2. Division - Herrer | Min Idræt

Pulje-og rækkeinfo

Turnering: Danmarksturneringen i Floorball
Turneringsansvarlige
Steffen Aagaard Fabricius Tlf: 24481429
Dokumenter
Reglement

Bemærkninger

Komplet kampprogram


2. Division - Herrer

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
14-09-19 13:00 Arnes Corner Aarhus - KKIK 6 - 3
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
14-09-19 18:30 Hvidovre Attack FC 3 - Vallensbæk Floorball 5 - 0
15-09-19 13:00 Aalborg Flyers FC - Brønderslev FC 2 9 - 2
15-09-19 13:30 ÅFK 3 - Ry Floorball 4 - 2
15-09-19 15:00 Fr. Blackhawks 3 - AaB Floorball 2 3 - 8
15-09-19 15:00 Copenhagen FC 2 - Rødovre FC 2 6 - 11
15-09-19 17:00 Hvidovre Attack FC 2 - Vanløse Floorball 2 0 - 7
18-09-19 20:00 Vallensbæk Floorball - Hvidovre Attack FC 2 4 - 8
20-09-19 19:30 Grindsted-Uggerhalne - Fr. Blackhawks 3 4 - 7
21-09-19 11:00 KKIK - Randers Raptors FC 5 - 2
21-09-19 17:00 Esbjerg Sharks FC 2 - Gørding Knights 5 - 4
22-09-19 14:00 Rødovre FC 2 - Hvidovre Attack FC 3 11 - 0
22-09-19 16:30 Odense FC 2 - HMIF Blackbirds 9 - 1
25-09-19 20:00 AaB Floorball 2 - Aalborg Flyers FC 8 - 0
28-09-19 12:00 Hvidovre Attack FC 3 - Copenhagen FC 2 4 - 4
28-09-19 12:00 HMIF Blackbirds - Esbjerg Sharks FC 2 2 - 3
28-09-19 12:30 Hjørring Floorball - Grindsted-Uggerhalne - Hal 2 4 - 5
NB!
Hjemmehold taberdømt
Ulovlig spiller
28-09-19 16:30 Brønderslev FC 2 - AaB Floorball 3 - Hal 1 0 - 5
29-09-19 14:00 Odense FC 2 - Sønderborg FC 4 - 2
02-10-19 20:00 Vallensbæk Floorball - Benløse FC 2 2 - 6
04-10-19 20:00 Arnes Corner Aarhus - Herning Pirates 6 - 3
05-10-19 14:00 Gørding Knights - HMIF Blackbirds 4 - 2
05-10-19 15:30 Esbjerg Sharks FC 2 - Sønderborg FC 5 - 2
06-10-19 15:00 Ry Floorball - KKIK 2 - 5
06-10-19 15:00 AaB Floorball 3 - Hjørring Floorball 12 - 6
06-10-19 16:00 Fr. Blackhawks 3 - Sæby Floorball - Hal 1 8 - 6
06-10-19 17:00 AaB Floorball 2 - Grindsted-Uggerhalne 12 - 2
08-10-19 20:00 Rødovre FC 2 - Vanløse Floorball 2 7 - 4
09-10-19 20:30 Grindsted-Uggerhalne - Brønderslev FC 2 2 - 4
11-10-19 20:00 Benløse FC 2 - Copenhagen FC 2 7 - 0
12-10-19 10:00 Hvidovre Attack FC 3 - Rødovre FC 2 3 - 9
12-10-19 10:00 Herning Pirates - ÅFK 3 4 - 6
12-10-19 12:00 Mørke IF - KKIK 1 - 5
12-10-19 14:00 Gørding Knights - Sønderborg FC 7 - 7
13-10-19 16:00 Bjerre Mil. 2000 - Odense FC 2 2 - 6
19-10-19 11:00 KKIK - Herning Pirates 4 - 1
19-10-19 14:00 Sæby Floorball - AaB Floorball 2 4 - 5
20-10-19 11:00 ÅFK 3 - Mørke IF 12 - 4
22-10-19 20:30 Arnes Corner Aarhus - Ry Floorball 7 - 3
23-10-19 20:00 Sønderborg FC - HMIF Blackbirds 6 - 2
23-10-19 20:30 Vallensbæk Floorball - Rødovre FC 2 0 - 5
27-10-19 13:00 Randers Raptors FC - Herning Pirates 5 - 5
27-10-19 15:30 Sæby Floorball - Aalborg Flyers FC 6 - 3
27-10-19 17:00 Copenhagen FC 2 - Hvidovre Attack FC 3 8 - 4
30-10-19 20:30 Esbjerg Sharks FC 2 - Bjerre Mil. 2000 9 - 6
01-11-19 19:30 Grindsted-Uggerhalne - AaB Floorball 3 9 - 5
02-11-19 11:00 KKIK - ÅFK 3 11 - 4
02-11-19 13:30 Hjørring Floorball - Sæby Floorball - Hal 1 8 - 7
02-11-19 16:30 Hvidovre Attack FC 2 - Copenhagen FC 2 5 - 2
05-11-19 20:00 Rødovre FC 2 - Benløse FC 2 5 - 3
06-11-19 20:00 AaB Floorball 2 - Brønderslev FC 2 8 - 10
06-11-19 20:30 Vanløse Floorball 2 - Vallensbæk Floorball - Hal 1 12 - 1
07-11-19 19:30 Ry Floorball - Randers Raptors FC 5 - 6
09-11-19 12:00 HMIF Blackbirds - Sønderborg FC 1 - 7
13-11-19 19:30 Hvidovre Attack FC 2 - Benløse FC 2 0 - 12
13-11-19 20:00 Vallensbæk Floorball - Copenhagen FC 2 4 - 4
16-11-19 13:00 Arnes Corner Aarhus - Randers Raptors FC 8 - 7
16-11-19 14:30 Aalborg Flyers FC - Hjørring Floorball 9 - 0
16-11-19 15:30 Brønderslev FC 2 - Sæby Floorball - Hal 1 7 - 6
16-11-19 16:30 Benløse FC 2 - Vanløse Floorball 2 11 - 5
17-11-19 14:00 Gørding Knights - Odense FC 2 5 - 2
23-11-19 12:00 HMIF Blackbirds - Gørding Knights
23-11-19 15:00 Vanløse Floorball 2 - Hvidovre Attack FC 3 - Hal 1
23-11-19 15:30 Sæby Floorball - AaB Floorball 3
23-11-19 15:30 Mørke IF - Herning Pirates
24-11-19 10:00 Aalborg Flyers FC - Grindsted-Uggerhalne
24-11-19 13:00 Randers Raptors FC - ÅFK 3
24-11-19 13:00 Copenhagen FC 2 - Hvidovre Attack FC 2
24-11-19 16:00 AaB Floorball 2 - Fr. Blackhawks 3
24-11-19 16:00 Bjerre Mil. 2000 - Sønderborg FC
26-11-19 18:00 Rødovre FC 2 - Vallensbæk Floorball
27-11-19 20:00 Vanløse Floorball 2 - Hvidovre Attack FC 2 - Hal 1
30-11-19 12:00 Mørke IF - Arnes Corner Aarhus
30-11-19 14:00 Gørding Knights - Esbjerg Sharks FC 2
30-11-19 16:30 Odense FC 2 - Bjerre Mil. 2000
30-11-19 16:30 Brønderslev FC 2 - Fr. Blackhawks 3 - Hal 1
30-11-19 16:30 Copenhagen FC 2 - Vanløse Floorball 2
01-12-19 11:00 Hvidovre Attack FC 2 - Rødovre FC 2
01-12-19 13:00 Hvidovre Attack FC 3 - Benløse FC 2
01-12-19 14:00 Hjørring Floorball - AaB Floorball 2 - Hal 2
04-12-19 20:00 AaB Floorball 3 - AaB Floorball 2
04-12-19 20:00 Sønderborg FC - Bjerre Mil. 2000
06-12-19 19:30 Grindsted-Uggerhalne - Sæby Floorball
07-12-19 11:00 Fr. Blackhawks 3 - Aalborg Flyers FC
07-12-19 12:00 Herning Pirates - KKIK
07-12-19 12:30 ÅFK 3 - Randers Raptors FC
07-12-19 14:00 Vanløse Floorball 2 - Vallensbæk Floorball - Hal 1
07-12-19 17:30 Esbjerg Sharks FC 2 - Odense FC 2
08-12-19 13:00 Benløse FC 2 - Copenhagen FC 2
08-12-19 14:45 Ry Floorball - Mørke IF
08-12-19 16:00 Bjerre Mil. 2000 - HMIF Blackbirds
10-12-19 20:00 Rødovre FC 2 - Hvidovre Attack FC 2
10-12-19 20:00 Hjørring Floorball - Brønderslev FC 2 - Hal 2
11-12-19 19:30 Vanløse Floorball 2 - Benløse FC 2 - Hal 1
11-12-19 20:00 Vallensbæk Floorball - Hvidovre Attack FC 3
11-12-19 20:15 Bjerre Mil. 2000 - Gørding Knights
04-01-20 12:00 HMIF Blackbirds - Odense FC 2
04-01-20 14:00 AaB Floorball 2 - Sæby Floorball
04-01-20 16:00 Fr. Blackhawks 3 - Grindsted-Uggerhalne
04-01-20 16:00 AaB Floorball 3 - Aalborg Flyers FC
04-01-20 16:00 Copenhagen FC 2 - Hvidovre Attack FC 2
04-01-20 16:30 Brønderslev FC 2 - Hjørring Floorball - Hal 1
05-01-20 11:30 Vanløse Floorball 2 - Rødovre FC 2 - Hal 1
05-01-20 12:30 Sønderborg FC - Gørding Knights
05-01-20 13:30 Benløse FC 2 - Hvidovre Attack FC 3 - Hal B
05-01-20 15:00 Randers Raptors FC - Arnes Corner Aarhus
05-01-20 15:30 Ry Floorball - ÅFK 3
05-01-20 16:00 Bjerre Mil. 2000 - Esbjerg Sharks FC 2
11-01-20 15:00 Mørke IF - Ry Floorball
15-01-20 20:30 Vallensbæk Floorball - Vanløse Floorball 2
15-01-20 20:30 Gørding Knights - Bjerre Mil. 2000
18-01-20 08:30 Hvidovre Attack FC 2 - Hvidovre Attack FC 3
18-01-20 12:00 Herning Pirates - Arnes Corner Aarhus
18-01-20 14:00 Mørke IF - ÅFK 3
18-01-20 14:00 Odense FC 2 - Sønderborg FC
18-01-20 14:30 Sæby Floorball - Fr. Blackhawks 3
19-01-20 14:00 Esbjerg Sharks FC 2 - HMIF Blackbirds
19-01-20 14:30 Aalborg Flyers FC - AaB Floorball 2
19-01-20 18:00 Benløse FC 2 - Vallensbæk Floorball
19-01-20 18:00 Rødovre FC 2 - Copenhagen FC 2
24-01-20 19:30 Grindsted-Uggerhalne - Hjørring Floorball
24-01-20 20:30 Benløse FC 2 - Rødovre FC 2
25-01-20 09:00 Hvidovre Attack FC 2 - Vanløse Floorball 2
25-01-20 11:00 Hvidovre Attack FC 3 - Vallensbæk Floorball
25-01-20 12:00 HMIF Blackbirds - Bjerre Mil. 2000
26-01-20 12:30 Sønderborg FC - Esbjerg Sharks FC 2
26-01-20 14:00 Gørding Knights - Odense FC 2
26-01-20 14:00 AaB Floorball 3 - Brønderslev FC 2
01-02-20 10:00 Hvidovre Attack FC 2 - Vallensbæk Floorball
01-02-20 12:00 Hvidovre Attack FC 3 - Benløse FC 2
01-02-20 12:00 HMIF Blackbirds - Bjerre Mil. 2000
01-02-20 12:00 Herning Pirates - Mørke IF
01-02-20 14:00 Esbjerg Sharks FC 2 - Gørding Knights
01-02-20 14:00 Hjørring Floorball - AaB Floorball 3 - Hal 2
01-02-20 14:00 Aalborg Flyers FC - Sæby Floorball
02-02-20 12:00 KKIK - Ry Floorball
02-02-20 14:00 Rødovre FC 2 - Vanløse Floorball 2
04-02-20 20:30 Arnes Corner Aarhus - ÅFK 3
05-02-20 20:00 Sønderborg FC - HMIF Blackbirds
08-02-20 12:00 Odense FC 2 - Esbjerg Sharks FC 2
08-02-20 12:30 ÅFK 3 - KKIK
08-02-20 13:00 Vallensbæk Floorball - Hvidovre Attack FC 2
08-02-20 14:00 Copenhagen FC 2 - Benløse FC 2
08-02-20 14:00 Fr. Blackhawks 3 - Hjørring Floorball
08-02-20 16:30 Brønderslev FC 2 - Aalborg Flyers FC - Hal 1
08-02-20 17:30 AaB Floorball 3 - Grindsted-Uggerhalne
09-02-20 13:00 Randers Raptors FC - Mørke IF
09-02-20 17:00 Vanløse Floorball 2 - Hvidovre Attack FC 3 - Hal 1
15-02-20 12:00 Odense FC 2 - Esbjerg Sharks FC 2
19-02-20 20:30 Vallensbæk Floorball - Copenhagen FC 2
21-02-20 20:30 Arnes Corner Aarhus - Mørke IF
22-02-20 14:30 Herning Pirates - Randers Raptors FC
23-02-20 12:30 Sønderborg FC - Bjerre Mil. 2000
23-02-20 13:00 Sæby Floorball - Brønderslev FC 2
23-02-20 13:30 Fr. Blackhawks 3 - AaB Floorball 3
23-02-20 14:00 Hjørring Floorball - Aalborg Flyers FC - Hal 2
26-02-20 18:00 Rødovre FC 2 - Hvidovre Attack FC 2
26-02-20 20:30 Grindsted-Uggerhalne - AaB Floorball 2
27-02-20 19:30 Ry Floorball - Herning Pirates
29-02-20 11:00 KKIK - Arnes Corner Aarhus
29-02-20 12:00 Odense FC 2 - Gørding Knights
29-02-20 13:30 Mørke IF - Randers Raptors FC
29-02-20 16:00 Copenhagen FC 2 - Hvidovre Attack FC 3
01-03-20 10:00 Vanløse Floorball 2 - Benløse FC 2 - Hal 1
01-03-20 12:00 Aalborg Flyers FC - AaB Floorball 3
03-03-20 20:00 Rødovre FC 2 - Copenhagen FC 2
07-03-20 14:00 AaB Floorball 3 - Sæby Floorball
07-03-20 16:00 AaB Floorball 2 - Hjørring Floorball
07-03-20 16:30 Brønderslev FC 2 - Grindsted-Uggerhalne - Hal 1
07-03-20 16:30 Copenhagen FC 2 - Vanløse Floorball 2
08-03-20 11:00 Benløse FC 2 - Hvidovre Attack FC 2 - Hal B
08-03-20 12:30 Sønderborg FC - Esbjerg Sharks FC 2
08-03-20 13:00 Randers Raptors FC - Ry Floorball
08-03-20 16:00 Bjerre Mil. 2000 - Odense FC 2
08-03-20 17:00 Hvidovre Attack FC 3 - Rødovre FC 2
11-03-20 20:00 AaB Floorball 2 - AaB Floorball 3
11-03-20 20:30 Esbjerg Sharks FC 2 - Bjerre Mil. 2000
13-03-20 19:30 Grindsted-Uggerhalne - Aalborg Flyers FC
14-03-20 12:30 Hjørring Floorball - Fr. Blackhawks 3 - Hal 2
14-03-20 14:00 Gørding Knights - Sønderborg FC
14-03-20 14:00 Odense FC 2 - HMIF Blackbirds
14-03-20 14:30 ÅFK 3 - Herning Pirates
15-03-20 10:00 Hvidovre Attack FC 3 - Vanløse Floorball 2
15-03-20 14:30 Benløse FC 2 - Vallensbæk Floorball
17-03-20 19:30 Ry Floorball - Arnes Corner Aarhus
18-03-20 19:00 KKIK - Mørke IF
18-03-20 20:00 Vallensbæk Floorball - Rødovre FC 2
21-03-20 11:00 Sæby Floorball - Hjørring Floorball
21-03-20 14:00 Gørding Knights - HMIF Blackbirds
21-03-20 16:00 Vanløse Floorball 2 - Copenhagen FC 2 - Hal 1
22-03-20 14:00 Fr. Blackhawks 3 - Brønderslev FC 2
28-03-20 10:00 Aalborg Flyers FC - Fr. Blackhawks 3
28-03-20 12:00 HMIF Blackbirds - Esbjerg Sharks FC 2
28-03-20 13:00 ÅFK 3 - Arnes Corner Aarhus
28-03-20 16:00 Hvidovre Attack FC 3 - Hvidovre Attack FC 2
28-03-20 18:00 Brønderslev FC 2 - AaB Floorball 2 - Hal 1
29-03-20 12:00 Herning Pirates - Ry Floorball
29-03-20 12:30 Sønderborg FC - Odense FC 2
29-03-20 13:30 Copenhagen FC 2 - Vallensbæk Floorball
29-03-20 14:00 Sæby Floorball - Grindsted-Uggerhalne
29-03-20 15:00 Randers Raptors FC - KKIK
29-03-20 16:00 Bjerre Mil. 2000 - Gørding Knights
29-03-20 17:00 Benløse FC 2 - Rødovre FC 2 - Hal B
05-04-20 17:00 Hvidovre Attack FC 2 - Benløse FC 2

Til toppen