Skoleliga 2 Drenge | Min Idræt

Pulje-og rækkeinfo

Turnering: Skoleligaerne Fodbold 2019-20
Turneringsansvarlige
Christian Pedersen Tlf: 20603057
Dokumenter
Reglement Holdkort Turneringsinformation

Bemærkninger

Der er Play-off-kampe tirs. d. 24. marts, 1/8-finaler tirs. d. 14. april, 1/4-finaler tirs. d. 28. april og Final-4 tirs. d. 26. maj.

https://foreningsportalen.dgi.dk/Report/MatchListCreateXL.aspx?Row=102166

Komplet kampprogram


Skoleliga 2 Drenge

Kampnr. Dag Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
Tirsdag 24-09-19 10:00 UCS10 Skanderborg - BGI Akademiet 2 3 - 0
Tirsdag 24-09-19 12:00 SØS Idrætsefterskole - Gunslevholm Idrætsefterskole 4 - 1
Tirsdag 24-09-19 12:00 Gørlev Idrætsefterskole - Halstedhus Efterskole 2 - 0
Tirsdag 24-09-19 12:00 Sportsefterskolen Sjælsølund - Københavns Idrætsefterskole 2 - 2
Tirsdag 24-09-19 12:00 Ungdomsskolen Ø10 - Holbæk Sportsakademi 10 - 3
Tirsdag 24-09-19 12:00 Oure Fodbold Akademi - Hjemly Idrætefterskole 1 - 3
Tirsdag 24-09-19 12:00 Aabybro Efterskole - Salling Efterskole 11 - 0
Tirsdag 24-09-19 12:00 Lyngs Idrætsefterskole - Vedersø Idrætsefterskole 1 - 2
Tirsdag 24-09-19 16:00 Staby Efterskole - Aabybro Efterskole 4 - 1
Fredag 27-09-19 11:30 Sportsefterskolen SINE - Strib Idrætsefterskole 2 - 2
Tirsdag 01-10-19 09:00 Efterskolen Ved Nyborg - Glamsdalens Idrætsefterskole 5 - 1
Onsdag 02-10-19 10:00 Balle Musik- og Idrætsefterskole - Oure Fodbold Akademi 0 - 0
Onsdag 02-10-19 11:30 BGI Akademiet 1 - BGI Akademiet 2 2 - 0
Fredag 04-10-19 10:00 Hou Maritime Idrætsefterskole - Flemming Efterskole 3 - 2
Mandag 07-10-19 12:00 Strib Idrætsefterskole - Efterskolen Ved Nyborg 2 - 3
Tirsdag 08-10-19 11:30 Glamsdalens Idrætsefterskole - Hellebjerg Idrætsefterskole 3 - 0
Tirsdag 08-10-19 12:00 Brøruphus Efterskole - Vejlefjordskolen - Hal1 10 - 0
Tirsdag 08-10-19 12:00 Vivild G&I - Levring Efterskole 7 - 4
Tirsdag 08-10-19 13:30 Hald Ege Efterskole - Laursens Realskole 5 - 0
Torsdag 10-10-19 10:30 Efterskolen Ved Nyborg - Balle Musik- og Idrætsefterskole 5 - 2
Torsdag 10-10-19 11:00 BGI Akademiet 1 - UCS10 Skanderborg 1 - 1
Tirsdag 22-10-19 10:00 Vejlefjordskolen - UCS10 Skanderborg 0 - 7
Tirsdag 22-10-19 14:00 Rønde Efterskole - Hald Ege Efterskole 6 - 2
Tirsdag 22-10-19 15:00 Vedersø Idrætsefterskole - Salling Efterskole 7 - 1
Tirsdag 29-10-19 12:00 Salling Efterskole - Skyum Idrætsefterskole 1 - 2
Tirsdag 29-10-19 12:00 IES Lægården - Staby Efterskole 1 - 2
Tirsdag 29-10-19 12:00 Laursens Realskole - Bjergsnæs Efterskole 3 - 1
Tirsdag 29-10-19 12:00 Oure Fodbold Akademi - Sportsefterskolen SINE 4 - 0
Tirsdag 29-10-19 12:00 Efterskolen Ved Nyborg - Hjemly Idrætefterskole 1 - 3
Tirsdag 29-10-19 12:00 Idrætsefterskolen Klintsøgaard - Ungdomsskolen Ø10 4 - 4
Tirsdag 29-10-19 12:00 Holbæk Sportsakademi - Sportsefterskolen Sjælsølund 1 - 5
Tirsdag 29-10-19 13:00 Hellebjerg Idrætsefterskole - Strib Idrætsefterskole 2 - 3
Tirsdag 29-10-19 16:00 Aabybro Efterskole - Vedersø Idrætsefterskole 8 - 2
Onsdag 30-10-19 15:30 Flemming Efterskole - Brøruphus Efterskole 2 - 2
Onsdag 06-11-19 10:00 Københavns Idrætsefterskole - Idrætsefterskolen Ubby 1 - 0
Onsdag 06-11-19 11:00 10Solrød - Næsgaard Efterskole 5 - 1
Onsdag 06-11-19 11:30 Sportsefterskolen SINE - Efterskolen Ved Nyborg 1 - 2
Tirsdag 12-11-19 10:00 UCS10 Skanderborg - Hou Maritime Idrætsefterskole 3 - 6
Tirsdag 12-11-19 12:00 Glamsdalens Idrætsefterskole - Oure Fodbold Akademi 5 - 3
Tirsdag 12-11-19 12:00 Hjemly Idrætefterskole - Hellebjerg Idrætsefterskole 5 - 2
Tirsdag 12-11-19 12:00 IES Lægården - Skyum Idrætsefterskole 1 - 0
Tirsdag 12-11-19 12:00 Lyngs Idrætsefterskole - Aabybro Efterskole 2 - 9
Tirsdag 12-11-19 14:30 Gudenådalens Efterskole - Bjergsnæs Efterskole 0 - 0
Torsdag 14-11-19 15:00 Strib Idrætsefterskole - Balle Musik- og Idrætsefterskole 1 - 1
Mandag 18-11-19 14:00 Sportsefterskolen SINE - Balle Musik- og Idrætsefterskole 0 - 1
Tirsdag 19-11-19 15:00 Hald Ege Efterskole - Gudenådalens Efterskole 1 - 1
Torsdag 21-11-19 10:00 Flemming Efterskole - Vejlefjordskolen 7 - 2
Torsdag 21-11-19 10:30 Næsgaard Efterskole - SØS Idrætsefterskole 4 - 4
Tirsdag 26-11-19 14:30 Hellebjerg Idrætsefterskole - Sportsefterskolen SINE 1 - 4
Mandag 02-12-19 10:45 Idrætsefterskolen Ubby - Ungdomsskolen Ø10 6 - 9
Tirsdag 03-12-19 09:00 BGI Akademiet 2 - Flemming Efterskole 3 - 1
Tirsdag 03-12-19 12:00 Brøruphus Efterskole - BGI Akademiet 1 - Hal1 1 - 1
Tirsdag 03-12-19 12:00 Oure Fodbold Akademi - Efterskolen Ved Nyborg 3 - 2
Tirsdag 03-12-19 12:00 Københavns Idrætsefterskole - Holbæk Sportsakademi 1 - 4
Tirsdag 03-12-19 12:00 Halstedhus Efterskole - Gunslevholm Idrætsefterskole 0 - 1
Tirsdag 03-12-19 12:00 Sportsefterskolen Sjælsølund - Idrætsefterskolen Klintsøgaard 4 - 0
Tirsdag 03-12-19 12:00 Laursens Realskole - Gudenådalens Efterskole 1 - 4
Tirsdag 03-12-19 12:00 Bjergsnæs Efterskole - Rønde Efterskole 0 - 3
Tirsdag 03-12-19 12:00 Salling Efterskole - IES Lægården 1 - 3
Tirsdag 03-12-19 12:00 Skyum Idrætsefterskole - Lyngs Idrætsefterskole 0 - 0
Onsdag 04-12-19 12:00 10Solrød - SØS Idrætsefterskole 3 - 3
Onsdag 04-12-19 13:30 Balle Musik- og Idrætsefterskole - Hjemly Idrætefterskole 2 - 4
Torsdag 05-12-19 11:30 Gørlev Idrætsefterskole - Næsgaard Efterskole 1 - 0
Tirsdag 10-12-19 12:00 BGI Akademiet 1 - Vejlefjordskolen 3 - 0
Onsdag 11-12-19 12:00 10Solrød - Gørlev Idrætsefterskole 2 - 1
Tirsdag 07-01-20 11:45 Hjemly Idrætefterskole - Sportsefterskolen SINE 6 - 0
Tirsdag 14-01-20 17:30 Staby Efterskole - Vedersø Idrætsefterskole 2 - 0
Fredag 17-01-20 11:30 BGI Akademiet 2 - Hou Maritime Idrætsefterskole 2 - 2
Onsdag 29-01-20 10:00 Gunslevholm Idrætsefterskole - 10Solrød 1 - 4
Torsdag 30-01-20 13:30 Idrætsefterskolen Ubby - Idrætsefterskolen Klintsøgaard 1 - 0
Tirsdag 04-02-20 09:00 Brøruphus Efterskole - UCS10 Skanderborg - Hal1 0 - 4
Tirsdag 04-02-20 10:00 Gunslevholm Idrætsefterskole - Næsgaard Efterskole 3 - 4
Tirsdag 04-02-20 12:00 Ungdomsskolen Ø10 - Københavns Idrætsefterskole 4 - 2
Tirsdag 04-02-20 12:00 Holbæk Sportsakademi - Idrætsefterskolen Klintsøgaard 1 - 0
Tirsdag 04-02-20 12:00 Lyngs Idrætsefterskole - Salling Efterskole 5 - 0
Tirsdag 04-02-20 12:00 Skyum Idrætsefterskole - Aabybro Efterskole 2 - 0
Tirsdag 04-02-20 12:00 Vivild G&I - Hald Ege Efterskole 2 - 3
Tirsdag 04-02-20 14:00 Levring Efterskole - Gudenådalens Efterskole 1 - 2
Torsdag 06-02-20 13:30 Balle Musik- og Idrætsefterskole - Glamsdalens Idrætsefterskole 3 - 0
Tirsdag 18-02-20 12:00 Hjemly Idrætefterskole - Glamsdalens Idrætsefterskole 2 - 3
Tirsdag 18-02-20 12:00 Strib Idrætsefterskole - Oure Fodbold Akademi 5 - 0
Tirsdag 18-02-20 12:00 Vivild G&I - Rønde Efterskole 2 - 4
Tirsdag 18-02-20 12:00 Staby Efterskole - Lyngs Idrætsefterskole 2 - 1
Tirsdag 18-02-20 15:00 Vedersø Idrætsefterskole - IES Lægården 1 - 5
Torsdag 20-02-20 10:30 Hellebjerg Idrætsefterskole - Oure Fodbold Akademi 2 - 5
Mandag 24-02-20 10:30 Vejlefjordskolen - BGI Akademiet 2 1 - 5
Tirsdag 25-02-20 11:00 Vedersø Idrætsefterskole - Skyum Idrætsefterskole 0 - 2
Tirsdag 25-02-20 11:00 Balle Musik- og Idrætsefterskole - Hellebjerg Idrætsefterskole 5 - 0
Tirsdag 25-02-20 12:00 Aabybro Efterskole - IES Lægården 4 - 1
Tirsdag 25-02-20 12:00 Bjergsnæs Efterskole - Vivild G&I 2 - 6
Onsdag 26-02-20 10:30 Halstedhus Efterskole - 10Solrød 0 - 5
Fredag 28-02-20 10:00 Holbæk Sportsakademi - Idrætsefterskolen Ubby 2 - 2
Fredag 28-02-20 10:00 Hou Maritime Idrætsefterskole - Brøruphus Efterskole 2 - 5
Tirsdag 03-03-20 12:00 Idrætsefterskolen Klintsøgaard - Københavns Idrætsefterskole 0 - 4
Tirsdag 03-03-20 12:00 Gunslevholm Idrætsefterskole - Gørlev Idrætsefterskole 3 - 1
Tirsdag 03-03-20 13:30 UCS10 Skanderborg - Flemming Efterskole 1 - 2
Tirsdag 03-03-20 14:00 Gudenådalens Efterskole - Rønde Efterskole 3 - 2
Onsdag 04-03-20 11:30 Levring Efterskole - Laursens Realskole 6 - 1
Torsdag 05-03-20 10:00 Idrætsefterskolen Ubby - Sportsefterskolen Sjælsølund 0 - 3
Fredag 06-03-20 10:30 Hou Maritime Idrætsefterskole - BGI Akademiet 1 1 - 5
Tirsdag 10-03-20 12:00 Glamsdalens Idrætsefterskole - Sportsefterskolen SINE 3 - 2
Tirsdag 10-03-20 12:00 Hjemly Idrætefterskole - Strib Idrætsefterskole
Tirsdag 10-03-20 12:00 Efterskolen Ved Nyborg - Hellebjerg Idrætsefterskole 3 - 1
Tirsdag 10-03-20 12:00 SØS Idrætsefterskole - Gørlev Idrætsefterskole 3 - 2
Tirsdag 10-03-20 12:00 Laursens Realskole - Vivild G&I
Tirsdag 10-03-20 12:00 Bjergsnæs Efterskole - Hald Ege Efterskole 3 - 1
Tirsdag 10-03-20 12:00 Skyum Idrætsefterskole - Staby Efterskole 1 - 0
Tirsdag 10-03-20 12:00 Salling Efterskole - Staby Efterskole 0 - 3
Tirsdag 10-03-20 12:00 IES Lægården - Lyngs Idrætsefterskole 2 - 0
Tirsdag 10-03-20 12:30 Næsgaard Efterskole - Halstedhus Efterskole 2 - 1
Tirsdag 10-03-20 13:00 Rønde Efterskole - Laursens Realskole 3 - 1
Tirsdag 10-03-20 14:30 Gudenådalens Efterskole - Vivild G&I 1 - 1
Onsdag 11-03-20 13:00 BGI Akademiet 2 - Brøruphus Efterskole 3 - 2
Torsdag 12-03-20 14:00 Glamsdalens Idrætsefterskole - Strib Idrætsefterskole
Torsdag 12-03-20 14:00 Rønde Efterskole - Levring Efterskole
Mandag 16-03-20 12:00 Vejlefjordskolen - Hou Maritime Idrætsefterskole
Tirsdag 17-03-20 11:30 SØS Idrætsefterskole - Halstedhus Efterskole
Tirsdag 17-03-20 12:00 Ungdomsskolen Ø10 - Sportsefterskolen Sjælsølund
Tirsdag 17-03-20 12:00 Flemming Efterskole - BGI Akademiet 1
Tirsdag 17-03-20 16:00 Levring Efterskole - Bjergsnæs Efterskole
Torsdag 19-03-20 12:30 Hald Ege Efterskole - Levring Efterskole

Til toppen