3. Division - Herrer Vest | Min Idræt

Pulje-og rækkeinfo

Turnering: Danmarksturnering i Floorball
Turneringsansvarlige
Keld Andreassen Tlf: 43262591
Dokumenter
Reglement

Bemærkninger

https://foreningsportalen.dgi.dk/Report/MatchListCreateXL.aspx?Row=106618

Komplet kampprogram


3. Division - Herrer Vest

Kampnr. Dag Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
NB!
Kamp udsat
Lørdag 12-09-20 10:00 Allstars Floorball Pandrup - Aalborg Flyers 3
Lørdag 12-09-20 10:30 Ribe Floorball klub - Nordenskov Rangers 10 - 1
Søndag 13-09-20 11:00 Team Århus Floorball 2 - Grenaa Gladiators FC 0 - 4
Lørdag 19-09-20 13:00 Lystrup Floorball - Team Århus Floorball 2 0 - 6
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
Søndag 20-09-20 16:30 Haubro Tigers - AaB Floorball 5 - 0
Torsdag 24-09-20 20:30 Hørning IF Floorball - Lystrup Floorball 13 - 1
Torsdag 24-09-20 20:30 Silkeborg Hurricanes - Brande G&U 14 - 2
NB!
Kamp udsat
Lørdag 26-09-20 14:30 Sindal Dragons 2 - BFC Vendsyssel
Søndag 27-09-20 10:00 Mørke/Randers - Snejbjerg Snipers Floorball klub 1 0 - 11
Tirsdag 29-09-20 20:30 Brande G&U - Floorball Horsens 2 - 2
Lørdag 03-10-20 13:30 Ribe Floorball klub - Blue Wings Floorball 5 - 10
Lørdag 03-10-20 16:30 Team Århus Floorball 2 - Hørning IF Floorball 0 - 4
Søndag 04-10-20 15:00 Snejbjerg Snipers Floorball klub 1 - Grenaa Gladiators FC 2 - 1
Torsdag 08-10-20 20:30 Floorball Horsens - Jelling Tigers - Hal 1 1 - 2
Torsdag 08-10-20 20:30 Snejbjerg Snipers Floorball klub 2 - Brande G&U 3 - 5
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
Lørdag 10-10-20 10:00 Glejbjerg Polar Bears - Ribe Floorball klub 5 - 0
NB!
Udehold taberdømt
Lørdag 10-10-20 12:00 Mørke/Randers - Team Århus Floorball 2 5 - 0
Lørdag 10-10-20 15:00 Lystrup Floorball - Grenaa Gladiators FC 2 - 6
Mandag 19-10-20 20:30 Jelling Tigers - Snejbjerg Snipers Floorball klub 2 4 - 5
Tirsdag 20-10-20 20:30 Grindsted-Uggerhalne 3 - Aalborg Flyers 2 1 - 1
Lørdag 24-10-20 10:00 Esbjerg Sharks FC 3 - Nordenskov Rangers 4 - 2
Søndag 25-10-20 14:30 Hørning IF Floorball - Mørke/Randers 25 - 0
Søndag 25-10-20 15:00 Blue Wings Floorball - Glejbjerg Polar Bears 5 - 3
NB!
Kamp udsat
Tirsdag 27-10-20 20:30 Grindsted-Uggerhalne 2 - VesterHassing GF
NB!
Kamp udsat
Onsdag 28-10-20 20:00 BFC Vendsyssel - Aalborg Flyers 3
NB!
Kamp udsat
Torsdag 29-10-20 20:30 Silkeborg Hurricanes - Jelling Tigers
NB!
Kamp udsat
Lørdag 31-10-20 16:00 Sæby Floorball - Aalborg Flyers 2
NB!
Kamp udsat
Søndag 01-11-20 10:00 Mørke/Randers - Lystrup Floorball
NB!
Kamp udsat
Torsdag 05-11-20 20:30 Silkeborg Hurricanes - Snejbjerg Snipers Floorball klub 2
NB!
Kamp udsat
Lørdag 07-11-20 10:00 Glejbjerg Polar Bears - Esbjerg Sharks FC 3
NB!
Kamp udsat
Lørdag 07-11-20 10:00 Nordenskov Rangers - Blue Wings Floorball
NB!
Kamp udsat
Lørdag 07-11-20 12:00 VesterHassing GF - AaB Floorball
NB!
Kamp udsat
Lørdag 07-11-20 14:00 Sindal Dragons 2 - Allstars Floorball Pandrup
NB!
Kamp udsat
Lørdag 07-11-20 15:00 Grenaa Gladiators FC - Hørning IF Floorball
NB!
Kamp udsat
Mandag 09-11-20 20:30 Jelling Tigers - Brande G&U
NB!
Kamp udsat
Lørdag 14-11-20 14:00 Sindal Dragons 1 - Grindsted-Uggerhalne 3
NB!
Kamp udsat
Lørdag 21-11-20 10:00 Glejbjerg Polar Bears - Nordenskov Rangers
NB!
Kamp udsat
Lørdag 21-11-20 14:00 Mørke/Randers - Grenaa Gladiators FC
NB!
Kamp udsat
Søndag 22-11-20 11:00 Lystrup Floorball - Snejbjerg Snipers Floorball klub 1
NB!
Kamp udsat
Søndag 22-11-20 14:00 Aalborg Flyers 3 - Sindal Dragons 2
Onsdag 25-11-20 20:15 BFC Vendsyssel - Allstars Floorball Pandrup
Fredag 27-11-20 20:00 Grindsted-Uggerhalne 2 - Haubro Tigers
Lørdag 28-11-20 10:30 Esbjerg Sharks FC 3 - Ribe Floorball klub
Lørdag 28-11-20 13:00 Snejbjerg Snipers Floorball klub 1 - Team Århus Floorball 2
Lørdag 28-11-20 13:30 Sæby Floorball - Grindsted-Uggerhalne 3
Lørdag 28-11-20 14:00 Sindal Dragons 1 - Aalborg Flyers 2
Lørdag 05-12-20 15:00 Floorball Horsens - Snejbjerg Snipers Floorball klub 2 - Hal 1
Lørdag 05-12-20 16:30 AaB Floorball - Grindsted-Uggerhalne 2
Søndag 06-12-20 13:30 Team Århus Floorball 2 - Lystrup Floorball
Søndag 06-12-20 15:00 Blue Wings Floorball - Esbjerg Sharks FC 3
Lørdag 12-12-20 13:45 Sindal Dragons 1 - Sæby Floorball
Tirsdag 15-12-20 20:30 Brande G&U - Silkeborg Hurricanes
Torsdag 07-01-21 20:30 Silkeborg Hurricanes - Floorball Horsens
Torsdag 07-01-21 20:30 Hørning IF Floorball - Team Århus Floorball 2
Lørdag 09-01-21 12:00 VesterHassing GF - Haubro Tigers
Søndag 10-01-21 13:00 Aalborg Flyers 2 - Grindsted-Uggerhalne 3
Søndag 10-01-21 15:00 Aalborg Flyers 3 - Allstars Floorball Pandrup
Torsdag 14-01-21 20:30 Snejbjerg Snipers Floorball klub 2 - Silkeborg Hurricanes
Lørdag 16-01-21 15:30 Nordenskov Rangers - Ribe Floorball klub
Lørdag 16-01-21 16:30 Hørning IF Floorball - Snejbjerg Snipers Floorball klub 1
Søndag 17-01-21 13:00 Grenaa Gladiators FC - Team Århus Floorball 2
Torsdag 21-01-21 20:30 Floorball Horsens - Brande G&U - Hal 1
Lørdag 23-01-21 16:30 AaB Floorball - Haubro Tigers
Søndag 24-01-21 15:00 Blue Wings Floorball - Ribe Floorball klub
Onsdag 27-01-21 20:00 BFC Vendsyssel - Sindal Dragons 2
Lørdag 30-01-21 12:00 Esbjerg Sharks FC 3 - Glejbjerg Polar Bears
Lørdag 30-01-21 13:00 Snejbjerg Snipers Floorball klub 2 - Jelling Tigers
Lørdag 30-01-21 15:30 Snejbjerg Snipers Floorball klub 1 - Mørke/Randers
Lørdag 30-01-21 16:00 Sæby Floorball - Sindal Dragons 1
Søndag 31-01-21 16:30 Haubro Tigers - VesterHassing GF
Torsdag 04-02-21 20:00 Lystrup Floorball - Hørning IF Floorball
Lørdag 06-02-21 12:00 VesterHassing GF - Grindsted-Uggerhalne 2
Lørdag 06-02-21 15:00 Allstars Floorball Pandrup - Sindal Dragons 2
Lørdag 06-02-21 15:00 Grenaa Gladiators FC - Snejbjerg Snipers Floorball klub 1
Lørdag 06-02-21 15:30 Nordenskov Rangers - Esbjerg Sharks FC 3
Søndag 07-02-21 12:00 Aalborg Flyers 2 - Sæby Floorball
Mandag 08-02-21 20:30 Jelling Tigers - Silkeborg Hurricanes
Fredag 12-02-21 20:00 Grindsted-Uggerhalne 3 - Sindal Dragons 1
Lørdag 13-02-21 10:30 Ribe Floorball klub - Glejbjerg Polar Bears
Lørdag 13-02-21 14:00 Team Århus Floorball 2 - Mørke/Randers
Søndag 14-02-21 14:00 Aalborg Flyers 3 - BFC Vendsyssel
Tirsdag 16-02-21 20:30 Brande G&U - Jelling Tigers
Lørdag 27-02-21 10:30 Ribe Floorball klub - Esbjerg Sharks FC 3
Lørdag 27-02-21 13:00 Team Århus Floorball 2 - Snejbjerg Snipers Floorball klub 1
Lørdag 27-02-21 15:00 Grenaa Gladiators FC - Lystrup Floorball
Fredag 05-03-21 20:00 Grindsted-Uggerhalne 3 - Sæby Floorball
Lørdag 06-03-21 13:00 Lystrup Floorball - Mørke/Randers
Lørdag 06-03-21 14:00 Allstars Floorball Pandrup - BFC Vendsyssel
Lørdag 06-03-21 15:30 Sindal Dragons 2 - Aalborg Flyers 3
Lørdag 06-03-21 16:30 Hørning IF Floorball - Grenaa Gladiators FC
Søndag 07-03-21 14:45 AaB Floorball - VesterHassing GF
Søndag 07-03-21 15:00 Blue Wings Floorball - Nordenskov Rangers
Tirsdag 09-03-21 20:30 Brande G&U - Snejbjerg Snipers Floorball klub 2
Torsdag 11-03-21 20:30 Floorball Horsens - Silkeborg Hurricanes - Hal 1
Lørdag 13-03-21 15:30 Nordenskov Rangers - Glejbjerg Polar Bears
Søndag 14-03-21 14:00 Aalborg Flyers 2 - Sindal Dragons 1
Tirsdag 16-03-21 20:30 Grindsted-Uggerhalne 2 - AaB Floorball
Lørdag 20-03-21 13:00 Snejbjerg Snipers Floorball klub 1 - Hørning IF Floorball
Lørdag 20-03-21 14:00 Esbjerg Sharks FC 3 - Blue Wings Floorball
Lørdag 20-03-21 15:30 Snejbjerg Snipers Floorball klub 2 - Floorball Horsens
Søndag 21-03-21 13:00 Grenaa Gladiators FC - Mørke/Randers
Lørdag 27-03-21 10:00 Glejbjerg Polar Bears - Blue Wings Floorball
Lørdag 27-03-21 13:00 Snejbjerg Snipers Floorball klub 1 - Lystrup Floorball
Lørdag 27-03-21 14:00 Jelling Tigers - Floorball Horsens
Søndag 28-03-21 10:00 Mørke/Randers - Hørning IF Floorball
Søndag 28-03-21 16:30 Haubro Tigers - Grindsted-Uggerhalne 2

Til toppen