Øst - U11A

Info

Turnering: Danmarksturneringen i Floorball
Turneringsansvarlige
Steffen Aagaard Fabricius Tlf: 24481429
Dokumenter
Reglement

Stilling Danmarksturneringen i Floorball
U11A
Øst

Hold Kampe V U T Score Point
1. Jægerspris UFC 7 6 0 1 64-18 18
2. Hvidovre Attack FC 7 5 1 1 42-21 16
3. GrevLe 9 5 1 3 39-37 16
4. Stevns FK 8 4 1 3 32-29 13
5. Benløse FC 8 4 0 4 56-44 12
6. Rungsted-Hørsholm FK 7 2 1 4 52-39 7
7. Vanløse/Frederiksberg 8 1 2 5 34-55 5
8. Helsingør FT 6 0 0 6 16-92 0

= Hold musen henover ikonet, for at se den anvendte stillingsregel

Seneste resultater

Danmarksturneringen i Floorball
U11A
Øst

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat
746429 30-11-19 09:30 Helsingør FT - Vanløse/Frederiksberg Helsingør Idrætspark Stadion og Haller 1 - 13
746431 01-12-19 10:00 Stevns FK - GrevLe Strøby Idrætscenter 2 - 4

Kommende kampe

Danmarksturneringen i Floorball
U11A
Øst

Fra dato: til dato:

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal
08-12-19 09:30  - 
08-12-19 09:30  -  - Hal 1
08-12-19 10:00  - 
08-12-19 13:30  - 

Komplet kampprogram

Danmarksturneringen i Floorball
U11A
Øst

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
14-09-19 10:00 Stevns FK - Jægerspris UFC 0 - 7
14-09-19 10:30 Helsingør FT - GrevLe 3 - 11
15-09-19 10:00 Benløse FC - Vanløse/Frederiksberg 14 - 2
21-09-19 10:30 Hvidovre Attack FC - Stevns FK 3 - 1
21-09-19 12:30 Rungsted-Hørsholm FK - Jægerspris UFC 3 - 8
22-09-19 13:30 GrevLe - Benløse FC 8 - 2
27-09-19 18:30 Benløse FC - Hvidovre Attack FC 7 - 3
28-09-19 10:00 Stevns FK - Vanløse/Frederiksberg 8 - 0
29-09-19 09:00 Rungsted-Hørsholm FK - GrevLe 3 - 4
05-10-19 09:00 Hvidovre Attack FC - Vanløse/Frederiksberg 5 - 5
05-10-19 10:00 Helsingør FT - Rungsted-Hørsholm FK 1 - 23
06-10-19 12:00 Jægerspris UFC - GrevLe 8 - 0
06-10-19 15:00 Benløse FC - Stevns FK 4 - 7
27-10-19 09:00 Rungsted-Hørsholm FK - Benløse FC 7 - 10
27-10-19 13:00 Vanløse/Frederiksberg - Jægerspris UFC - Hal 1 4 - 10
27-10-19 13:30 GrevLe - Hvidovre Attack FC 1 - 2
02-11-19 09:30 Helsingør FT - Hvidovre Attack FC 3 - 12
03-11-19 09:30 Rungsted-Hørsholm FK - Stevns FK 6 - 6
03-11-19 10:00 Jægerspris UFC - Benløse FC 8 - 4
03-11-19 15:00 GrevLe - Vanløse/Frederiksberg 4 - 4
15-11-19 18:30 Benløse FC - Stevns FK 2 - 4
16-11-19 09:30 Helsingør FT - Jægerspris UFC 3 - 20
16-11-19 10:00 Hvidovre Attack FC - Rungsted-Hørsholm FK 6 - 3
16-11-19 14:00 Vanløse/Frederiksberg - GrevLe - Hal 1 2 - 6
23-11-19 10:00 Helsingør FT - Benløse FC 5 - 13
23-11-19 10:00 Stevns FK - Jægerspris UFC 4 - 3
23-11-19 10:30 Hvidovre Attack FC - GrevLe 11 - 1
24-11-19 10:00 Vanløse/Frederiksberg - Rungsted-Hørsholm FK - Hal 1 4 - 7
30-11-19 09:30 Helsingør FT - Vanløse/Frederiksberg 1 - 13
01-12-19 10:00 Stevns FK - GrevLe 2 - 4
08-12-19 09:30 Rungsted-Hørsholm FK - Stevns FK
08-12-19 09:30 Vanløse/Frederiksberg - Hvidovre Attack FC - Hal 1
08-12-19 10:00 Jægerspris UFC - Benløse FC
08-12-19 13:30 GrevLe - Helsingør FT
14-12-19 10:00 Stevns FK - Helsingør FT
04-01-20 09:30 Helsingør FT - Hvidovre Attack FC
04-01-20 10:00 Stevns FK - GrevLe
04-01-20 10:00 Benløse FC - Jægerspris UFC - Hal A
11-01-20 14:00 Helsingør FT - Stevns FK
12-01-20 09:00 Rungsted-Hørsholm FK - Vanløse/Frederiksberg
18-01-20 13:30 Vanløse/Frederiksberg - Helsingør FT - Hal 1
19-01-20 10:00 Jægerspris UFC - Stevns FK
19-01-20 11:00 Hvidovre Attack FC - Benløse FC
19-01-20 15:00 GrevLe - Rungsted-Hørsholm FK
25-01-20 13:30 Vanløse/Frederiksberg - Helsingør FT - Hal 1
26-01-20 10:00 Jægerspris UFC - Rungsted-Hørsholm FK
26-01-20 13:30 GrevLe - Helsingør FT
30-01-20 18:00 Stevns FK - Benløse FC
09-02-20 09:00 Rungsted-Hørsholm FK - Hvidovre Attack FC
09-02-20 12:30 Vanløse/Frederiksberg - Benløse FC - Hal 1
09-02-20 13:30 GrevLe - Stevns FK
21-02-20 18:30 Benløse FC - Rungsted-Hørsholm FK
22-02-20 10:00 Jægerspris UFC - GrevLe
23-02-20 11:30 Hvidovre Attack FC - Helsingør FT
29-02-20 13:00 Hvidovre Attack FC - Stevns FK
01-03-20 09:00 Rungsted-Hørsholm FK - Jægerspris UFC
01-03-20 13:30 GrevLe - Vanløse/Frederiksberg
01-03-20 15:30 Benløse FC - Helsingør FT
07-03-20 10:00 Stevns FK - Rungsted-Hørsholm FK
08-03-20 10:00 Jægerspris UFC - Vanløse/Frederiksberg
08-03-20 10:00 Helsingør FT - Benløse FC
08-03-20 15:00 GrevLe - Hvidovre Attack FC
14-03-20 10:00 Jægerspris UFC - Hvidovre Attack FC
14-03-20 12:30 Benløse FC - GrevLe - Hal B
15-03-20 13:00 Vanløse/Frederiksberg - Rungsted-Hørsholm FK - Hal 1
21-03-20 08:30 Hvidovre Attack FC - Jægerspris UFC
21-03-20 10:00 Stevns FK - Vanløse/Frederiksberg
22-03-20 10:00 Jægerspris UFC - Helsingør FT
28-03-20 10:00 Stevns FK - Hvidovre Attack FC
29-03-20 10:00 Jægerspris UFC - Vanløse/Frederiksberg
29-03-20 11:00 Rungsted-Hørsholm FK - Helsingør FT
29-03-20 11:30 Benløse FC - GrevLe
04-04-20 10:00 Hvidovre Attack FC - Jægerspris UFC
04-04-20 11:30 Stevns FK - Helsingør FT
04-04-20 15:30 Vanløse/Frederiksberg - Benløse FC - Hal 1
05-04-20 13:30 GrevLe - Rungsted-Hørsholm FK
18-04-20 09:00 Hvidovre Attack FC - Rungsted-Hørsholm FK
02-05-20 10:30 Hvidovre Attack FC - Vanløse/Frederiksberg
02-05-20 14:30 Rungsted-Hørsholm FK - Benløse FC
03-05-20 10:00 Jægerspris UFC - Helsingør FT
09-05-20 10:00 Helsingør FT - Rungsted-Hørsholm FK
09-05-20 14:00 Vanløse/Frederiksberg - Stevns FK - Hal 1
09-05-20 15:00 Benløse FC - Hvidovre Attack FC
10-05-20 15:00 GrevLe - Jægerspris UFC

Til toppen