag 13-10-19 09:30 FF København - Hafnia FC - Hal 2 2 - 5
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
Lørdag 26-10-19 14:00 Copenhagen FC - FF København 5 - 0
Lørdag 26-10-19 14:00 Hafnia FC - Sydsjællands FC - Hal 3 3 - 1
Søndag 27-10-19 13:00 Aalborg Flyers FC - Fr. Blackhawks 2 - 15
Søndag 27-10-19 14:00 AaB Floorball - Herning Pirates 6 - 0
Søndag 27-10-19 14:00 Jægerspris UFC - Vallensbæk Floorball 1 - 3
Søndag 27-10-19 14:00 Rungsted-Hørsholm - Hvidovre Attack FC 0 - 10
Søndag 27-10-19 15:00 Greve Floorball Club - Helsingør FT 2 - 3
Tirsdag 29-10-19 19:30 ÅFK - Herning Pirates 10 - 1
Torsdag 31-10-19 18:00 Aalborg Flyers FC - AaB Floorball 0 - 9
Lørdag 02-11-19 11:00 Vallensbæk Floorball - Greve Floorball Club 2 - 5
Lørdag 02-11-19 12:00 Herning Pirates - Fr. Blackhawks 1 - 6
Søndag 03-11-19 12:30 Sydsjællands FC - Rødovre FC 3 - 1
Søndag 03-11-19 14:30 Rungsted-Hørsholm - FF København 5 - 2
Søndag 03-11-19 14:30 Jægerspris UFC - Lyngby FF 6 - 0
Mandag 11-11-19 19:00 Vanløse Floorball - Vallensbæk Floorball - Hal 1 3 - 3
Tirsdag 12-11-19 20:00 Benløse FC - Copenhagen FC 0 - 21
Lørdag 16-11-19 12:00 Aalborg Flyers FC - ÅFK 2 - 8
Lørdag 16-11-19 14:00 FF København - Jægerspris UFC - Hal 2 2 - 3
Lørdag 16-11-19 17:00 Hvidovre Attack FC - Sydsjællands FC 12 - 1
Søndag 17-11-19 11:30 Lyngby FF - Hafnia FC 3 - 6
Søndag 17-11-19 13:30 Fr. Blackhawks - AaB Floorball 3 - 5
Søndag 17-11-19 15:30 Greve Floorball Club - Rungsted-Hørsholm 2 - 1
Tirsdag 19-11-19 19:00 Sydsjællands FC - Benløse FC 1 - 2
Tirsdag 19-11-19 19:30 ÅFK - Aalborg Flyers FC 11 - 1
Onsdag 20-11-19 18:30 Vanløse Floorball - Rødovre FC - Hal 1 5 - 7
Onsdag 20-11-19 19:30 Hvidovre Attack FC - FF København 15 - 1
Onsdag 20-11-19 20:00 Helsingør FT - Lyngby FF 3 - 2
Torsdag 21-11-19 19:30 AaB Floorball - Fr. Blackhawks 7 - 5
Lørdag 23-11-19 14:00 Copenhagen FC - Rungsted-Hørsholm 22 - 1
Lørdag 23-11-19 14:00 Hafnia FC - Jægerspris UFC - Hal 3 4 - 3
Lørdag 23-11-19 14:00 Rødovre FC - Benløse FC 9 - 1
Lørdag 23-11-19 17:00 Vanløse Floorball - Sydsjællands FC - Hal 1 3 - 1
Søndag 24-11-19 12:00 Aalborg Flyers FC - Herning Pirates 1 - 13
Søndag 24-11-19 13:30 Fr. Blackhawks - ÅFK 4 - 3
Søndag 24-11-19 15:00 Greve Floorball Club - Hvidovre Attack FC 0 - 8
Onsdag 27-11-19 19:30 Vallensbæk Floorball - Helsingør FT 2 - 0
Lørdag 30-11-19 14:30 Fr. Blackhawks - Aalborg Flyers FC 16 - 4
Tirsdag 03-12-19 20:00 Benløse FC - Rungsted-Hørsholm 5 - 1
Søndag 08-12-19 14:30 Jægerspris UFC - Greve Floorball Club 4 - 1
Lørdag 04-01-20 13:30 Fr. Blackhawks - Aalborg Flyers FC 12 - 1
Lørdag 04-01-20 14:00 Copenhagen FC - Greve Floorball Club 7 - 1
Søndag 05-01-20 09:30 Vanløse Floorball - Jægerspris UFC - Hal 1 3 - 3
Søndag 05-01-20 13:00 Lyngby FF - Vallensbæk Floorball 1 - 8
Søndag 05-01-20 14:30 ÅFK - AaB Floorball 1 - 13
Søndag 05-01-20 16:00 Hafnia FC - Rødovre FC - Hal 3 1 - 3
Onsdag 08-01-20 20:00 Helsingør FT - Hvidovre Attack FC 1 - 10
Søndag 12-01-20 15:30 Rungsted-Hørsholm - Sydsjællands FC 6 - 4
Mandag 13-01-20 20:30 Hvidovre Attack FC - Benløse FC 15 - 1
Tirsdag 14-01-20 19:30 Greve Floorball Club - Rødovre FC 0 - 6
Onsdag 15-01-20 18:30 Vallensbæk Floorball - Copenhagen FC 2 - 13
Onsdag 15-01-20 19:30 Herning Pirates - ÅFK 5 - 7
Torsdag 16-01-20 19:30 AaB Floorball - Aalborg Flyers FC 15 - 2
Torsdag 16-01-20 19:30 Lyngby FF - FF København 3 - 4
Lørdag 18-01-20 17:00 Hvidovre Attack FC - Hafnia FC 8 - 2
Søndag 19-01-20 10:00 Lyngby FF - Copenhagen FC 0 - 21
Søndag 19-01-20 12:00 Aalborg Flyers FC - Herning Pirates 4 - 5
Søndag 19-01-20 13:00 Vanløse Floorball - Greve Floorball Club - Hal 1 5 - 5
Søndag 19-01-20 13:30 Rødovre FC - Jægerspris UFC 6 - 1
Søndag 19-01-20 14:00 ÅFK - Fr. Blackhawks 4 - 6
Søndag 19-01-20 16:00 Benløse FC - Helsingør FT 4 - 3
Fredag 24-01-20 18:30 Benløse FC - Vanløse Floorball 7 - 5
Lørdag 25-01-20 12:00 Herning Pirates - AaB Floorball 0 - 9
Lørdag 25-01-20 14:00 Copenhagen FC - Rødovre FC 9 - 2
Lørdag 25-01-20 14:30 ÅFK - Fr. Blackhawks 0 - 2
Lørdag 25-01-20 16:00 Hafnia FC - Rungsted-Hørsholm - Hal 3 3 - 0
Søndag 26-01-20 12:30 Sydsjællands FC - Helsingør FT 2 - 2
Søndag 26-01-20 17:00 Greve Floorball Club - Lyngby FF 6 - 1
Mandag 03-02-20 20:30 Lyngby FF - Vanløse Floorball 2 - 6
Tirsdag 04-02-20 19:30 Aalborg Flyers FC - ÅFK 1 - 13
Onsdag 05-02-20 19:30 Fr. Blackhawks - AaB Floorball 4 - 9
NB!
Hjemmehold taberdømt
Udeblevet med afbud
Lørdag 08-02-20 11:00 Vallensbæk Floorball - Hvidovre Attack FC 0 - 5
Lørdag 08-02-20 14:30 ÅFK - Aalborg Flyers FC 9 - 1
Søndag 09-02-20 13:00 Lyngby FF - Benløse FC - Hal 2 3 - 6
Søndag 09-02-20 19:00 Greve Floorball Club - Hafnia FC 4 - 1
Lørdag 15-02-20 12:00 Herning Pirates - Aalborg Flyers FC 6 - 4
Lørdag 15-02-20 13:30 Fr. Blackhawks - ÅFK 3 - 6
Mandag 17-02-20 20:00 Jægerspris UFC - Helsingør FT 2 - 1
Onsdag 19-02-20 18:30 Vallensbæk Floorball - Sydsjællands FC 1 - 4
Lørdag 22-02-20 12:00 Herning Pirates - Fr. Blackhawks 3 - 11
Lørdag 22-02-20 13:00 Rødovre FC - Lyngby FF 13 - 0
Lørdag 22-02-20 14:00 AaB Floorball - ÅFK 9 - 2
Lørdag 22-02-20 16:00 Jægerspris UFC - Copenhagen FC 0 - 11
Søndag 23-02-20 10:30 Hafnia FC - Benløse FC - Hal 3 4 - 4
Mandag 24-02-20 19:00 Helsingør FT - Vanløse Floorball 6 - 4
Tirsdag 25-02-20 19:30 ÅFK - Herning Pirates 15 - 3
Tirsdag 25-02-20 20:30 Benløse FC - Greve Floorball Club 3 - 2
Onsdag 26-02-20 19:30 Hvidovre Attack FC - Rødovre FC 3 - 5
Torsdag 27-02-20 18:00 Aalborg Flyers FC - AaB Floorball 2 - 14
Torsdag 27-02-20 19:45 FF København - Vallensbæk Floorball - Hal 2 1 - 2
Lørdag 29-02-20 14:00 AaB Floorball - Herning Pirates 13 - 8
Lørdag 29-02-20 16:30 Vanløse Floorball - Hafnia FC - Hal 1 5 - 5
Søndag 01-03-20 12:30 Sydsjællands FC - Copenhagen FC 1 - 11
Søndag 01-03-20 14:00 Aalborg Flyers FC - Fr. Blackhawks 0 - 8
Søndag 01-03-20 15:30 Rungsted-Hørsholm - Vallensbæk Floorball 5 - 1
Søndag 01-03-20 16:00 FF København - Helsingør FT - Hal 2 0 - 4
Mandag 02-03-20 19:30 Rungsted-Hørsholm - Jægerspris UFC 5 - 1
NB!
Kamp aflyst
Søndag 15-03-20 12:30 Sydsjællands FC - FF København
NB!
Kamp aflyst
Onsdag 18-03-20 20:00 Helsingør FT - Rungsted-Hørsholm

Til toppen