Skoleligaen 2 Drenge | Min Idræt

Pulje-og rækkeinfo

Turnering: Skoleligaerne Fodbold 2019-20
Turneringsansvarlige
Christian Pedersen Tlf: 20603057
Dokumenter
Reglement Holdkort Turneringsinformation

Bemærkninger

Der er Play-off-kampe tirs. d. 24. marts, 1/8-finaler tirs. d. 14. april, 1/4-finaler tirs. d. 28. april og Final-4 tirs. d. 26. maj.

Komplet kampprogram


Skoleligaen 2 Drenge

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
24-09-19 10:00 UCS10 Skanderborg - BGI Akademiet 2 3 - 0
24-09-19 12:00 SØS Idrætsefterskole - Gunslevholm Idrætsefterskole
24-09-19 12:00 Gørlev Idrætsefterskole - Halstedhus Efterskole
24-09-19 12:00 Ungdomsskolen Ø10 - Holbæk Sportsakademi
24-09-19 12:00 Sportsefterskolen Sjælsølund - Københavns Idrætsefterskole
24-09-19 12:00 Oure Fodbold Akademi - Hjemly Idrætefterskole
24-09-19 12:00 Aabybro Efterskole - Salling Efterskole
24-09-19 12:00 Lyngs Idrætsefterskole - Vedersø Idrætsefterskole 1 - 2
24-09-19 12:00 Levring Efterskole - Laursens Realskole
24-09-19 16:00 Staby Efterskole - Aabybro Efterskole 4 - 1
27-09-19 11:30 Sportsefterskolen SINE - Strib Idrætsefterskole 2 - 2
01-10-19 09:00 Efterskolen Ved Nyborg - Glamsdalens Idrætsefterskole 5 - 1
02-10-19 10:00 Balle Musik- og Idrætsefterskole - Oure Fodbold Akademi 0 - 0
02-10-19 11:30 BGI Akademiet 1 - BGI Akademiet 2 2 - 0
04-10-19 10:00 Hou Maritime Idrætsefterskole - Flemming Efterskole 3 - 2
07-10-19 12:00 Strib Idrætsefterskole - Efterskolen Ved Nyborg 2 - 3
08-10-19 11:30 Glamsdalens Idrætsefterskole - Hellebjerg Idrætsefterskole 3 - 0
08-10-19 12:00 Brøruphus Efterskole - Vejlefjordskolen - Hal1
08-10-19 12:00 Vivild G&I - Levring Efterskole
08-10-19 13:30 Hald Ege Efterskole - Laursens Realskole 5 - 0
10-10-19 10:30 Efterskolen Ved Nyborg - Balle Musik- og Idrætsefterskole 5 - 2
10-10-19 11:00 BGI Akademiet 1 - UCS10 Skanderborg 1 - 1
22-10-19 10:00 Vejlefjordskolen - UCS10 Skanderborg 0 - 7
22-10-19 14:00 Rønde Efterskole - Hald Ege Efterskole 6 - 2
22-10-19 15:00 Vedersø Idrætsefterskole - Salling Efterskole 7 - 1
29-10-19 12:00 Salling Efterskole - Skyum Idrætsefterskole
29-10-19 12:00 IES Lægården - Staby Efterskole
29-10-19 12:00 Laursens Realskole - Bjergsnæs Efterskole
29-10-19 12:00 Gudenådalens Efterskole - Vivild G&I
29-10-19 12:00 Hald Ege Efterskole - Levring Efterskole
NB!
Kamp udsat
29-10-19 12:00 Hou Maritime Idrætsefterskole - BGI Akademiet 1
29-10-19 12:00 Oure Fodbold Akademi - Sportsefterskolen SINE
29-10-19 12:00 Efterskolen Ved Nyborg - Hjemly Idrætefterskole 1 - 3
29-10-19 12:00 Idrætsefterskolen Klintsøgaard - Ungdomsskolen Ø10
29-10-19 12:00 Holbæk Sportsakademi - Sportsefterskolen Sjælsølund 1 - 5
29-10-19 12:00 Gunslevholm Idrætsefterskole - Gørlev Idrætsefterskole
29-10-19 13:00 Hellebjerg Idrætsefterskole - Strib Idrætsefterskole 2 - 3
29-10-19 16:00 Aabybro Efterskole - Vedersø Idrætsefterskole 8 - 2
30-10-19 15:30 Flemming Efterskole - Brøruphus Efterskole 2 - 2
06-11-19 10:00 Københavns Idrætsefterskole - Idrætsefterskolen Ubby 1 - 0
06-11-19 11:00 10Solrød - Næsgaard Efterskole 5 - 1
06-11-19 11:30 Sportsefterskolen SINE - Efterskolen Ved Nyborg 1 - 2
12-11-19 10:00 UCS10 Skanderborg - Hou Maritime Idrætsefterskole 3 - 6
12-11-19 12:00 Rønde Efterskole - Levring Efterskole
12-11-19 12:00 IES Lægården - Skyum Idrætsefterskole 1 - 0
12-11-19 12:00 Lyngs Idrætsefterskole - Aabybro Efterskole 2 - 9
12-11-19 12:00 Glamsdalens Idrætsefterskole - Oure Fodbold Akademi
12-11-19 12:00 Hjemly Idrætefterskole - Hellebjerg Idrætsefterskole
12-11-19 14:30 Gudenådalens Efterskole - Bjergsnæs Efterskole 0 - 0
14-11-19 15:00 Strib Idrætsefterskole - Balle Musik- og Idrætsefterskole 1 - 1
18-11-19 14:00 Sportsefterskolen SINE - Balle Musik- og Idrætsefterskole 0 - 1
19-11-19 15:00 Hald Ege Efterskole - Gudenådalens Efterskole
21-11-19 10:00 Flemming Efterskole - Vejlefjordskolen
21-11-19 10:30 Næsgaard Efterskole - SØS Idrætsefterskole
26-11-19 14:30 Hellebjerg Idrætsefterskole - Sportsefterskolen SINE
02-12-19 10:45 Idrætsefterskolen Ubby - Ungdomsskolen Ø10
03-12-19 09:00 BGI Akademiet 2 - Flemming Efterskole
NB!
Kamp udsat
03-12-19 12:00 Vejlefjordskolen - Hou Maritime Idrætsefterskole
03-12-19 12:00 Oure Fodbold Akademi - Efterskolen Ved Nyborg
03-12-19 12:00 Glamsdalens Idrætsefterskole - Strib Idrætsefterskole
03-12-19 12:00 Københavns Idrætsefterskole - Holbæk Sportsakademi
03-12-19 12:00 Sportsefterskolen Sjælsølund - Idrætsefterskolen Klintsøgaard 4 - 0
03-12-19 12:00 Gørlev Idrætsefterskole - Næsgaard Efterskole
03-12-19 12:00 Halstedhus Efterskole - Gunslevholm Idrætsefterskole
03-12-19 12:00 Laursens Realskole - Gudenådalens Efterskole
03-12-19 12:00 Bjergsnæs Efterskole - Rønde Efterskole
03-12-19 12:00 Brøruphus Efterskole - BGI Akademiet 1 - Hal1
03-12-19 12:00 Salling Efterskole - IES Lægården
03-12-19 12:00 Skyum Idrætsefterskole - Lyngs Idrætsefterskole
04-12-19 12:00 10Solrød - SØS Idrætsefterskole
04-12-19 13:30 Balle Musik- og Idrætsefterskole - Hjemly Idrætefterskole
10-12-19 12:00 BGI Akademiet 1 - Vejlefjordskolen
11-12-19 12:00 10Solrød - Gørlev Idrætsefterskole
NB!
Kamp udsat
01-01-20 12:00 BGI Akademiet 2 - Hou Maritime Idrætsefterskole
07-01-20 11:45 Hjemly Idrætefterskole - Sportsefterskolen SINE
14-01-20 17:30 Staby Efterskole - Vedersø Idrætsefterskole
29-01-20 10:00 Gunslevholm Idrætsefterskole - 10Solrød
30-01-20 13:30 Idrætsefterskolen Ubby - Idrætsefterskolen Klintsøgaard
04-02-20 09:00 Brøruphus Efterskole - UCS10 Skanderborg - Hal1
04-02-20 12:00 SØS Idrætsefterskole - Halstedhus Efterskole
04-02-20 12:00 Gunslevholm Idrætsefterskole - Næsgaard Efterskole
04-02-20 12:00 Idrætsefterskolen Ubby - Sportsefterskolen Sjælsølund
04-02-20 12:00 Ungdomsskolen Ø10 - Københavns Idrætsefterskole
04-02-20 12:00 Holbæk Sportsakademi - Idrætsefterskolen Klintsøgaard
04-02-20 12:00 Lyngs Idrætsefterskole - Salling Efterskole
04-02-20 12:00 Skyum Idrætsefterskole - Aabybro Efterskole
04-02-20 12:00 Levring Efterskole - Bjergsnæs Efterskole
04-02-20 12:00 Vivild G&I - Hald Ege Efterskole
04-02-20 12:00 Rønde Efterskole - Laursens Realskole
04-02-20 15:00 Flemming Efterskole - BGI Akademiet 1
06-02-20 13:30 Balle Musik- og Idrætsefterskole - Glamsdalens Idrætsefterskole
18-02-20 12:00 Hjemly Idrætefterskole - Glamsdalens Idrætsefterskole
18-02-20 12:00 Strib Idrætsefterskole - Oure Fodbold Akademi
18-02-20 12:00 Efterskolen Ved Nyborg - Hellebjerg Idrætsefterskole
18-02-20 12:00 Vivild G&I - Rønde Efterskole
18-02-20 12:00 Staby Efterskole - Lyngs Idrætsefterskole
18-02-20 15:00 Vedersø Idrætsefterskole - IES Lægården
24-02-20 10:30 Vejlefjordskolen - BGI Akademiet 2
25-02-20 11:00 Balle Musik- og Idrætsefterskole - Hellebjerg Idrætsefterskole
25-02-20 11:00 Vedersø Idrætsefterskole - Skyum Idrætsefterskole
25-02-20 12:00 Skyum Idrætsefterskole - Staby Efterskole
25-02-20 12:00 Aabybro Efterskole - IES Lægården
25-02-20 12:00 Bjergsnæs Efterskole - Vivild G&I
25-02-20 12:00 Levring Efterskole - Gudenådalens Efterskole
26-02-20 10:30 Halstedhus Efterskole - 10Solrød
28-02-20 10:00 Holbæk Sportsakademi - Idrætsefterskolen Ubby
03-03-20 13:30 UCS10 Skanderborg - Flemming Efterskole
10-03-20 12:00 Laursens Realskole - Vivild G&I
10-03-20 12:00 Bjergsnæs Efterskole - Hald Ege Efterskole
10-03-20 12:00 Gudenådalens Efterskole - Rønde Efterskole
10-03-20 12:00 Salling Efterskole - Staby Efterskole
10-03-20 12:00 IES Lægården - Lyngs Idrætsefterskole
10-03-20 12:00 Idrætsefterskolen Klintsøgaard - Københavns Idrætsefterskole
10-03-20 12:00 Hellebjerg Idrætsefterskole - Oure Fodbold Akademi
10-03-20 12:00 Hjemly Idrætefterskole - Strib Idrætsefterskole
10-03-20 12:00 Glamsdalens Idrætsefterskole - Sportsefterskolen SINE
10-03-20 12:00 Hou Maritime Idrætsefterskole - Brøruphus Efterskole
10-03-20 12:00 SØS Idrætsefterskole - Gørlev Idrætsefterskole
10-03-20 12:00 Næsgaard Efterskole - Halstedhus Efterskole
10-03-20 12:00 Ungdomsskolen Ø10 - Sportsefterskolen Sjælsølund
11-03-20 13:00 BGI Akademiet 2 - Brøruphus Efterskole

Til toppen