2. Division - Herrer | Min Idræt

Pulje-og rækkeinfo

Turnering: Danmarksturneringen i Floorball 21/22
Turneringsansvarlige
Christina Møller Eriksen Tlf: 43262591

Bemærkninger

https://foreningsportalen.dgi.dk/Report/MatchListCreateXL.aspx?Row=112425

Komplet kampprogram


2. Division - Herrer

Kampnr. Dag Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
Lørdag 11-09-21 10:00 Kolding KFUM - Odense FC 1 - 8
Lørdag 11-09-21 10:00 Viborg Saints - Sunds Seahawks FC 3 2 - 2
Lørdag 11-09-21 11:00 Midtsjælland - Benløse FC 2 1 - 8
Lørdag 11-09-21 14:00 Snejbjerg Snipers - Silkeborg Hurricanes 4 - 3
Lørdag 11-09-21 18:00 Hvidovre Attack FC 2 - Vallensbæk Floorball 4 - 3
Søndag 12-09-21 13:00 Fr. Blackhawks 3 - Randers Raptors FC 9 - 5
Søndag 19-09-21 12:30 Sunds Seahawks FC 3 - Herning Pirates 4 - 2
NB!
Udehold taberdømt
Ulovlig spiller
Søndag 19-09-21 14:00 Aalborg Flyers FC - Fr. Blackhawks 3 5 - 0
Søndag 19-09-21 14:00 Odense FC - HMIF Blackbirds 9 - 0
Tirsdag 21-09-21 20:00 Rødovre FC 2 - Hvidovre Attack FC 2 7 - 3
Lørdag 25-09-21 10:30 Midtsjælland - Rødovre FC 2 - Bane 1-7 mands 1 - 14
Lørdag 25-09-21 12:30 Arnes Corner Aah - Viborg Saints 8 - 2
Søndag 26-09-21 14:00 Esbjerg Sharks FC - Sønderborg FC 4 - 4
Tirsdag 28-09-21 18:45 ÅFK 3 - Team Århus Floorball 5 - 7
Onsdag 29-09-21 20:00 Vallensbæk Floorball - Benløse FC 2 2 - 4
Lørdag 02-10-21 09:30 Hvidovre Attack FC 2 - Midtsjælland
NB!
Hjemmehold taberdømt
Udeblevet med afbud
Lørdag 02-10-21 10:00 Kolding KFUM - Esbjerg Sharks FC 0 - 5
Lørdag 02-10-21 10:00 Viborg Saints - Silkeborg Hurricanes 4 - 3
Lørdag 02-10-21 10:00 Fr. Blackhawks 3 - Sæby Floorball 4 - 17
Lørdag 02-10-21 14:00 HMIF Blackbirds - Sønderborg FC 2 - 5
Mandag 04-10-21 20:00 Herning Pirates - Arnes Corner Aah 3 - 4
Torsdag 07-10-21 20:00 Strandby Elling - Aalborg Flyers FC 2 - 7
NB!
Hjemmehold taberdømt
Udeblevet med afbud
Lørdag 09-10-21 13:00 Kolding KFUM - HMIF Blackbirds 0 - 5
Lørdag 09-10-21 14:00 Snejbjerg Snipers - Sunds Seahawks FC 3 5 - 6
Søndag 10-10-21 14:00 Sønderborg FC - Odense FC 2 - 4
Søndag 10-10-21 16:30 ÅFK 3 - Arnes Corner Aah 16 - 3
Mandag 11-10-21 19:30 Benløse FC 2 - Midtsjælland 8 - 2
Torsdag 14-10-21 20:30 Silkeborg Hurricanes - ÅFK 3 2 - 7
NB!
Udehold taberdømt
Udeblevet med afbud
Fredag 15-10-21 19:00 Sæby Floorball - Strandby Elling 5 - 0
Tirsdag 26-10-21 18:45 Team Århus Floorball - Snejbjerg Snipers
Tirsdag 26-10-21 20:00 Rødovre FC 2 - Benløse FC 2
Lørdag 30-10-21 11:00 Midtsjælland - Hvidovre Attack FC 2
Lørdag 30-10-21 11:00 Herning Pirates - Silkeborg Hurricanes
Lørdag 30-10-21 12:30 Arnes Corner Aah - Snejbjerg Snipers
Lørdag 30-10-21 14:00 Sæby Floorball - Aalborg Flyers FC
Lørdag 30-10-21 14:00 HMIF Blackbirds - Starup
Søndag 31-10-21 12:30 Sønderborg FC - Kolding KFUM
Søndag 31-10-21 14:00 Odense FC - Esbjerg Sharks FC
Onsdag 03-11-21 20:00 Vallensbæk Floorball - Rødovre FC 2
Lørdag 06-11-21 10:45 Team Århus Floorball - Viborg Saints
Lørdag 06-11-21 12:00 Sunds Seahawks FC 3 - ÅFK 3
Lørdag 06-11-21 15:00 Odense FC - Kolding KFUM
Lørdag 06-11-21 16:00 Esbjerg Sharks FC - HMIF Blackbirds
Lørdag 06-11-21 18:00 Hvidovre Attack FC 2 - Benløse FC 2
Søndag 07-11-21 12:30 Sønderborg FC - Starup
Søndag 07-11-21 14:00 Randers Raptors FC - Strandby Elling
Tirsdag 09-11-21 20:00 Silkeborg Hurricanes - Arnes Corner Aah
Onsdag 10-11-21 20:00 Vallensbæk Floorball - Midtsjælland
Lørdag 13-11-21 14:00 HMIF Blackbirds - Esbjerg Sharks FC
Lørdag 20-11-21 Starup - Sønderborg FC
Lørdag 20-11-21 10:00 Fr. Blackhawks 3 - Strandby Elling
Søndag 21-11-21 12:00 Aalborg Flyers FC - Randers Raptors FC
Søndag 21-11-21 13:00 Team Århus Floorball - Sunds Seahawks FC 3
Søndag 21-11-21 15:00 Hvidovre Attack FC 2 - Rødovre FC 2
Torsdag 25-11-21 19:30 Viborg Saints - ÅFK 3
Torsdag 25-11-21 20:00 Benløse FC 2 - Vallensbæk Floorball
NB!
Kamp udsat
Lørdag 27-11-21 Kolding KFUM - Starup
Lørdag 27-11-21 14:00 HMIF Blackbirds - Odense FC
Lørdag 27-11-21 14:00 Snejbjerg Snipers - Herning Pirates
Søndag 28-11-21 12:30 Sønderborg FC - Esbjerg Sharks FC
Tirsdag 30-11-21 20:00 Rødovre FC 2 - Vallensbæk Floorball
Tirsdag 30-11-21 20:30 Arnes Corner Aah - Team Århus Floorball
Torsdag 02-12-21 20:00 Benløse FC 2 - Hvidovre Attack FC 2
Lørdag 04-12-21 10:00 Viborg Saints - Snejbjerg Snipers
Lørdag 04-12-21 11:00 ÅFK 3 - Herning Pirates
Lørdag 04-12-21 15:00 Odense FC - Starup
Lørdag 04-12-21 15:30 Rødovre FC 2 - Midtsjælland
Søndag 05-12-21 12:30 Sønderborg FC - HMIF Blackbirds
Søndag 05-12-21 14:00 Randers Raptors FC - Fr. Blackhawks 3
Tirsdag 07-12-21 20:00 Silkeborg Hurricanes - Sunds Seahawks FC 3
Fredag 10-12-21 20:00 Strandby Elling - Sæby Floorball
Onsdag 15-12-21 20:00 Vallensbæk Floorball - Hvidovre Attack FC 2
Lørdag 08-01-22 11:00 Sunds Seahawks FC 3 - Arnes Corner Aah
Lørdag 08-01-22 13:00 Herning Pirates - Viborg Saints
Lørdag 08-01-22 13:00 Sæby Floorball - Randers Raptors FC
Lørdag 08-01-22 13:00 Fr. Blackhawks 3 - Aalborg Flyers FC
Lørdag 08-01-22 15:00 Esbjerg Sharks FC - Kolding KFUM
Lørdag 08-01-22 16:00 Benløse FC 2 - Rødovre FC 2
Søndag 09-01-22 12:45 Team Århus Floorball - Silkeborg Hurricanes - Hal 1
Søndag 09-01-22 13:00 Midtsjælland - Vallensbæk Floorball
Søndag 09-01-22 14:00 Snejbjerg Snipers - ÅFK 3
Lørdag 15-01-22 14:30 Starup - Kolding KFUM
Søndag 16-01-22 12:30 Silkeborg Hurricanes - Snejbjerg Snipers
Fredag 21-01-22 19:30 Benløse FC 2 - Midtsjælland
Lørdag 22-01-22 Starup - Esbjerg Sharks FC
Lørdag 22-01-22 09:00 Hvidovre Attack FC 2 - Rødovre FC 2
Lørdag 22-01-22 11:00 Sunds Seahawks FC 3 - Viborg Saints
Lørdag 22-01-22 12:30 Arnes Corner Aah - Herning Pirates
Lørdag 22-01-22 13:00 Team Århus Floorball - ÅFK 3
Lørdag 22-01-22 14:00 Sæby Floorball - Fr. Blackhawks 3
Lørdag 22-01-22 14:00 HMIF Blackbirds - Kolding KFUM
Lørdag 22-01-22 14:00 Odense FC - Sønderborg FC
Lørdag 22-01-22 16:00 Aalborg Flyers FC - Strandby Elling
Torsdag 27-01-22 20:00 Aalborg Flyers FC - Sæby Floorball
Lørdag 29-01-22 Starup - HMIF Blackbirds
Lørdag 29-01-22 11:00 ÅFK 3 - Silkeborg Hurricanes
Lørdag 29-01-22 13:00 Kolding KFUM - Sønderborg FC
Lørdag 29-01-22 14:00 Benløse FC 2 - Hvidovre Attack FC 2
Lørdag 29-01-22 14:00 Snejbjerg Snipers - Team Århus Floorball
Lørdag 29-01-22 15:00 Strandby Elling - Randers Raptors FC
Lørdag 29-01-22 16:00 Esbjerg Sharks FC - Odense FC
Søndag 30-01-22 10:00 Viborg Saints - Arnes Corner Aah
Søndag 30-01-22 11:00 Herning Pirates - Sunds Seahawks FC 3
Søndag 30-01-22 16:00 Midtsjælland - Vallensbæk Floorball - Bane 1-7 mands
Tirsdag 01-02-22 20:00 Silkeborg Hurricanes - Viborg Saints
Onsdag 02-02-22 19:30 Kolding KFUM - Odense FC
Onsdag 02-02-22 20:00 Vallensbæk Floorball - Rødovre FC 2
Torsdag 03-02-22 20:30 Strandby Elling - Fr. Blackhawks 3
Lørdag 05-02-22 11:00 Sunds Seahawks FC 3 - Snejbjerg Snipers
Lørdag 05-02-22 14:00 HMIF Blackbirds - Esbjerg Sharks FC
Søndag 06-02-22 12:30 Sønderborg FC - Starup
Søndag 06-02-22 12:45 Team Århus Floorball - Herning Pirates - Hal 1
Søndag 06-02-22 14:00 Randers Raptors FC - Aalborg Flyers FC
Søndag 06-02-22 16:00 Midtsjælland - Hvidovre Attack FC 2 - Bane 1-7 mands
Lørdag 12-02-22 Starup - Kolding KFUM
Lørdag 12-02-22 10:00 Viborg Saints - Team Århus Floorball
Lørdag 12-02-22 11:30 ÅFK 3 - Sunds Seahawks FC 3
Lørdag 12-02-22 14:00 Snejbjerg Snipers - Arnes Corner Aah
Lørdag 12-02-22 15:00 Odense FC - HMIF Blackbirds
Lørdag 12-02-22 16:00 Esbjerg Sharks FC - Sønderborg FC
Lørdag 12-02-22 18:00 Hvidovre Attack FC 2 - Vallensbæk Floorball
Søndag 13-02-22 14:00 Sæby Floorball - Strandby Elling
Søndag 13-02-22 15:00 Rødovre FC 2 - Benløse FC 2
Søndag 13-02-22 15:30 Fr. Blackhawks 3 - Randers Raptors FC
Tirsdag 22-02-22 20:30 Arnes Corner Aah - ÅFK 3
Onsdag 23-02-22 20:00 Vallensbæk Floorball - Benløse FC 2
Lørdag 26-02-22 Starup - Odense FC
Lørdag 26-02-22 10:00 Herning Pirates - Snejbjerg Snipers
Lørdag 26-02-22 11:00 ÅFK 3 - Viborg Saints
Lørdag 26-02-22 11:00 Sunds Seahawks FC 3 - Team Århus Floorball
Lørdag 26-02-22 14:00 HMIF Blackbirds - Sønderborg FC
Søndag 27-02-22 12:00 Aalborg Flyers FC - Fr. Blackhawks 3
Søndag 27-02-22 14:00 Randers Raptors FC - Sæby Floorball
Tirsdag 01-03-22 20:00 Silkeborg Hurricanes - Herning Pirates
Onsdag 02-03-22 19:30 Kolding KFUM - Esbjerg Sharks FC
Fredag 04-03-22 20:00 Strandby Elling - Aalborg Flyers FC
Lørdag 05-03-22 11:30 Starup - Odense FC
Lørdag 05-03-22 12:30 Arnes Corner Aah - Silkeborg Hurricanes
Søndag 06-03-22 11:00 Herning Pirates - ÅFK 3
Søndag 06-03-22 15:30 Fr. Blackhawks 3 - Sæby Floorball
Tirsdag 08-03-22 18:45 Team Århus Floorball - Arnes Corner Aah
Lørdag 12-03-22 13:00 Kolding KFUM - HMIF Blackbirds
Lørdag 12-03-22 13:30 Sæby Floorball - Aalborg Flyers FC
Lørdag 12-03-22 14:00 Randers Raptors FC - Strandby Elling
Lørdag 12-03-22 14:00 Snejbjerg Snipers - Viborg Saints
Lørdag 12-03-22 16:00 Esbjerg Sharks FC - Starup
Søndag 13-03-22 12:30 Sønderborg FC - Odense FC
Søndag 13-03-22 13:30 Rødovre FC 2 - Midtsjælland
Lørdag 19-03-22 11:00 ÅFK 3 - Snejbjerg Snipers
Lørdag 19-03-22 13:30 Fr. Blackhawks 3 - Strandby Elling
Lørdag 19-03-22 14:00 Herning Pirates - Team Århus Floorball
Lørdag 19-03-22 14:00 Aalborg Flyers FC - Randers Raptors FC
Søndag 20-03-22 11:00 Sunds Seahawks FC 3 - Silkeborg Hurricanes
Søndag 20-03-22 12:30 Sønderborg FC - Kolding KFUM
Søndag 20-03-22 14:00 Esbjerg Sharks FC - Starup
Lørdag 26-03-22 12:30 Arnes Corner Aah - Sunds Seahawks FC 3
Lørdag 26-03-22 14:00 Randers Raptors FC - Sæby Floorball
Lørdag 26-03-22 14:00 HMIF Blackbirds - Starup
Lørdag 26-03-22 14:00 Odense FC - Esbjerg Sharks FC
Søndag 27-03-22 10:00 Viborg Saints - Herning Pirates
Søndag 10-04-22 12:30 Silkeborg Hurricanes - Team Århus Floorball

Til toppen