Serie 1 | Min Idræt

Pulje-og rækkeinfo

Turnering: Danmarksturneringen i Floorball
Turneringsansvarlige
Keld Andreassen Tlf: 43262591
Dokumenter
Reglement

Bemærkninger

Komplet kampprogram


Serie 1

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
14-09-19 10:00 Allerslev-Lejre Warriors - HG/Næstved Dragons 5 - 4
14-09-19 18:00 Helsingør FT 2 - Allerød Floorball 2 3 - 6
15-09-19 10:00 Hvidovre Attack FC 5 - Sydsjællands FC 0 - 9
15-09-19 12:00 Lyngby FF - FF København 4 - Hal 2 5 - 3
21-09-19 15:00 Vanløse Floorball 3 - Helsingør FT 2 - Hal 1 3 - 7
21-09-19 17:00 Vanløse Floorball 4 (LAVUK Parasport) - Allerslev-Lejre Warriors - Hal 1 4 - 10
22-09-19 10:30 Sydsjællands FC - Sons of Hothouse Floorball Høje Taastrup 10 - 2
22-09-19 12:00 Lyngby FF - Herlev FC 4 - Hal 2 6 - 6
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
22-09-19 12:30 Allerød Floorball 2 - Rødovre FC 3 5 - 0
22-09-19 18:00 Hafnia FC 3 - Jægerspris UFC 2 - Hal 3 7 - 4
29-09-19 10:00 Hvidovre Attack FC 5 - Sons of Hothouse Floorball Høje Taastrup 1 - 11
29-09-19 16:30 Benløse FC 4 - Allerslev-Lejre Warriors 8 - 1
29-09-19 18:00 FF København 4 - Hafnia FC 3 - Hal 2 9 - 0
04-10-19 19:30 Herlev FC 4 - Helsingør FT 2 2 - 5
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
05-10-19 16:00 Hafnia FC 3 - Vanløse Floorball 3 - Hal 3 5 - 0
06-10-19 10:00 Sons of Hothouse Floorball Høje Taastrup - Vanløse Floorball 4 (LAVUK Parasport) 11 - 4
09-10-19 20:00 Rødovre FC 3 - FF København 4 6 - 4
12-10-19 10:00 Allerslev-Lejre Warriors - Sydsjællands FC 3 - 6
12-10-19 16:00 Hafnia FC 3 - Allerød Floorball 2 - Hal 3 2 - 6
13-10-19 10:00 Vanløse Floorball 3 - Lyngby FF - Hal 1 2 - 3
13-10-19 13:30 Greve Floorball Club 2 - Sons of Hothouse Floorball Høje Taastrup 1 - 3
13-10-19 19:00 FF København 4 - Herlev FC 4 - Hal 2 3 - 8
26-10-19 15:00 Allerslev-Lejre Warriors - Sons of Hothouse Floorball Høje Taastrup 4 - 8
27-10-19 14:30 Allerød Floorball 2 - Herlev FC 4 4 - 4
27-10-19 19:00 Greve Floorball Club 2 - Benløse FC 4 4 - 2
01-11-19 20:30 Helsingør FT 2 - FF København 4 1 - 9
02-11-19 15:00 Jægerspris UFC 2 - Allerød Floorball 2 4 - 5
03-11-19 10:30 Sydsjællands FC - Greve Floorball Club 2 6 - 1
03-11-19 10:45 HG/Næstved Dragons - Vanløse Floorball 4 (LAVUK Parasport) 7 - 4
03-11-19 16:00 Herlev FC 4 - Rødovre FC 3 3 - 3
16-11-19 16:00 Jægerspris UFC 2 - Herlev FC 4 7 - 4
16-11-19 18:30 Benløse FC 4 - Sydsjællands FC 0 - 4
17-11-19 10:00 Sons of Hothouse Floorball Høje Taastrup - HG/Næstved Dragons 9 - 5
17-11-19 13:30 Lyngby FF - Hafnia FC 3 11 - 1
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
17-11-19 14:30 Allerød Floorball 2 - Vanløse Floorball 3 5 - 0
17-11-19 17:30 Greve Floorball Club 2 - Allerslev-Lejre Warriors 5 - 2
20-11-19 20:00 Rødovre FC 3 - Lyngby FF 1 - 11
23-11-19 14:00 Allerslev-Lejre Warriors - Hvidovre Attack FC 5 5 - 2
23-11-19 17:15 HG/Næstved Dragons - Benløse FC 4 3 - 4
24-11-19 15:00 Vanløse Floorball 3 - Jægerspris UFC 2 - Hal 1 4 - 4
24-11-19 16:00 FF København 4 - Allerød Floorball 2 - Hal 2 4 - 6
24-11-19 19:00 Hafnia FC 3 - Helsingør FT 2 - Hal 3 1 - 15
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
26-11-19 20:00 Rødovre FC 3 - Hafnia FC 3 5 - 0
30-11-19 12:00 Lyngby FF - Allerød Floorball 2 4 - 3
30-11-19 17:45 Helsingør FT 2 - Rødovre FC 3 3 - 8
01-12-19 16:00 Jægerspris UFC 2 - FF København 4 8 - 10
01-12-19 17:00 Hvidovre Attack FC 5 - Benløse FC 4 10 - 7
07-12-19 16:00 Vanløse Floorball 3 - FF København 4 - Hal 1 6 - 9
07-12-19 16:00 Jægerspris UFC 2 - Helsingør FT 2 5 - 5
08-12-19 10:45 HG/Næstved Dragons - Sydsjællands FC 4 - 6
08-12-19 15:00 Greve Floorball Club 2 - Hvidovre Attack FC 5 0 - 6
08-12-19 17:00 Benløse FC 4 - Sons of Hothouse Floorball Høje Taastrup 7 - 9
08-12-19 19:00 Herlev FC 4 - Hafnia FC 3 16 - 2
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
10-12-19 19:00 Sydsjællands FC - Vanløse Floorball 4 (LAVUK Parasport) 5 - 0
10-12-19 20:30 Lyngby FF - Jægerspris UFC 2 8 - 2
14-12-19 12:30 Rødovre FC 3 - Vanløse Floorball 3 7 - 2
15-12-19 10:45 HG/Næstved Dragons - Greve Floorball Club 2 4 - 2
04-01-20 14:00 Helsingør FT 2 - Herlev FC 4 2 - 5
04-01-20 15:30 HG/Næstved Dragons - Allerslev-Lejre Warriors 3 - 18
04-01-20 16:00 Hafnia FC 3 - Rødovre FC 3 - Hal 3 2 - 9
05-01-20 10:00 Hvidovre Attack FC 5 - Vanløse Floorball 4 (LAVUK Parasport) 5 - 10
05-01-20 14:00 FF København 4 - Vanløse Floorball 3 - Hal 2 9 - 3
05-01-20 14:30 Allerød Floorball 2 - Jægerspris UFC 2 3 - 9
11-01-20 17:30 Hvidovre Attack FC 5 - HG/Næstved Dragons 5 - 5
12-01-20 12:00 Rødovre FC 3 - Jægerspris UFC 2 3 - 5
18-01-20 12:30 Hvidovre Attack FC 5 - Greve Floorball Club 2 1 - 3
19-01-20 10:00 Benløse FC 4 - HG/Næstved Dragons 1 - 4
19-01-20 12:00 FF København 4 - Jægerspris UFC 2 - Hal 2 8 - 6
19-01-20 13:30 Herlev FC 4 - Lyngby FF 2 - 7
NB!
Hjemmehold taberdømt
Ulovlig spiller
19-01-20 15:00 Vanløse Floorball 3 - Allerød Floorball 2 - Hal 1 0 - 5
19-01-20 17:00 Vanløse Floorball 4 (LAVUK Parasport) - Sons of Hothouse Floorball Høje Taastrup - Hal 1 4 - 16
25-01-20 16:00 Herlev FC 4 - Vanløse Floorball 3 5 - 1
26-01-20 10:00 Sons of Hothouse Floorball Høje Taastrup - Allerslev-Lejre Warriors 5 - 5
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
26-01-20 10:30 Sydsjællands FC - Hvidovre Attack FC 5 5 - 0
26-01-20 15:00 Greve Floorball Club 2 - HG/Næstved Dragons 6 - 6
26-01-20 17:00 Jægerspris UFC 2 - Rødovre FC 3 4 - 2
26-01-20 18:00 Hafnia FC 3 - FF København 4 - Hal 3 1 - 16
31-01-20 19:30 HG/Næstved Dragons - Sons of Hothouse Floorball Høje Taastrup 7 - 5
01-02-20 14:30 Allerslev-Lejre Warriors - Greve Floorball Club 2 4 - 6
01-02-20 15:00 Jægerspris UFC 2 - Hafnia FC 3 12 - 1
02-02-20 13:30 Allerød Floorball 2 - Lyngby FF 0 - 6
02-02-20 18:00 Herlev FC 4 - FF København 4 6 - 4
NB!
Udehold taberdømt
Manglende spillere
08-02-20 14:00 Helsingør FT 2 - Hafnia FC 3 5 - 0
08-02-20 15:00 Vanløse Floorball 4 (LAVUK Parasport) - Hvidovre Attack FC 5 - Hal 1 4 - 3
08-02-20 17:00 Vanløse Floorball 3 - Herlev FC 4 - Hal 1 5 - 6
09-02-20 10:00 Sons of Hothouse Floorball Høje Taastrup - Benløse FC 4 6 - 2
09-02-20 15:00 Greve Floorball Club 2 - Sydsjællands FC 3 - 7
09-02-20 15:00 Lyngby FF - Rødovre FC 3 - Hal 2 6 - 5
23-02-20 10:00 Sons of Hothouse Floorball Høje Taastrup - Sydsjællands FC 5 - 5
23-02-20 14:00 FF København 4 - Rødovre FC 3 - Hal 2 5 - 9
23-02-20 14:30 Hafnia FC 3 - Lyngby FF - Hal 3 2 - 14
NB!
Hjemmehold taberdømt
Udeblevet med afbud
23-02-20 14:30 Allerød Floorball 2 - Helsingør FT 2 0 - 5
23-02-20 15:30 Greve Floorball Club 2 - Vanløse Floorball 4 (LAVUK Parasport) 8 - 2
28-02-20 20:30 Benløse FC 4 - Greve Floorball Club 2 3 - 6
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
01-03-20 10:30 Sydsjællands FC - Allerslev-Lejre Warriors 5 - 0
01-03-20 12:00 FF København 4 - Helsingør FT 2 - Hal 2 3 - 7
01-03-20 12:00 Vanløse Floorball 3 - Hafnia FC 3 - Hal 1 8 - 5
01-03-20 14:00 Vanløse Floorball 4 (LAVUK Parasport) - HG/Næstved Dragons - Hal 1 6 - 14
01-03-20 17:30 Herlev FC 4 - Jægerspris UFC 2 1 - 12
08-03-20 10:00 Lyngby FF - Vanløse Floorball 3 7 - 2
08-03-20 10:00 Sons of Hothouse Floorball Høje Taastrup - Hvidovre Attack FC 5 9 - 3
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
08-03-20 10:30 Sydsjællands FC - Benløse FC 4 5 - 0
08-03-20 12:30 Allerød Floorball 2 - FF København 4 3 - 4
08-03-20 16:00 Rødovre FC 3 - Helsingør FT 2 8 - 4
08-03-20 19:00 Hafnia FC 3 - Herlev FC 4 - Hal 3 5 - 9
NB!
Kamp aflyst
14-03-20 16:30 Jægerspris UFC 2 - Lyngby FF
NB!
Kamp aflyst
15-03-20 10:30 Sydsjællands FC - HG/Næstved Dragons
NB!
Kamp aflyst
15-03-20 12:00 Hvidovre Attack FC 5 - Allerslev-Lejre Warriors
NB!
Kamp aflyst
15-03-20 12:30 Rødovre FC 3 - Herlev FC 4
NB!
Kamp aflyst
15-03-20 16:30 Benløse FC 4 - Vanløse Floorball 4 (LAVUK Parasport)
NB!
Kamp aflyst
18-03-20 20:30 Allerslev-Lejre Warriors - Vanløse Floorball 4 (LAVUK Parasport)
NB!
Kamp aflyst
19-03-20 19:00 Helsingør FT 2 - Jægerspris UFC 2
NB!
Kamp aflyst
21-03-20 11:15 HG/Næstved Dragons - Hvidovre Attack FC 5
NB!
Kamp aflyst
21-03-20 14:30 Allerslev-Lejre Warriors - Benløse FC 4
NB!
Kamp aflyst
22-03-20 14:00 Allerød Floorball 2 - Hafnia FC 3
NB!
Kamp aflyst
22-03-20 16:00 FF København 4 - Lyngby FF - Hal 2
NB!
Kamp aflyst
25-03-20 19:30 Rødovre FC 3 - Allerød Floorball 2 - Hal 3
NB!
Kamp aflyst
27-03-20 19:00 Vanløse Floorball 4 (LAVUK Parasport) - Greve Floorball Club 2 - Hal 1
NB!
Kamp aflyst
29-03-20 10:00 Sons of Hothouse Floorball Høje Taastrup - Greve Floorball Club 2
NB!
Kamp aflyst
29-03-20 11:30 Vanløse Floorball 3 - Rødovre FC 3 - Hal 1
NB!
Kamp aflyst
29-03-20 12:00 Benløse FC 4 - Hvidovre Attack FC 5 - Hal B
NB!
Kamp aflyst
29-03-20 13:00 Lyngby FF - Helsingør FT 2
NB!
Kamp aflyst
29-03-20 13:00 Herlev FC 4 - Allerød Floorball 2
NB!
Kamp aflyst
29-03-20 13:30 Vanløse Floorball 4 (LAVUK Parasport) - Sydsjællands FC - Hal 1
NB!
Kamp aflyst
02-04-20 19:30 Helsingør FT 2 - Lyngby FF
NB!
Kamp aflyst
04-04-20 17:00 Vanløse Floorball 4 (LAVUK Parasport) - Benløse FC 4 - Hal 1
NB!
Kamp aflyst
05-04-20 16:00 Jægerspris UFC 2 - Vanløse Floorball 3
NB!
Kamp aflyst
19-04-20 12:00 Helsingør FT 2 - Vanløse Floorball 3

Til toppen