Allerød Floorball - Allerød Floorball

Information

Forening: Allerød Floorball
Køn: Drenge/Herrer
Række/Pulje: U13Flex , Øst
Træner Thomas Castøe
Spillested: Engholmhallen
https://foreningsportalen.dgi.dk/Report/MatchListCreateXL.aspx?Pool=39743

Stilling Danmarksturneringen i Floorball
U13Flex
Øst

Hold Kampe V U T Score Point
1. Benløse FC 2 10 0 10 0 35-59 0
2. Benløse FC 3 11 0 11 0 32-42 0
3. Lyngby FF NB!
Ikke angivet
Nej
Ja
12 0 12 0 32-92 0
4. Hvidovre Attack FC 2 13 0 13 0 101-44 0
5. Vanløse/Frederiksberg 2 12 0 12 0 47-38 0
6. Hafnia FC 10 0 10 0 36-53 0
7. Jægerspris UFC NB!
Ikke angivet
Nej
Ja
11 0 11 0 53-32 0
8. Allerød Floorball NB!
Ikke angivet
Nej
Ja
12 0 12 0 36-41 0
9. GrevLe 11 0 11 0 67-38 0

= Hold musen henover ikonet, for at se den anvendte stillingsregel
https://foreningsportalen.dgi.dk/Report/MatchListCreateXL.aspx?Team=172652&DateFrom=16-11-2020&DateTo=23-11-2020&ResultStatus=0

Seneste resultater

Danmarksturneringen i Floorball
U13Flex
Øst

Der er ingen resultater for de seneste 7 dage

Kommende kampe

Danmarksturneringen i Floorball
U13Flex
Øst

Fra dato: til dato:

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal
https://foreningsportalen.dgi.dk/Report/MatchListCreateXL.aspx?Team=172652

Komplet kampprogram

Danmarksturneringen i Floorball
U13Flex
Øst

Kampnr. Dag Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
Søndag 22-09-19 09:30 Allerød Floorball - Jægerspris UFC 2 - 1
Torsdag 24-10-19 18:15 Allerød Floorball - Hvidovre Attack FC 2 2 - 5
Søndag 03-11-19 13:00 Jægerspris UFC - Allerød Floorball 2 - 2
Tirsdag 05-11-19 18:30 Lyngby FF - Allerød Floorball 4 - 6
Søndag 17-11-19 11:00 Allerød Floorball - Hafnia FC 5 - 3
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
Lørdag 30-11-19 14:00 Benløse FC 2 - Allerød Floorball 5 - 0
Søndag 08-12-19 11:00 Allerød Floorball - GrevLe 1 - 3
Søndag 05-01-20 09:30 Allerød Floorball - Benløse FC 3 2 - 0
Lørdag 25-01-20 14:30 Hvidovre Attack FC 2 - Allerød Floorball 10 - 5
Søndag 23-02-20 11:00 Allerød Floorball - Vanløse/Frederiksberg 2 2 - 3
Søndag 01-03-20 15:00 Benløse FC 3 - Allerød Floorball - Hal B 3 - 3
Søndag 08-03-20 09:30 Allerød Floorball - Lyngby FF 6 - 2
NB!
Kamp aflyst
Søndag 15-03-20 14:30 Vanløse/Frederiksberg 2 - Allerød Floorball - Hal 1
NB!
Kamp aflyst
Søndag 29-03-20 10:30 Hafnia FC - Allerød Floorball - Hal 3
NB!
Kamp aflyst
Søndag 05-04-20 15:00 GrevLe - Allerød Floorball
NB!
Kamp aflyst
Søndag 03-05-20 11:30 Allerød Floorball - Benløse FC 2

Til toppen