Skoleligaen Piger | Min Idræt

Pulje-og rækkeinfo

Turnering: Skoleligaerne Fodbold 2019-20
Turneringsansvarlige
Christian Pedersen Tlf: 20603057
Dokumenter
Reglement Holdkort Turneringsinformation

Bemærkninger

Der er Play-off-kampe tirs. d. 14. april, 1/4-finaler tirs. d. 28. april og Final-4 tirs. d. 26. maj.

https://foreningsportalen.dgi.dk/Report/MatchListCreateXL.aspx?Row=102165

Komplet kampprogram


Skoleligaen Piger

Kampnr. Dag Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
Tirsdag 24-09-19 12:00 Københavns Idrætsefterskole - Gørlev Idrætsefterskole 12 - 0
Tirsdag 24-09-19 12:00 Idrætsefterskolen Klintsøgaard - Gunslevholm Idrætsefterskole 3 - 2
Tirsdag 24-09-19 12:00 Vestsjællands Idrætsefterskole - SØS Idrætsefterskole 0 - 4
Tirsdag 24-09-19 12:00 Balle Musik- og Idrætsefterskole - Hellebjerg Idrætsefterskole 3 - 3
Tirsdag 24-09-19 12:00 Lyngs Idrætsefterskole - ISI Idrætsefterskole 3 - 1
Torsdag 26-09-19 12:00 BGI Akademiet - Hjemly Idrætefterskole 0 - 2
Fredag 04-10-19 10:30 Efterskolen Ved Nyborg - Hjemly Idrætefterskole 2 - 2
Fredag 04-10-19 12:00 SØS Idrætsefterskole - Svenstrup Efterskole 5 - 5
Tirsdag 08-10-19 12:00 Balle Musik- og Idrætsefterskole - BGI Akademiet 4 - 2
Tirsdag 08-10-19 12:00 Sportsefterskolen Sjælsølund - Idrætsefterskolen Klintsøgaard 1 - 1
Tirsdag 08-10-19 12:00 SØS Idrætsefterskole - Gunslevholm Idrætsefterskole 2 - 2
Tirsdag 08-10-19 12:00 Vivild G&I - Aabybro Efterskole 0 - 4
Tirsdag 08-10-19 12:00 ISI Idrætsefterskole - Skyum Idrætsefterskole 4 - 2
Tirsdag 29-10-19 12:00 Levring Efterskole - Vivild G&I 5 - 2
Tirsdag 29-10-19 12:00 Aabybro Efterskole - ISI Idrætsefterskole 2 - 5
Tirsdag 29-10-19 12:00 Københavns Idrætsefterskole - Vestsjællands Idrætsefterskole 6 - 0
Tirsdag 29-10-19 12:00 Idrætsefterskolen Klintsøgaard - SØS Idrætsefterskole
Tirsdag 29-10-19 14:30 Svenstrup Efterskole - Sportsefterskolen Sjælsølund 0 - 3
Mandag 04-11-19 15:30 Hjemly Idrætefterskole - Sportsefterskolen SINE 3 - 0
Tirsdag 12-11-19 12:00 Vestsjællands Idrætsefterskole - Idrætsefterskolen Klintsøgaard 0 - 4
Tirsdag 12-11-19 12:00 Sportsefterskolen Sjælsølund - Københavns Idrætsefterskole 2 - 3
Tirsdag 12-11-19 12:00 Lyngs Idrætsefterskole - Aabybro Efterskole 7 - 0
Torsdag 14-11-19 13:00 Balle Musik- og Idrætsefterskole - Hjemly Idrætefterskole 0 - 3
Onsdag 27-11-19 13:00 Sportsefterskolen SINE - Efterskolen Ved Nyborg 1 - 5
Mandag 02-12-19 13:30 Hellebjerg Idrætsefterskole - Sportsefterskolen SINE 1 - 0
Tirsdag 03-12-19 12:00 BGI Akademiet - Efterskolen Ved Nyborg 2 - 5
Tirsdag 03-12-19 12:00 Skyum Idrætsefterskole - Lyngs Idrætsefterskole 1 - 5
Tirsdag 03-12-19 13:30 Gunslevholm Idrætsefterskole - Svenstrup Efterskole 4 - 0
Mandag 09-12-19 13:30 Hjemly Idrætefterskole - Hellebjerg Idrætsefterskole 5 - 0
Tirsdag 17-12-19 13:00 Svenstrup Efterskole - Københavns Idrætsefterskole 1 - 8
Mandag 13-01-20 16:30 Svenstrup Efterskole - Gørlev Idrætsefterskole 5 - 0
Mandag 03-02-20 12:00 Efterskolen Ved Nyborg - Hellebjerg Idrætsefterskole 3 - 0
Tirsdag 04-02-20 12:00 Skyum Idrætsefterskole - Aabybro Efterskole 4 - 0
Tirsdag 04-02-20 12:00 Vivild G&I - ISI Idrætsefterskole 1 - 5
Tirsdag 04-02-20 12:00 Vestsjællands Idrætsefterskole - Gunslevholm Idrætsefterskole 0 - 1
Tirsdag 04-02-20 12:00 Gørlev Idrætsefterskole - Idrætsefterskolen Klintsøgaard 2 - 3
Tirsdag 18-02-20 12:00 Vivild G&I - Lyngs Idrætsefterskole
Onsdag 19-02-20 10:00 Københavns Idrætsefterskole - SØS Idrætsefterskole 3 - 2
Tirsdag 25-02-20 13:30 Levring Efterskole - Skyum Idrætsefterskole 0 - 4
Mandag 02-03-20 14:30 BGI Akademiet - Sportsefterskolen SINE 1 - 1
Tirsdag 03-03-20 12:00 Idrætsefterskolen Klintsøgaard - Københavns Idrætsefterskole 3 - 0
Tirsdag 03-03-20 12:00 Sportsefterskolen Sjælsølund - SØS Idrætsefterskole 3 - 3
Tirsdag 03-03-20 12:00 Gunslevholm Idrætsefterskole - Gørlev Idrætsefterskole 3 - 0
Torsdag 05-03-20 16:15 Sportsefterskolen SINE - Balle Musik- og Idrætsefterskole 0 - 3
Tirsdag 10-03-20 12:00 Gunslevholm Idrætsefterskole - Københavns Idrætsefterskole 5 - 0
Tirsdag 10-03-20 12:00 Gørlev Idrætsefterskole - Sportsefterskolen Sjælsølund 0 - 6
Tirsdag 10-03-20 12:00 Idrætsefterskolen Klintsøgaard - Svenstrup Efterskole
Tirsdag 10-03-20 12:00 Skyum Idrætsefterskole - Vivild G&I 3 - 1
Onsdag 11-03-20 10:00 Vestsjællands Idrætsefterskole - Svenstrup Efterskole 0 - 0
Onsdag 11-03-20 11:30 ISI Idrætsefterskole - Levring Efterskole
Fredag 13-03-20 08:30 Hellebjerg Idrætsefterskole - BGI Akademiet
Fredag 13-03-20 12:30 Aabybro Efterskole - Levring Efterskole
Torsdag 19-03-20 12:00 Gørlev Idrætsefterskole - Vestsjællands Idrætsefterskole
Fredag 20-03-20 10:30 Gunslevholm Idrætsefterskole - Sportsefterskolen Sjælsølund
Tirsdag 24-03-20 12:00 SØS Idrætsefterskole - Gørlev Idrætsefterskole 3 - 0
Tirsdag 24-03-20 14:00 Lyngs Idrætsefterskole - Levring Efterskole
Onsdag 25-03-20 10:30 Efterskolen Ved Nyborg - Balle Musik- og Idrætsefterskole
Tirsdag 31-03-20 12:00 Sportsefterskolen Sjælsølund - Vestsjællands Idrætsefterskole

Til toppen