Øst - U13Flex

Info

Turnering: Danmarksturneringen i Floorball
Turneringsansvarlige
Keld Andreassen Tlf: 43262591
Dokumenter
Reglement
https://foreningsportalen.dgi.dk/Report/MatchListCreateXL.aspx?Pool=39743

Stilling Danmarksturneringen i Floorball
U13Flex
Øst

Hold Kampe V U T Score Point
1. Benløse FC 2 10 0 10 0 35-59 0
2. Benløse FC 3 11 0 11 0 32-42 0
3. Lyngby FF NB!
Ikke angivet
Nej
Ja
12 0 12 0 32-92 0
4. Hvidovre Attack FC 2 13 0 13 0 101-44 0
5. Vanløse/Frederiksberg 2 12 0 12 0 47-38 0
6. Hafnia FC 10 0 10 0 36-53 0
7. Jægerspris UFC NB!
Ikke angivet
Nej
Ja
11 0 11 0 53-32 0
8. Allerød Floorball NB!
Ikke angivet
Nej
Ja
12 0 12 0 36-41 0
9. GrevLe 11 0 11 0 67-38 0

= Hold musen henover ikonet, for at se den anvendte stillingsregel

Seneste resultater

Danmarksturneringen i Floorball
U13Flex
Øst

Der er ingen resultater for de seneste 7 dage

Kommende kampe

Danmarksturneringen i Floorball
U13Flex
Øst

Fra dato: til dato:

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal
https://foreningsportalen.dgi.dk/Report/MatchListCreateXL.aspx?Pool=39743

Komplet kampprogram

Danmarksturneringen i Floorball
U13Flex
Øst

Kampnr. Dag Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
Lørdag 14-09-19 15:00 Benløse FC 3 - Hafnia FC 1 - 5
Søndag 15-09-19 11:30 Benløse FC 2 - Vanløse/Frederiksberg 2 8 - 7
Søndag 22-09-19 09:30 Allerød Floorball - Jægerspris UFC 2 - 1
Søndag 22-09-19 14:30 Hafnia FC - Hvidovre Attack FC 2 - Hal 3 1 - 8
Søndag 22-09-19 15:00 GrevLe - Benløse FC 3 5 - 1
Lørdag 28-09-19 10:30 Benløse FC 3 - Lyngby FF - Hal B 15 - 3
Lørdag 28-09-19 15:00 Benløse FC 2 - Hvidovre Attack FC 2 1 - 16
Søndag 29-09-19 11:30 Jægerspris UFC - Hafnia FC 7 - 4
Lørdag 05-10-19 13:30 Hvidovre Attack FC 2 - Benløse FC 3 7 - 3
Søndag 06-10-19 10:00 Hafnia FC - Vanløse/Frederiksberg 2 - Hal 3 2 - 6
Søndag 06-10-19 13:30 Jægerspris UFC - GrevLe 2 - 5
Torsdag 24-10-19 18:15 Allerød Floorball - Hvidovre Attack FC 2 2 - 5
Lørdag 26-10-19 13:30 Vanløse/Frederiksberg 2 - Benløse FC 3 - Hal 1 4 - 0
Søndag 27-10-19 15:30 Hafnia FC - Benløse FC 2 - Hal 3 8 - 3
Søndag 03-11-19 13:00 Jægerspris UFC - Allerød Floorball 2 - 2
Tirsdag 05-11-19 18:30 Benløse FC 2 - Benløse FC 3 1 - 2
Tirsdag 05-11-19 18:30 Lyngby FF - Allerød Floorball 4 - 6
Lørdag 16-11-19 13:00 Hvidovre Attack FC 2 - Jægerspris UFC 8 - 10
Lørdag 16-11-19 15:30 Vanløse/Frederiksberg 2 - GrevLe - Hal 1 5 - 0
Søndag 17-11-19 11:00 Allerød Floorball - Hafnia FC 5 - 3
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
Lørdag 23-11-19 13:30 Vanløse/Frederiksberg 2 - Jægerspris UFC - Hal 1 5 - 0
Søndag 24-11-19 13:30 GrevLe - Benløse FC 2 11 - 0
Søndag 24-11-19 15:30 Hafnia FC - Lyngby FF - Hal 3 8 - 8
Lørdag 30-11-19 10:00 Lyngby FF - Vanløse/Frederiksberg 2 6 - 5
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
Lørdag 30-11-19 14:00 Benløse FC 2 - Allerød Floorball 5 - 0
Lørdag 30-11-19 14:00 Hvidovre Attack FC 2 - GrevLe 16 - 6
Lørdag 30-11-19 17:00 Benløse FC 3 - Jægerspris UFC 2 - 4
Søndag 08-12-19 11:00 Allerød Floorball - GrevLe 1 - 3
Søndag 08-12-19 14:00 Vanløse/Frederiksberg 2 - Hvidovre Attack FC 2 - Hal 1 1 - 3
Lørdag 14-12-19 16:00 Hvidovre Attack FC 2 - Lyngby FF 5 - 2
Lørdag 04-01-20 11:30 Benløse FC 2 - Jægerspris UFC - Hal A 2 - 5
Søndag 05-01-20 09:30 Allerød Floorball - Benløse FC 3 2 - 0
Søndag 05-01-20 13:30 Vanløse/Frederiksberg 2 - Hafnia FC - Hal 1 2 - 0
Tirsdag 14-01-20 18:30 Lyngby FF - Hvidovre Attack FC 2 4 - 7
Søndag 19-01-20 13:30 GrevLe - Lyngby FF 10 - 0
Søndag 19-01-20 15:30 Hvidovre Attack FC 2 - Benløse FC 2 6 - 2
Lørdag 25-01-20 13:30 Benløse FC 2 - Lyngby FF 8 - 3
Lørdag 25-01-20 14:30 Hafnia FC - Jægerspris UFC - Hal 3 2 - 5
Lørdag 25-01-20 14:30 Hvidovre Attack FC 2 - Allerød Floorball 10 - 5
Søndag 26-01-20 10:00 Benløse FC 3 - Vanløse/Frederiksberg 2 2 - 3
Søndag 02-02-20 13:30 GrevLe - Hafnia FC 8 - 3
Lørdag 08-02-20 13:30 Vanløse/Frederiksberg 2 - Benløse FC 2 - Hal 1 1 - 5
NB!
Hjemmehold taberdømt
Manglende spillere
Søndag 09-02-20 11:30 Lyngby FF - GrevLe - Hal 2 0 - 5
Lørdag 22-02-20 14:30 Jægerspris UFC - Lyngby FF 17 - 0
Lørdag 22-02-20 15:00 Benløse FC 3 - Hvidovre Attack FC 2 3 - 5
Søndag 23-02-20 11:00 Allerød Floorball - Vanløse/Frederiksberg 2 2 - 3
Søndag 01-03-20 15:00 GrevLe - Vanløse/Frederiksberg 2 10 - 5
Søndag 01-03-20 15:00 Benløse FC 3 - Allerød Floorball - Hal B 3 - 3
Søndag 01-03-20 16:30 Benløse FC 2 - Hafnia FC - Hal B
NB!
Kamp aflyst
Lørdag 07-03-20 14:00 Hafnia FC - Benløse FC 3
Søndag 08-03-20 09:30 Allerød Floorball - Lyngby FF 6 - 2
Søndag 08-03-20 12:00 GrevLe - Hvidovre Attack FC 2 4 - 5
NB!
Kamp aflyst
Lørdag 14-03-20 11:00 Benløse FC 3 - GrevLe - Hal B
NB!
Kamp aflyst
Lørdag 14-03-20 13:00 Hvidovre Attack FC 2 - Hafnia FC
NB!
Kamp aflyst
Søndag 15-03-20 14:30 Vanløse/Frederiksberg 2 - Allerød Floorball - Hal 1
NB!
Kamp aflyst
Tirsdag 17-03-20 18:30 Lyngby FF - Hafnia FC
NB!
Kamp aflyst
Søndag 29-03-20 10:30 Hafnia FC - Allerød Floorball - Hal 3
NB!
Kamp aflyst
Søndag 29-03-20 11:30 Lyngby FF - Benløse FC 3
NB!
Kamp aflyst
Søndag 29-03-20 11:30 Jægerspris UFC - Hvidovre Attack FC 2
NB!
Kamp aflyst
Søndag 29-03-20 13:00 Benløse FC 2 - GrevLe
NB!
Kamp aflyst
Tirsdag 31-03-20 18:30 Benløse FC 3 - Benløse FC 2
NB!
Kamp aflyst
Søndag 05-04-20 11:30 Lyngby FF - Jægerspris UFC 0 - 0
NB!
Kamp aflyst
Søndag 05-04-20 15:00 GrevLe - Allerød Floorball
NB!
Kamp aflyst
Lørdag 02-05-20 13:45 Hafnia FC - GrevLe - Hal 3
NB!
Kamp aflyst
Lørdag 02-05-20 15:00 Hvidovre Attack FC 2 - Vanløse/Frederiksberg 2
NB!
Kamp aflyst
Søndag 03-05-20 11:30 Jægerspris UFC - Benløse FC 3
NB!
Kamp aflyst
Søndag 03-05-20 11:30 Allerød Floorball - Benløse FC 2
NB!
Kamp aflyst
Lørdag 09-05-20 15:30 Vanløse/Frederiksberg 2 - Lyngby FF - Hal 1
NB!
Kamp aflyst
Søndag 10-05-20 11:30 Lyngby FF - Benløse FC 2
NB!
Kamp aflyst
Søndag 10-05-20 13:30 GrevLe - Jægerspris UFC
NB!
Kamp aflyst
Onsdag 13-05-20 18:00 Jægerspris UFC - Vanløse/Frederiksberg 2

Til toppen