Select Herre Floorball Ligaen | Min Idræt

Pulje-og rækkeinfo

Turnering: Danmarksturneringen i Floorball 21/22
Turneringsansvarlige
Nicolai Schmidt Tlf: 31399598

Bemærkninger

https://foreningsportalen.dgi.dk/Report/MatchListCreateXL.aspx?Row=112444

Komplet kampprogram


Select Herre Floorball Ligaen

Kampnr. Dag Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
Onsdag 08-09-21 19:30 Esbjerg Sharks FC - Sunds Seahawks FC 1 2 - 15
Onsdag 08-09-21 19:30 Benløse FC 1 - Copenhagen FC 1 - Hal A 5 - 4 (SV)
Onsdag 08-09-21 19:45 Rødovre FC 1 - Rungsted-Hørsholm 1 8 - 2
Onsdag 08-09-21 20:00 Hvidovre Attack FC 1 - Vanløse Floorball 1 - Hallen 6 - 5
Lørdag 11-09-21 15:00 AaB Floorball 1 - ÅFK 9 - 3
Lørdag 11-09-21 15:30 Hvidovre Attack FC 1 - Copenhagen FC 1 4 - 3
Søndag 12-09-21 14:00 Benløse FC 1 - Rødovre FC 1 - Hal A 3 - 1
Søndag 12-09-21 15:00 Rungsted-Hørsholm 1 - Vanløse Floorball 1 2 - 9
Onsdag 15-09-21 20:00 Esbjerg Sharks FC - ÅFK 5 - 2
Torsdag 16-09-21 19:30 AaB Floorball 1 - Fr. havn Blackhawks 2 7 - 8 (SV)
Lørdag 18-09-21 13:30 Vanløse Floorball 1 - Copenhagen FC 1 - Hal 1 7 - 5
Lørdag 18-09-21 13:45 Rødovre FC 1 - Hvidovre Attack FC 1 6 - 8
Lørdag 18-09-21 15:00 Benløse FC 1 - Rungsted-Hørsholm 1 15 - 1
Lørdag 18-09-21 15:00 BFC Vendsyssel - Esbjerg Sharks FC - Hal 1 5 - 15
Lørdag 18-09-21 15:30 Fr. havn Blackhawks 1 - AaB Floorball 1 18 - 3
Onsdag 22-09-21 19:30 Esbjerg Sharks FC - Sunds Seahawks FC 1 5 - 16
Lørdag 25-09-21 15:00 BFC Vendsyssel - AaB Floorball 1 - Hal 1 9 - 17
Lørdag 25-09-21 15:00 Vanløse Floorball 1 - Hvidovre Attack FC 1 - Hal 1 6 - 9
Lørdag 25-09-21 16:00 Copenhagen FC 1 - Benløse FC 1 3 - 5
Søndag 26-09-21 14:00 Fr. havn Blackhawks 1 - Sunds Seahawks FC 1 4 - 1
Søndag 26-09-21 15:00 Rungsted-Hørsholm 1 - Rødovre FC 1 4 - 7
Lørdag 02-10-21 13:45 Rungsted-Hørsholm 1 - Vanløse Floorball 1 2 - 5
Lørdag 02-10-21 15:30 Fr. havn Blackhawks 1 - BFC Vendsyssel 32 - 0
Lørdag 02-10-21 16:00 Copenhagen FC 1 - Hvidovre Attack FC 1 3 - 5
Tirsdag 05-10-21 19:30 Fr. havn Blackhawks 2 - AaB Floorball 1 9 - 0
Tirsdag 05-10-21 19:30 ÅFK - Sunds Seahawks FC 1 3 - 14
Onsdag 06-10-21 19:30 Benløse FC 1 - Vanløse Floorball 1 - Hal A 4 - 2
Onsdag 06-10-21 19:45 Rødovre FC 1 - Copenhagen FC 1 3 - 2
Lørdag 09-10-21 15:00 Hvidovre Attack FC 1 - Rødovre FC 1 6 - 2
Lørdag 09-10-21 15:00 BFC Vendsyssel - Fr. havn Blackhawks 2 - Hal 1 6 - 9
Søndag 10-10-21 14:00 Fr. havn Blackhawks 1 - Sunds Seahawks FC 1 10 - 5
Søndag 10-10-21 15:00 AaB Floorball 1 - Esbjerg Sharks FC 3 - 4 (SV)
Søndag 10-10-21 15:00 Rungsted-Hørsholm 1 - Benløse FC 1 3 - 9
Torsdag 14-10-21 19:30 Fr. havn Blackhawks 2 - Fr. havn Blackhawks 1 4 - 22
Lørdag 16-10-21 11:30 ÅFK - AaB Floorball 1 18 - 1
Lørdag 23-10-21 13:45 Benløse FC 1 - Hvidovre Attack FC 1 - Hal A 7 - 5
Lørdag 23-10-21 14:30 Rødovre FC 1 - Vanløse Floorball 1 3 - 4 (SV)
Søndag 24-10-21 12:00 ÅFK - Fr. havn Blackhawks 1 2 - 19
Søndag 24-10-21 15:00 Rungsted-Hørsholm 1 - Copenhagen FC 1 5 - 10
Onsdag 27-10-21 19:45 Rødovre FC 1 - Benløse FC 1 4 - 6
Fredag 29-10-21 20:00 Vanløse Floorball 1 - Hvidovre Attack FC 1 - Hal 1 3 - 5
Lørdag 30-10-21 13:45 Sunds Seahawks FC 1 - Fr. havn Blackhawks 1 4 - 7
Lørdag 30-10-21 15:00 BFC Vendsyssel - ÅFK - Hal 1 4 - 8
Lørdag 30-10-21 18:00 Copenhagen FC 1 - Benløse FC 1 4 - 6
Fredag 05-11-21 20:30 Fr. havn Blackhawks 1 - Esbjerg Sharks FC 11 - 2
Lørdag 06-11-21 11:00 Fr. havn Blackhawks 1 - Esbjerg Sharks FC 10 - 2
Lørdag 06-11-21 13:45 Hvidovre Attack FC 1 - Copenhagen FC 1 3 - 2
Lørdag 06-11-21 14:00 Fr. havn Blackhawks 2 - Sunds Seahawks FC 1 3 - 6
Lørdag 06-11-21 15:00 Benløse FC 1 - Rødovre FC 1 12 - 3
Søndag 07-11-21 16:30 Vanløse Floorball 1 - Rungsted-Hørsholm 1 - Hal 1 8 - 5
Tirsdag 09-11-21 19:30 Fr. havn Blackhawks 2 - BFC Vendsyssel 8 - 3
Onsdag 10-11-21 19:45 Rødovre FC 1 - Rungsted-Hørsholm 1 12 - 5
Tirsdag 16-11-21 19:00 Copenhagen FC 1 - Rødovre FC 1 5 - 10
Onsdag 17-11-21 19:30 Benløse FC 1 - Vanløse Floorball 1 - Hal A 8 - 7
Onsdag 17-11-21 19:30 Sunds Seahawks FC 1 - Esbjerg Sharks FC 16 - 2
Torsdag 18-11-21 20:00 Rungsted-Hørsholm 1 - Hvidovre Attack FC 1 6 - 11
Lørdag 20-11-21 12:00 Esbjerg Sharks FC - Fr. havn Blackhawks 1 1 - 16
Lørdag 20-11-21 13:45 Copenhagen FC 1 - Vanløse Floorball 1 7 - 2
Lørdag 20-11-21 14:00 Benløse FC 1 - Rungsted-Hørsholm 1 - Hal A 3 - 2
Lørdag 20-11-21 15:00 Rødovre FC 1 - Hvidovre Attack FC 1 6 - 2
Lørdag 20-11-21 15:30 Fr. havn Blackhawks 2 - ÅFK 5 - 3
Lørdag 20-11-21 16:00 AaB Floorball 1 - BFC Vendsyssel 10 - 4
Fredag 26-11-21 18:00 Copenhagen FC 1 - Rungsted-Hørsholm 1 4 - 3 (SV)
Lørdag 27-11-21 15:00 Hvidovre Attack FC 1 - Benløse FC 1 1 - 6
Lørdag 27-11-21 17:00 Vanløse Floorball 1 - Rødovre FC 1 - Hal 1 2 - 5
Søndag 05-12-21 12:00 ÅFK - BFC Vendsyssel
Mandag 13-12-21 19:30 ÅFK - Fr. havn Blackhawks 2
Tirsdag 14-12-21 18:00 Copenhagen FC 1 - Rødovre FC 1
Fredag 17-12-21 20:00 Vanløse Floorball 1 - Rødovre FC 1 - Hal 1
Lørdag 18-12-21 13:45 Rungsted-Hørsholm 1 - Copenhagen FC 1
Lørdag 18-12-21 14:00 Sunds Seahawks FC 1 - BFC Vendsyssel
Lørdag 18-12-21 14:00 Esbjerg Sharks FC - Fr. havn Blackhawks 2
Lørdag 18-12-21 15:00 Hvidovre Attack FC 1 - Benløse FC 1
Mandag 20-12-21 20:00 Hvidovre Attack FC 1 - Rungsted-Hørsholm 1
Onsdag 05-01-22 20:00 Vanløse Floorball 1 - Copenhagen FC 1 - Hal 1
Lørdag 08-01-22 15:00 AaB Floorball 1 - Sunds Seahawks FC 1
Søndag 09-01-22 18:30 Vanløse Floorball 1 - Benløse FC 1 - Hal 1
Mandag 10-01-22 20:00 Rungsted-Hørsholm 1 - Hvidovre Attack FC 1

Til toppen