GrevLe - Greve Floorball Club

Information

Forening: Greve Floorball Club
Køn: Drenge/Herrer
Række/Pulje: U13Flex , Øst
Kampfordeler Danni Parkhøi 21719912
Træner Dan Jensen 81613832
Holdleder Anders Dalsgaard 30271436
Spilletøj: Hjemme/Blå - Ude/Rød
Spillested: Damager Hallen
https://foreningsportalen.dgi.dk/Report/MatchListCreateXL.aspx?Pool=39743

Stilling Danmarksturneringen i Floorball
U13Flex
Øst

Hold Kampe V U T Score Point
1. Benløse FC 2 10 0 10 0 35-59 0
2. Benløse FC 3 11 0 11 0 32-42 0
3. Lyngby FF NB!
Ikke angivet
Nej
Ja
12 0 12 0 32-92 0
4. Hvidovre Attack FC 2 13 0 13 0 101-44 0
5. Vanløse/Frederiksberg 2 12 0 12 0 47-38 0
6. Hafnia FC 10 0 10 0 36-53 0
7. Jægerspris UFC NB!
Ikke angivet
Nej
Ja
11 0 11 0 53-32 0
8. Allerød Floorball NB!
Ikke angivet
Nej
Ja
12 0 12 0 36-41 0
9. GrevLe 11 0 11 0 67-38 0

= Hold musen henover ikonet, for at se den anvendte stillingsregel
https://foreningsportalen.dgi.dk/Report/MatchListCreateXL.aspx?Team=174439&DateFrom=20-11-2020&DateTo=27-11-2020&ResultStatus=0

Seneste resultater

Danmarksturneringen i Floorball
U13Flex
Øst

Der er ingen resultater for de seneste 7 dage

Kommende kampe

Danmarksturneringen i Floorball
U13Flex
Øst

Fra dato: til dato:

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal
https://foreningsportalen.dgi.dk/Report/MatchListCreateXL.aspx?Team=174439

Komplet kampprogram

Danmarksturneringen i Floorball
U13Flex
Øst

Kampnr. Dag Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
Søndag 22-09-19 15:00 GrevLe - Benløse FC 3 5 - 1
Søndag 06-10-19 13:30 Jægerspris UFC - GrevLe 2 - 5
Lørdag 16-11-19 15:30 Vanløse/Frederiksberg 2 - GrevLe - Hal 1 5 - 0
Søndag 24-11-19 13:30 GrevLe - Benløse FC 2 11 - 0
Lørdag 30-11-19 14:00 Hvidovre Attack FC 2 - GrevLe 16 - 6
Søndag 08-12-19 11:00 Allerød Floorball - GrevLe 1 - 3
Søndag 19-01-20 13:30 GrevLe - Lyngby FF 10 - 0
Søndag 02-02-20 13:30 GrevLe - Hafnia FC 8 - 3
NB!
Hjemmehold taberdømt
Manglende spillere
Søndag 09-02-20 11:30 Lyngby FF - GrevLe - Hal 2 0 - 5
Søndag 01-03-20 15:00 GrevLe - Vanløse/Frederiksberg 2 10 - 5
Søndag 08-03-20 12:00 GrevLe - Hvidovre Attack FC 2 4 - 5
NB!
Kamp aflyst
Lørdag 14-03-20 11:00 Benløse FC 3 - GrevLe - Hal B
NB!
Kamp aflyst
Søndag 29-03-20 13:00 Benløse FC 2 - GrevLe
NB!
Kamp aflyst
Søndag 05-04-20 15:00 GrevLe - Allerød Floorball
NB!
Kamp aflyst
Lørdag 02-05-20 13:45 Hafnia FC - GrevLe - Hal 3
NB!
Kamp aflyst
Søndag 10-05-20 13:30 GrevLe - Jægerspris UFC

Til toppen