Øst - U13Flex

Info

Turnering: Danmarksturneringen i Floorball
Turneringsansvarlige
Steffen Aagaard Fabricius Tlf: 24481429
Dokumenter
Reglement

Stilling Danmarksturneringen i Floorball
U13Flex
Øst

Hold Kampe V U T Score Point
1. Benløse FC 2 6 0 6 0 18-44 0
2. Benløse FC 3 7 0 7 0 24-29 0
3. Lyngby FF 5 0 5 0 21-34 0
4. Hvidovre Attack FC 2 6 0 6 0 60-23 0
5. Vanløse/Frederiksberg 2 6 0 6 0 32-16 0
6. Hafnia FC 7 0 7 0 31-38 0
7. Jægerspris UFC NB!
Ikke angivet
Nej
Ja
8 0 8 0 26-28 0
8. Allerød Floorball NB!
Ikke angivet
Nej
Ja
6 0 6 0 17-20 0
9. GrevLe 5 0 5 0 27-24 0

= Hold musen henover ikonet, for at se den anvendte stillingsregel

Seneste resultater

Danmarksturneringen i Floorball
U13Flex
Øst

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat
746341 30-11-19 10:00 Lyngby FF - Vanløse/Frederiksberg 2 K Nord - Gymnasiehal 6 - 5
746340 30-11-19 14:00 Hvidovre Attack FC 2 - GrevLe Avedøre Idrætscenter 16 - 6
746342 NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
30-11-19 14:00 Benløse FC 2 - Allerød Floorball Benløse Hallen 5 - 0
746343 30-11-19 17:00 Benløse FC 3 - Jægerspris UFC Benløse Hallen 2 - 4

Kommende kampe

Danmarksturneringen i Floorball
U13Flex
Øst

Fra dato: til dato:

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal
08-12-19 11:00  - 
08-12-19 14:00  -  - Hal 1

Komplet kampprogram

Danmarksturneringen i Floorball
U13Flex
Øst

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
14-09-19 15:00 Benløse FC 3 - Hafnia FC 1 - 5
15-09-19 11:30 Benløse FC 2 - Vanløse/Frederiksberg 2 8 - 7
22-09-19 09:30 Allerød Floorball - Jægerspris UFC 2 - 1
22-09-19 14:30 Hafnia FC - Hvidovre Attack FC 2 - Hal 3 1 - 8
22-09-19 15:00 GrevLe - Benløse FC 3 5 - 1
28-09-19 10:30 Benløse FC 3 - Lyngby FF - Hal B 15 - 3
28-09-19 15:00 Benløse FC 2 - Hvidovre Attack FC 2 1 - 16
29-09-19 11:30 Jægerspris UFC - Hafnia FC 7 - 4
05-10-19 13:30 Hvidovre Attack FC 2 - Benløse FC 3 7 - 3
06-10-19 10:00 Hafnia FC - Vanløse/Frederiksberg 2 - Hal 3 2 - 6
06-10-19 13:30 Jægerspris UFC - GrevLe 2 - 5
24-10-19 18:15 Allerød Floorball - Hvidovre Attack FC 2 2 - 5
26-10-19 13:30 Vanløse/Frederiksberg 2 - Benløse FC 3 - Hal 1 4 - 0
27-10-19 15:30 Hafnia FC - Benløse FC 2 - Hal 3 8 - 3
03-11-19 13:00 Jægerspris UFC - Allerød Floorball 2 - 2
05-11-19 18:30 Benløse FC 2 - Benløse FC 3 1 - 2
05-11-19 18:30 Lyngby FF - Allerød Floorball 4 - 6
16-11-19 13:00 Hvidovre Attack FC 2 - Jægerspris UFC 8 - 10
16-11-19 15:30 Vanløse/Frederiksberg 2 - GrevLe - Hal 1 5 - 0
17-11-19 11:00 Allerød Floorball - Hafnia FC 5 - 3
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
23-11-19 13:30 Vanløse/Frederiksberg 2 - Jægerspris UFC - Hal 1 5 - 0
24-11-19 13:30 GrevLe - Benløse FC 2 11 - 0
24-11-19 15:30 Hafnia FC - Lyngby FF - Hal 3 8 - 8
30-11-19 10:00 Lyngby FF - Vanløse/Frederiksberg 2 6 - 5
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
30-11-19 14:00 Benløse FC 2 - Allerød Floorball 5 - 0
30-11-19 14:00 Hvidovre Attack FC 2 - GrevLe 16 - 6
30-11-19 17:00 Benløse FC 3 - Jægerspris UFC 2 - 4
08-12-19 11:00 Allerød Floorball - GrevLe
08-12-19 14:00 Vanløse/Frederiksberg 2 - Hvidovre Attack FC 2 - Hal 1
14-12-19 16:00 Hvidovre Attack FC 2 - Lyngby FF
04-01-20 11:30 Benløse FC 2 - Jægerspris UFC - Hal A
05-01-20 09:30 Allerød Floorball - Benløse FC 3
05-01-20 11:30 Lyngby FF - Hvidovre Attack FC 2
05-01-20 13:30 Vanløse/Frederiksberg 2 - Hafnia FC - Hal 1
19-01-20 11:30 Jægerspris UFC - Vanløse/Frederiksberg 2
19-01-20 13:30 GrevLe - Lyngby FF
19-01-20 15:30 Hvidovre Attack FC 2 - Benløse FC 2
25-01-20 13:30 Benløse FC 2 - Lyngby FF
25-01-20 14:30 Hafnia FC - Jægerspris UFC - Hal 3
25-01-20 14:30 Hvidovre Attack FC 2 - Allerød Floorball
26-01-20 10:00 Benløse FC 3 - Vanløse/Frederiksberg 2
02-02-20 13:30 GrevLe - Hafnia FC
08-02-20 13:30 Vanløse/Frederiksberg 2 - Benløse FC 2 - Hal 1
09-02-20 11:30 Lyngby FF - GrevLe
22-02-20 11:30 Jægerspris UFC - Lyngby FF
22-02-20 15:00 Benløse FC 3 - Hvidovre Attack FC 2
23-02-20 11:00 Allerød Floorball - Vanløse/Frederiksberg 2
01-03-20 15:00 GrevLe - Vanløse/Frederiksberg 2
01-03-20 15:00 Benløse FC 3 - Allerød Floorball - Hal B
01-03-20 16:30 Benløse FC 2 - Hafnia FC - Hal B
08-03-20 09:30 Allerød Floorball - Lyngby FF
08-03-20 13:30 GrevLe - Hvidovre Attack FC 2
08-03-20 15:45 Hafnia FC - Benløse FC 3 - Hal 3
14-03-20 11:00 Benløse FC 3 - GrevLe - Hal B
14-03-20 13:00 Hvidovre Attack FC 2 - Hafnia FC
15-03-20 14:30 Vanløse/Frederiksberg 2 - Allerød Floorball - Hal 1
17-03-20 18:30 Benløse FC 3 - Benløse FC 2
17-03-20 18:30 Lyngby FF - Hafnia FC
29-03-20 10:30 Hafnia FC - Allerød Floorball - Hal 3
29-03-20 11:30 Lyngby FF - Benløse FC 3
29-03-20 11:30 Jægerspris UFC - Hvidovre Attack FC 2
29-03-20 13:00 Benløse FC 2 - GrevLe
05-04-20 11:30 Lyngby FF - Jægerspris UFC 0 - 0
05-04-20 15:00 GrevLe - Allerød Floorball
02-05-20 13:45 Hafnia FC - GrevLe - Hal 3
02-05-20 15:00 Hvidovre Attack FC 2 - Vanløse/Frederiksberg 2
03-05-20 11:30 Jægerspris UFC - Benløse FC 3
03-05-20 11:30 Allerød Floorball - Benløse FC 2
09-05-20 15:30 Vanløse/Frederiksberg 2 - Lyngby FF - Hal 1
10-05-20 11:30 Lyngby FF - Benløse FC 2 - Hal 2
10-05-20 13:30 GrevLe - Jægerspris UFC

Til toppen