Serie 1 | Min Idræt

Pulje-og rækkeinfo

Turnering: Danmarksturneringen i Floorball
Turneringsansvarlige
Steffen Aagaard Fabricius Tlf: 24481429
Dokumenter
Reglement

Bemærkninger

Komplet kampprogram


Serie 1

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
12-09-18 20:30 Glostrup GFC - Vallensbæk Floorball 2 4 - 4
16-09-18 10:30 Sydsjællands FC - Greve Floorball Club 2 10 - 1
16-09-18 12:30 Lyngby FF 2 - Vanløse Floorball 3 5 - 4
22-09-18 11:00 Vallensbæk Floorball 2 - Rødovre FC 4 6 - 4
23-09-18 10:00 Sons of Hothouse Floorball Høje Taastrup - Sydsjællands FC 4 - 6
23-09-18 10:00 Skælskør Eagles Floorball - Benløse FC 4 7 - 7
23-09-18 14:30 FF København 3 - Glostrup GFC - Hal 2 12 - 3
23-09-18 15:00 Jægerspris UFC 2 - Allerød Floorball 4 - 5
23-09-18 18:00 Vanløse Floorball 3 - Uvelse FC 2 - Hal 1 2 - 6
23-09-18 19:00 Hafnia FC 3 - Vanløse Floorball 4 - Hal 3 11 - 3
29-09-18 11:00 Vallensbæk Floorball 2 - FF København 3 12 - 4
30-09-18 11:00 Rødovre FC 4 - Glostrup GFC - Hal 3 9 - 6
30-09-18 13:30 Allerød Floorball - Vanløse Floorball 3 7 - 3
01-10-18 20:30 Benløse FC 4 - Sons of Hothouse Floorball Høje Taastrup 12 - 3
02-10-18 20:30 Uvelse FC 2 - Helsingør FT 3 4 - 6
03-10-18 20:30 Glostrup GFC - Hafnia FC 3 5 - 7
06-10-18 14:00 Rødovre FC 4 - Vanløse Floorball 4 20 - 3
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
06-10-18 14:30 Helsingør FT 3 - Vanløse Floorball 3 5 - 0
07-10-18 10:00 Sons of Hothouse Floorball Høje Taastrup - Greve Floorball Club 2 3 - 3
07-10-18 10:00 Skælskør Eagles Floorball - Sydsjællands FC 8 - 1
07-10-18 15:00 Jægerspris UFC 2 - Uvelse FC 2 4 - 2
13-10-18 16:00 FF København 3 - Rødovre FC 4 - Hal 2 3 - 1
14-10-18 10:30 Sydsjællands FC - Sons of Hothouse Floorball Høje Taastrup 6 - 6
23-10-18 20:30 Allerød Floorball - Helsingør FT 3 4 - 4
24-10-18 20:30 Glostrup GFC - Vallensbæk Floorball 2 2 - 12
NB!
Hjemmehold taberdømt
Udeblevet med afbud
27-10-18 13:30 Helsingør FT 3 - Allerød Floorball 0 - 5
27-10-18 16:00 Lyngby FF 2 - Uvelse FC 2 3 - 0
28-10-18 17:00 Greve Floorball Club 2 - Sydsjællands FC 5 - 7
28-10-18 17:30 Vanløse Floorball 3 - Jægerspris UFC 2 - Hal 1 2 - 2
02-11-18 20:00 Vanløse Floorball 4 - Glostrup GFC - Hal 1 4 - 11
03-11-18 10:00 Skælskør Eagles Floorball - Sons of Hothouse Floorball Høje Taastrup 10 - 3
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
03-11-18 11:00 Vallensbæk Floorball 2 - Rødovre FC 4 5 - 0
04-11-18 13:30 Allerød Floorball - Helsingør FT 3 6 - 1
04-11-18 15:00 Benløse FC 4 - Greve Floorball Club 2 5 - 1
04-11-18 16:30 Jægerspris UFC 2 - Lyngby FF 2 2 - 3
06-11-18 20:30 Uvelse FC 2 - Vanløse Floorball 3 4 - 7
17-11-18 14:00 Vanløse Floorball 4 - Vallensbæk Floorball 2 - Hal 1 5 - 28
18-11-18 10:00 Skælskør Eagles Floorball - Sons of Hothouse Floorball Høje Taastrup
18-11-18 13:30 Lyngby FF 2 - Vanløse Floorball 3
18-11-18 18:30 FF København 3 - Hafnia FC 3 - Hal 2
20-11-18 20:30 Uvelse FC 2 - Helsingør FT 3
24-11-18 13:00 Helsingør FT 3 - Lyngby FF 2
25-11-18 10:30 Sydsjællands FC - Skælskør Eagles Floorball
25-11-18 13:30 Greve Floorball Club 2 - Benløse FC 4
25-11-18 14:30 Vanløse Floorball 3 - Allerød Floorball - Hal 1
25-11-18 16:30 Vanløse Floorball 4 - FF København 3 - Hal 1
25-11-18 17:15 Hafnia FC 3 - Glostrup GFC - Hal 3
28-11-18 20:00 Rødovre FC 4 - Hafnia FC 3 - Hal 3
28-11-18 20:30 Glostrup GFC - Vanløse Floorball 4
30-11-18 20:30 Vallensbæk Floorball 2 - FF København 3
01-12-18 14:30 Benløse FC 4 - Sydsjællands FC
02-12-18 10:00 Skælskør Eagles Floorball - Greve Floorball Club 2
02-12-18 13:00 Uvelse FC 2 - Allerød Floorball
02-12-18 15:30 Jægerspris UFC 2 - Vanløse Floorball 3
08-12-18 15:00 Greve Floorball Club 2 - Skælskør Eagles Floorball
08-12-18 16:00 Vanløse Floorball 4 - Hafnia FC 3 - Hal 1
09-12-18 16:30 Helsingør FT 3 - Jægerspris UFC 2
13-12-18 19:30 Hafnia FC 3 - Vallensbæk Floorball 2 - Hal 3
06-01-19 10:00 Sons of Hothouse Floorball Høje Taastrup - Benløse FC 4
06-01-19 12:00 FF København 3 - Glostrup GFC - Hal 2
06-01-19 13:30 Allerød Floorball - Lyngby FF 2
06-01-19 14:30 Vanløse Floorball 3 - Helsingør FT 3 - Hal 1
06-01-19 17:00 Jægerspris UFC 2 - Uvelse FC 2
09-01-19 20:00 Rødovre FC 4 - Vallensbæk Floorball 2 - Hal 3
15-01-19 18:30 Lyngby FF 2 - Allerød Floorball
18-01-19 20:00 Benløse FC 4 - Sydsjællands FC
19-01-19 11:00 Vallensbæk Floorball 2 - Hafnia FC 3
19-01-19 16:30 Helsingør FT 3 - Uvelse FC 2
20-01-19 14:30 Greve Floorball Club 2 - Sons of Hothouse Floorball Høje Taastrup
20-01-19 16:30 Lyngby FF 2 - Jægerspris UFC 2
20-01-19 18:00 Vanløse Floorball 4 - FF København 3 - Hal 1
23-01-19 20:30 Glostrup GFC - Rødovre FC 4
26-01-19 16:30 Helsingør FT 3 - Lyngby FF 2
26-01-19 17:00 Hafnia FC 3 - FF København 3 - Hal 3
27-01-19 10:00 Sons of Hothouse Floorball Høje Taastrup - Skælskør Eagles Floorball
27-01-19 10:30 Sydsjællands FC - Greve Floorball Club 2
27-01-19 16:30 Jægerspris UFC 2 - Vanløse Floorball 3
02-02-19 16:00 Rødovre FC 4 - Vanløse Floorball 4
03-02-19 10:30 Sydsjællands FC - Benløse FC 4
03-02-19 13:30 Allerød Floorball - Uvelse FC 2
03-02-19 18:30 Hafnia FC 3 - FF København 3 - Hal 3
03-02-19 18:30 Greve Floorball Club 2 - Skælskør Eagles Floorball
09-02-19 11:00 Vallensbæk Floorball 2 - Glostrup GFC
09-02-19 16:00 Benløse FC 4 - Greve Floorball Club 2
10-02-19 10:00 Vanløse Floorball 3 - Lyngby FF 2 - Hal 1
10-02-19 12:00 Vanløse Floorball 4 - Rødovre FC 4 - Hal 1
23-02-19 16:00 FF København 3 - Vanløse Floorball 4 - Hal 2
23-02-19 16:00 Vanløse Floorball 3 - Allerød Floorball - Hal 1
24-02-19 10:00 Skælskør Eagles Floorball - Sydsjællands FC
24-02-19 14:30 Lyngby FF 2 - Helsingør FT 3
26-02-19 20:30 Uvelse FC 2 - Jægerspris UFC 2
27-02-19 20:00 Rødovre FC 4 - Glostrup GFC - Hal 3
02-03-19 14:00 FF København 3 - Rødovre FC 4 - Hal 2
02-03-19 16:00 Hafnia FC 3 - Vallensbæk Floorball 2 - Hal 3
02-03-19 18:30 Helsingør FT 3 - Jægerspris UFC 2
03-03-19 10:00 Sons of Hothouse Floorball Høje Taastrup - Benløse FC 4
03-03-19 13:00 Vanløse Floorball 4 - Glostrup GFC - Hal 1
05-03-19 20:30 Uvelse FC 2 - Lyngby FF 2
06-03-19 20:30 Glostrup GFC - Hafnia FC 3
09-03-19 11:00 Vallensbæk Floorball 2 - Vanløse Floorball 4
10-03-19 13:30 Allerød Floorball - Jægerspris UFC 2
10-03-19 16:00 Lyngby FF 2 - Uvelse FC 2
15-03-19 18:30 Helsingør FT 3 - Vanløse Floorball 3
16-03-19 15:30 Rødovre FC 4 - FF København 3
17-03-19 10:00 Sons of Hothouse Floorball Høje Taastrup - Sydsjællands FC
17-03-19 10:00 Skælskør Eagles Floorball - Benløse FC 4
17-03-19 13:00 Vanløse Floorball 4 - Hafnia FC 3 - Hal 1
17-03-19 13:00 Uvelse FC 2 - Allerød Floorball
17-03-19 16:30 Jægerspris UFC 2 - Lyngby FF 2
21-03-19 20:30 Benløse FC 4 - Skælskør Eagles Floorball
23-03-19 16:00 FF København 3 - Vallensbæk Floorball 2 - Hal 2
23-03-19 16:00 Vanløse Floorball 3 - Uvelse FC 2 - Hal 1
24-03-19 13:30 Hafnia FC 3 - Rødovre FC 4 - Hal 3
24-03-19 17:00 Greve Floorball Club 2 - Sons of Hothouse Floorball Høje Taastrup
28-03-19 20:00 Hafnia FC 3 - Rødovre FC 4 - Hal 3
30-03-19 11:00 Vallensbæk Floorball 2 - Vanløse Floorball 4
30-03-19 16:00 Glostrup GFC - FF København 3
31-03-19 13:30 Allerød Floorball - Lyngby FF 2
31-03-19 15:00 Jægerspris UFC 2 - Helsingør FT 3

Til toppen