C-rækken | Min Idræt

Pulje-og rækkeinfo

Turnering: DGI Nordjylland Petanque 2019
Turneringsansvarlige
Jan Pedersbæk Tlf: 21291875 / 21291875
Poul Erik Hansen Tlf: 23639760 / 23639760
Henrik Bilde Tlf: 20324239 / 20324239
Kurt Østbjerg Tlf: 98378621 / 29728621
Erling Færk Mikkelsen Tlf: 51930501 / 51930501
Christian Engen Tlf: 79404172 / 24964712
Dokumenter
Invitation Holdkort Turneringsinformation

Bemærkninger

https://foreningsportalen.dgi.dk/Report/MatchListCreateXL.aspx?Row=99758

Komplet kampprogram


C-rækken

Kampnr. Dag Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
Mandag 29-04-19 18:30 Vedsted 2 - Skæve 3 - Petanquebaner 4 - 2
(69 - 54)
Mandag 29-04-19 18:30 Lundergård IUF 2 - Hjallerup 2 6 - 0
(78 - 34)
Mandag 29-04-19 18:30 LKB Gistrup 6 - LKB Gistrup 2 4 - 2
(61 - 54)
Mandag 29-04-19 18:30 Farsø 5 - Østrup 6 - Petanquebaner 4 - 2
(69 - 56)
Mandag 29-04-19 18:30 Østrup 4 - Østrup 3 - Petanquebaner 5 - 1
(68 - 63)
Tirsdag 30-04-19 18:30 Farstrup BK 2 - Arden 2 4 - 2
(69 - 47)
Tirsdag 30-04-19 18:30 Aars 5 - Haverslev 1 - Petanquebaner 4 - 2
(64 - 60)
Tirsdag 30-04-19 18:30 Arentsminde IF 1 - Vedsted 5 5 - 1
(71 - 48)
Tirsdag 30-04-19 18:30 Lyngså Petanqueklub 2 - Hørby PPK 3 - 3
(60 - 62)
Tirsdag 30-04-19 18:30 Ingstrup 1 - Vedsted 6 - Petanquebaner 4 - 2
(64 - 55)
Onsdag 01-05-19 18:30 Mou IF 2 - Blære IF 2 4 - 2
(74 - 49)
Onsdag 01-05-19 18:30 Arden 3 - Haverslev 2 - Petanquebaner 3 - 3
(61 - 65)
Onsdag 01-05-19 18:30 V. Hassing 2 - Skæve 2 - Petanquebaner 2 - 4
(58 - 69)
Onsdag 01-05-19 18:30 Farstrup BK 1 - Aggersund IF 6 - 0
(78 - 40)
Onsdag 01-05-19 18:30 Tranum 3 - Brovst If. 3 - 3
(60 - 54)
Onsdag 01-05-19 18:30 Tranum 2 - Vedsted 4 2 - 4
(45 - 67)
Torsdag 02-05-19 18:30 Gundersted 2 - IK Vest 1. 1 - 5
(50 - 74)
Mandag 06-05-19 18:30 Østrup 6 - Tranum 2 1 - 5
(37 - 69)
Mandag 06-05-19 18:30 LKB Gistrup 2 - Arden 3 4 - 2
(74 - 52)
Mandag 06-05-19 18:30 Skæve 2 - Ingstrup 1 2 - 4
(49 - 76)
Mandag 06-05-19 18:30 Hjallerup 2 - Lyngså Petanqueklub 2 - Petanquebaner 2 - 4
(51 - 54)
Tirsdag 07-05-19 18:30 Skæve 3 - Lundergård IUF 2 2 - 4
(38 - 67)
Tirsdag 07-05-19 18:30 Vedsted 4 - Aars 5 - Petanquebaner 3 - 3
(69 - 62)
Tirsdag 07-05-19 18:30 IK Vest 1. - Farstrup BK 2 3 - 3
(64 - 59)
Tirsdag 07-05-19 18:30 Brovst If. - Arentsminde IF 1 0 - 6
(51 - 78)
Tirsdag 07-05-19 18:30 Aggersund IF - Tranum 3 - Petanquebaner 3 - 3
(58 - 63)
Onsdag 08-05-19 18:30 Vedsted 5 - Løgstør If. 3 - Petanquebaner 3 - 3
(64 - 53)
Onsdag 08-05-19 18:30 Arden 2 - Østrup 4 2 - 4
(52 - 65)
Onsdag 08-05-19 18:30 Østrup 3 - Gundersted 2 - Petanquebaner 3 - 3
(62 - 55)
Onsdag 08-05-19 18:30 Haverslev 1 - Farsø 5 - Petanquebaner 3 - 3
(56 - 62)
Onsdag 08-05-19 18:30 Hørby PPK - Vedsted 2 - Petanquebaner 3 - 3
(59 - 66)
Onsdag 08-05-19 18:30 Vedsted 6 - Jerslev-Sterup 1 - Petanquebaner 4 - 2
(74 - 61)
Torsdag 09-05-19 18:30 Haverslev 2 - Mou IF 2 - Petanquebaner 1 - 5
(38 - 71)
Torsdag 09-05-19 18:30 Blære IF 2 - LKB Gistrup 6 6 - 0
(78 - 30)
Mandag 13-05-19 18:30 LKB Gistrup 2 - Blære IF 2 3 - 3
(60 - 63)
Mandag 13-05-19 18:30 LKB Gistrup 6 - Haverslev 2 4 - 2
(61 - 50)
Mandag 13-05-19 18:30 Vedsted 2 - Hjallerup 2 - Petanquebaner 2 - 4
(54 - 71)
Mandag 13-05-19 18:30 Østrup 6 - Haverslev 1 2 - 4
(62 - 68)
Mandag 13-05-19 18:30 Farsø 5 - Vedsted 4 - Petanquebaner 3 - 3
(57 - 62)
Mandag 13-05-19 18:30 Østrup 4 - Farstrup BK 2 - Petanquebaner 3 - 3
(61 - 59)
Mandag 13-05-19 18:30 Løgstør If. 3 - Brovst If. 2 - 4
(47 - 66)
Tirsdag 14-05-19 18:30 IK Vest 1. - Østrup 3 3 - 3
(56 - 47)
Tirsdag 14-05-19 18:30 Aars 5 - Tranum 2 - Petanquebaner 2 - 4
(60 - 67)
Tirsdag 14-05-19 18:30 Lyngså Petanqueklub 2 - Lundergård IUF 2 3 - 3
(63 - 51)
Tirsdag 14-05-19 18:30 Skæve 3 - Hørby PPK 3 - 3
(63 - 62)
Tirsdag 14-05-19 18:30 Jerslev-Sterup 1 - Ingstrup 1 1 - 5
(23 - 68)
Onsdag 15-05-19 18:30 V. Hassing 2 - Vedsted 6 - Petanquebaner 3 - 3
(56 - 49)
Onsdag 15-05-19 18:30 Mou IF 2 - Arden 3 2 - 4
(54 - 70)
Onsdag 15-05-19 18:30 Farstrup BK 1 - Vedsted 5 3 - 3
(61 - 65)
Onsdag 15-05-19 18:30 Tranum 3 - Arentsminde IF 1 1 - 5
(50 - 77)
Torsdag 16-05-19 18:30 Gundersted 2 - Arden 2 2 - 4
(63 - 60)
Mandag 20-05-19 18:30 Farsø 5 - Aars 5 - Petanquebaner 5 - 1
(75 - 45)
Mandag 20-05-19 18:30 LKB Gistrup 6 - Mou IF 2 3 - 3
(58 - 66)
Mandag 20-05-19 18:30 Lundergård IUF 2 - Hørby PPK 2 - 4
(63 - 67)
Mandag 20-05-19 18:30 Hjallerup 2 - Skæve 3 - Petanquebaner 5 - 1
(73 - 55)
Mandag 20-05-19 18:30 Vedsted 2 - Lyngså Petanqueklub 2 - Petanquebaner 3 - 3
(71 - 65)
Tirsdag 21-05-19 18:30 Vedsted 6 - Skæve 2 - Petanquebaner 2 - 4
(65 - 68)
Tirsdag 21-05-19 18:30 Farstrup BK 2 - Østrup 3 4 - 2
(73 - 49)
Tirsdag 21-05-19 18:30 Brovst If. - Farstrup BK 1 2 - 4
(60 - 64)
Tirsdag 21-05-19 18:30 Arentsminde IF 1 - Løgstør If. 3 4 - 2
(73 - 52)
Onsdag 22-05-19 18:30 Vedsted 5 - Aggersund IF - Petanquebaner 3 - 3
(57 - 66)
Onsdag 22-05-19 18:30 Arden 2 - IK Vest 1. 1 - 5
(56 - 71)
Onsdag 22-05-19 18:30 Tranum 2 - Haverslev 1 4 - 2
(66 - 47)
Onsdag 22-05-19 18:30 V. Hassing 2 - Jerslev-Sterup 1 - Petanquebaner 5 - 1
(75 - 35)
Onsdag 22-05-19 18:30 Arden 3 - Blære IF 2 - Petanquebaner 2 - 4
(50 - 67)
Torsdag 23-05-19 18:30 Haverslev 2 - LKB Gistrup 2 - Petanquebaner 5 - 1
(73 - 52)
Torsdag 23-05-19 18:30 Gundersted 2 - Østrup 4 3 - 3
(59 - 51)
Tirsdag 28-05-19 18:30 Aggersund IF - Brovst If. - Petanquebaner 4 - 2
(65 - 64)
Onsdag 29-05-19 18:30 Farstrup BK 1 - Arentsminde IF 1 1 - 5
(33 - 75)
Onsdag 29-05-19 18:30 Tranum 3 - Løgstør If. 3 4 - 2
(71 - 44)
Mandag 03-06-19 18:30 Lundergård IUF 2 - Vedsted 2 4 - 2
(66 - 60)
Mandag 03-06-19 18:30 Østrup 4 - IK Vest 1. - Petanquebaner 2 - 4
(43 - 63)
Mandag 03-06-19 18:30 Løgstør If. 3 - Farstrup BK 1 1 - 5
(47 - 72)
Tirsdag 04-06-19 18:30 Aars 5 - Østrup 6 - Petanquebaner 3 - 3
(59 - 64)
Tirsdag 04-06-19 18:30 Lyngså Petanqueklub 2 - Skæve 3 2 - 4
(59 - 70)
Tirsdag 04-06-19 18:30 Ingstrup 1 - V. Hassing 2 - Petanquebaner 3 - 3
(54 - 67)
Tirsdag 04-06-19 18:30 Jerslev-Sterup 1 - Skæve 2 1 - 5
(35 - 75)
Tirsdag 04-06-19 18:30 Farstrup BK 2 - Gundersted 2 2 - 4
(55 - 74)
Tirsdag 04-06-19 18:30 Arentsminde IF 1 - Aggersund IF 1 - 5
(50 - 73)
Onsdag 05-06-19 18:30 Haverslev 1 - Vedsted 4 - Petanquebaner 3 - 3
(54 - 61)
Onsdag 05-06-19 18:30 Tranum 2 - Farsø 5 4 - 2
(68 - 54)
Onsdag 05-06-19 18:30 Østrup 3 - Arden 2 - Petanquebaner 6 - 0
(78 - 57)
Onsdag 05-06-19 18:30 Mou IF 2 - LKB Gistrup 2 3 - 3
(59 - 54)
Onsdag 05-06-19 18:30 Hørby PPK - Hjallerup 2 - Petanquebaner 2 - 4
(51 - 62)
Onsdag 05-06-19 18:30 Vedsted 5 - Tranum 3 - Petanquebaner 3 - 3
(59 - 62)
Torsdag 06-06-19 18:30 Blære IF 2 - Haverslev 2 5 - 1
(70 - 53)
Tirsdag 11-06-19 18:30 Vedsted 4 - Østrup 6 - Petanquebaner 6 - 0
(78 - 35)
Tirsdag 11-06-19 18:30 Aggersund IF - Løgstør If. 3 - Petanquebaner 3 - 3
(56 - 56)
Onsdag 12-06-19 18:30 Farstrup BK 1 - Tranum 3 4 - 2
(68 - 43)
Onsdag 12-06-19 18:30 Vedsted 5 - Brovst If. - Petanquebaner 3 - 3
(55 - 61)
Mandag 17-06-19 18:30 Østrup 6 - Farsø 5 2 - 4
(55 - 52)
Mandag 17-06-19 18:30 LKB Gistrup 2 - LKB Gistrup 6 5 - 1
(74 - 45)
Mandag 17-06-19 18:30 Hjallerup 2 - Lundergård IUF 2 - Petanquebaner 5 - 1
(72 - 49)
Mandag 17-06-19 18:30 Skæve 2 - V. Hassing 2 2 - 4
(67 - 64)
Tirsdag 18-06-19 18:30 Skæve 3 - Vedsted 2 1 - 5
(62 - 71)
Tirsdag 18-06-19 18:30 Vedsted 4 - Tranum 2 - Petanquebaner 3 - 3
(61 - 66)
Tirsdag 18-06-19 18:30 IK Vest 1. - Gundersted 2 2 - 4
(65 - 63)
Tirsdag 18-06-19 18:30 Aggersund IF - Farstrup BK 1 - Petanquebaner 2 - 4
(58 - 74)
Tirsdag 18-06-19 18:30 Brovst If. - Tranum 3 4 - 2
(72 - 44)
Onsdag 19-06-19 18:30 Haverslev 1 - Aars 5 - Petanquebaner 2 - 4
(58 - 63)
Onsdag 19-06-19 18:30 Hørby PPK - Lyngså Petanqueklub 2 - Petanquebaner 3 - 3
(63 - 66)
Onsdag 19-06-19 18:30 Vedsted 6 - Ingstrup 1 - Petanquebaner 3 - 3
(50 - 66)
Onsdag 19-06-19 18:30 Arden 2 - Farstrup BK 2 3 - 3
(67 - 61)
Onsdag 19-06-19 18:30 Østrup 3 - Østrup 4 - Petanquebaner 3 - 3
(69 - 54)
Onsdag 19-06-19 18:30 Vedsted 5 - Arentsminde IF 1 - Petanquebaner 1 - 5
(39 - 67)
Torsdag 20-06-19 18:30 Haverslev 2 - Arden 3 - Petanquebaner 3 - 3
(67 - 47)
Torsdag 20-06-19 18:30 Blære IF 2 - Mou IF 2 2 - 4
(57 - 60)
Mandag 24-06-19 18:30 Farsø 5 - Haverslev 1 - Petanquebaner 4 - 2
(67 - 50)
Mandag 24-06-19 18:30 Lundergård IUF 2 - Skæve 3 4 - 2
(70 - 50)
Mandag 24-06-19 18:30 Vedsted 2 - Hørby PPK - Petanquebaner 4 - 2
(68 - 51)
Mandag 24-06-19 18:30 Østrup 4 - Arden 2 - Petanquebaner 5 - 1
(71 - 59)
Tirsdag 25-06-19 18:30 Farstrup BK 2 - IK Vest 1. 4 - 2
(58 - 61)
Tirsdag 25-06-19 18:30 Jerslev-Sterup 1 - Vedsted 6 0 - 6
(19 - 78)
Tirsdag 25-06-19 18:30 Ingstrup 1 - Skæve 2 - Petanquebaner 4 - 2
(65 - 59)
Tirsdag 25-06-19 18:30 Lyngså Petanqueklub 2 - Hjallerup 2 2 - 4
(54 - 71)
Tirsdag 25-06-19 18:30 Aars 5 - Vedsted 4 - Petanquebaner 3 - 3
(54 - 59)
Tirsdag 25-06-19 18:30 Arentsminde IF 1 - Brovst If. 5 - 1
(75 - 46)
Tirsdag 25-06-19 18:30 Løgstør If. 3 - Vedsted 5 2 - 4
(59 - 66)
Onsdag 26-06-19 18:30 Tranum 2 - Østrup 6 5 - 1
(76 - 37)
Onsdag 26-06-19 18:30 Mou IF 2 - Haverslev 2 5 - 1
(71 - 44)
Onsdag 26-06-19 18:30 Arden 3 - LKB Gistrup 2 - Petanquebaner 3 - 3
(65 - 50)
Onsdag 26-06-19 18:30 LKB Gistrup 6 - Blære IF 2 3 - 3
(59 - 69)
Onsdag 26-06-19 18:30 Tranum 3 - Aggersund IF 4 - 2
(62 - 67)
Torsdag 27-06-19 18:30 Gundersted 2 - Østrup 3 3 - 3
(61 - 55)
Torsdag 27-06-19 18:30 Brovst If. - Vedsted 5 2 - 4
(62 - 72)
Mandag 01-07-19 18:30 Lundergård IUF 2 - Lyngså Petanqueklub 2 6 - 0
(78 - 54)
Mandag 01-07-19 18:30 Hjallerup 2 - Vedsted 2 - Petanquebaner 4 - 2
(72 - 45)
Tirsdag 02-07-19 18:00 Arden 3 - LKB Gistrup 6 - Petanquebaner 4 - 2
(62 - 52)
Tirsdag 02-07-19 18:30 Ingstrup 1 - Jerslev-Sterup 1 - Petanquebaner 6 - 0
(78 - 25)
Tirsdag 02-07-19 18:30 Farstrup BK 2 - Østrup 4 3 - 3
(66 - 50)
Tirsdag 02-07-19 18:30 Vedsted 4 - Farsø 5 - Petanquebaner 4 - 2
(67 - 56)
Tirsdag 02-07-19 18:30 Arentsminde IF 1 - Tranum 3 3 - 3
(64 - 55)
Tirsdag 02-07-19 18:30 Brovst If. - Løgstør If. 3 4 - 2
(76 - 47)
Tirsdag 02-07-19 18:30 Aggersund IF - Vedsted 5 - Petanquebaner 5 - 1
(73 - 56)
Onsdag 03-07-19 18:30 Tranum 2 - Aars 5 3 - 3
(73 - 62)
Onsdag 03-07-19 18:30 Vedsted 6 - V. Hassing 2 - Petanquebaner 4 - 2
(61 - 51)
Onsdag 03-07-19 18:30 Arden 3 - Mou IF 2 - Petanquebaner 5 - 1
(74 - 46)
Onsdag 03-07-19 18:30 Hørby PPK - Skæve 3 - Petanquebaner 4 - 2
(68 - 58)
Onsdag 03-07-19 18:30 Haverslev 1 - Østrup 6 - Petanquebaner 4 - 2
(73 - 40)
Onsdag 03-07-19 18:30 Arden 2 - Gundersted 2 4 - 2
(58 - 54)
Onsdag 03-07-19 18:30 Østrup 3 - IK Vest 1. - Petanquebaner 2 - 4
(64 - 62)
Onsdag 03-07-19 18:30 Vedsted 5 - Farstrup BK 1 - Petanquebaner 5 - 1
(67 - 46)
Torsdag 04-07-19 18:30 Haverslev 2 - LKB Gistrup 6 - Petanquebaner 4 - 2
(61 - 41)
Torsdag 04-07-19 18:30 Blære IF 2 - LKB Gistrup 2 5 - 1
(73 - 40)
Mandag 08-07-19 18:30 Løgstør If. 3 - Arentsminde IF 1 3 - 3
(57 - 69)
Onsdag 10-07-19 18:30 Farstrup BK 1 - Brovst If. 3 - 3
(63 - 58)
Mandag 15-07-19 18:30 Løgstør If. 3 - Tranum 3 2 - 4
(57 - 69)
Tirsdag 16-07-19 18:30 Brovst If. - Aggersund IF 5 - 1
(71 - 45)
Tirsdag 16-07-19 18:30 Arentsminde IF 1 - Farstrup BK 1 3 - 3
(70 - 49)
Onsdag 24-07-19 18:30 Tranum 3 - Farstrup BK 1 4 - 2
(66 - 42)
Mandag 29-07-19 18:30 Østrup 6 - Vedsted 4 1 - 5
(39 - 77)
Mandag 29-07-19 18:30 LKB Gistrup 2 - Haverslev 2 3 - 3
(63 - 59)
Mandag 29-07-19 18:30 Skæve 2 - Vedsted 6 5 - 1
(70 - 54)
Mandag 29-07-19 18:30 Østrup 4 - Gundersted 2 - Petanquebaner 2 - 4
(66 - 64)
Tirsdag 30-07-19 18:30 IK Vest 1. - Arden 2 2 - 4
(51 - 69)
Tirsdag 30-07-19 18:30 Aars 5 - Farsø 5 - Petanquebaner 2 - 4
(50 - 62)
Tirsdag 30-07-19 18:30 Jerslev-Sterup 1 - V. Hassing 2 4 - 2
(67 - 46)
Tirsdag 30-07-19 18:30 Lyngså Petanqueklub 2 - Vedsted 2 3 - 3
(59 - 58)
Tirsdag 30-07-19 18:30 Skæve 3 - Hjallerup 2 3 - 3
(54 - 57)
Tirsdag 30-07-19 18:30 Aggersund IF - Arentsminde IF 1 - Petanquebaner 2 - 4
(55 - 69)
Onsdag 31-07-19 18:30 Haverslev 1 - Tranum 2 - Petanquebaner 1 - 5
(49 - 67)
Onsdag 31-07-19 18:30 Hørby PPK - Lundergård IUF 2 - Petanquebaner 2 - 4
(59 - 64)
Onsdag 31-07-19 18:30 Mou IF 2 - LKB Gistrup 6 3 - 3
(59 - 57)
Onsdag 31-07-19 18:30 Østrup 3 - Farstrup BK 2 - Petanquebaner 3 - 3
(68 - 65)
Onsdag 31-07-19 18:30 Farstrup BK 1 - Løgstør If. 3 5 - 1
(73 - 54)
Onsdag 31-07-19 18:30 Tranum 3 - Vedsted 5 5 - 1
(77 - 42)
Torsdag 01-08-19 18:30 Blære IF 2 - Arden 3 2 - 4
(41 - 67)
Mandag 05-08-19 18:30 LKB Gistrup 2 - Mou IF 2 3 - 3
(63 - 61)
Mandag 05-08-19 18:30 Hjallerup 2 - Hørby PPK - Petanquebaner 5 - 1
(77 - 52)
Mandag 05-08-19 18:30 Vedsted 2 - Lundergård IUF 2 - Petanquebaner 5 - 1
(75 - 48)
Mandag 05-08-19 18:30 Skæve 2 - Jerslev-Sterup 1 5 - 1
(76 - 49)
Mandag 05-08-19 18:30 LKB Gistrup 6 - Arden 3 3 - 3
(64 - 62)
Mandag 05-08-19 18:30 Østrup 6 - Aars 5 3 - 3
(64 - 64)
Mandag 05-08-19 18:30 Farsø 5 - Tranum 2 - Petanquebaner 4 - 2
(64 - 62)
Mandag 05-08-19 18:30 Løgstør If. 3 - Aggersund IF 1 - 5
(44 - 73)
Tirsdag 06-08-19 18:30 Vedsted 4 - Haverslev 1 - Petanquebaner 3 - 3
(56 - 60)
Tirsdag 06-08-19 18:30 Skæve 3 - Lyngså Petanqueklub 2 3 - 3
(58 - 54)
Tirsdag 06-08-19 18:30 IK Vest 1. - Østrup 4 5 - 1
(72 - 30)
Onsdag 07-08-19 18:30 Arden 2 - Østrup 3 2 - 4
(52 - 72)
Onsdag 07-08-19 18:30 V. Hassing 2 - Ingstrup 1 - Petanquebaner 2 - 4
(61 - 64)
Torsdag 08-08-19 18:30 Haverslev 2 - Blære IF 2 - Petanquebaner 3 - 3
(45 - 60)
Torsdag 08-08-19 18:30 Gundersted 2 - Farstrup BK 2 2 - 4
(54 - 70)

Til toppen