Danmarksturneringen i Floorball

Turneringsinfo

Turnering: Danmarksturneringen i Floorball
Turneringsansvarlige
Steffen Aagaard Fabricius 24481429
Dokumenter
Reglement

Række / Puljeoversigt

Slutspil - Herrer
Kvartfinaler Skanderborg Kill - Sunds Seahawks FC - Benløse FC - BFC Vendsyssel - Frederikshavn Blackhawks - Copenhagen FC - Rødovre FC - Hvidovre Attack FC -
Semifinaler Sunds Seahawks FC - Benløse FC - BFC Vendsyssel - Rødovre FC -
Kvalifikationsspil til Liga - Herrer
Opgør A Strandby Elling IF - Helsingør FT -
Opgør B ÅFK - AaB Floorball -
Unihoc Floorball Ligaen Herrer
Landsdækkende Skanderborg Kill - Frederikshavn Blackhawks - BFC Vendsyssel - Copenhagen FC - Benløse FC - Hvidovre Attack FC - AaB Floorball - Helsingør FT - Rødovre FC - Sunds Seahawks FC -
Slutspil - Damer
Kvartfinaler Herning Pirates - Copenhagen FC - AaB Floorball - Rungsted-Hørsholm FK - Vanløse Floorball - Frederikshavn Blackhawks - Hvidovre Attack FC - ÅFK -
Semifinaler Copenhagen FC - AaB Floorball - Hvidovre Attack FC - ÅFK -
Mellemspil - Unihoc Floorball Ligaen Damer
Vest AaB Floorball - Herning Pirates - ÅFK - Frederikshavn Blackhawks -
Unihoc Floorball Ligaen Damer
Øst Copenhagen FC - Vanløse Floorball - Rungsted-Hørsholm FK - Hvidovre Attack FC - Vallensbæk Floorball - Herlev FC -
Vest Nord - Grundspil Hjørring Hawks - Frederikshavn Blackhawks 2 - Viborg Saints - Frederikshavn Blackhawks - AaB Floorball - Frederikshavn Blackhawks 3 - Aalborg Flyers FC -
Vest Syd - Grundspil ÅFK - Herning Pirates - Odense FC - ÅFK 2 - Team Århus Floorball -
1. Division - Damer
Øst Hvidovre Attack FC 2 - Vanløse Floorball 2 - Hafnia FC - FF København - Copenhagen FC 2 - Lyngby FF - Benløse FC -
Nord Aalborg Flyers FC - Frederikshavn Blackhawks 3 - Viborg Saints - Strandby Elling IF - Frederikshavn Blackhawks 2 - Hjørring Hawks -
Syd ÅFK 2 - Arnes Corner Aarhus - Odense FC - Team Århus Floorball - Esbjerg Sharks FC -
1. Division - Herrer
Øst Vanløse Floorball - Vallensbæk Floorball - CBS Sport - Lyngby FF - Rungsted-Hørsholm FK - Hafnia FC - Herlev FC -
Nord Aalborg Flyers FC - Svenstrup Dolphins GF - Hjørring Hawks - Strandby Elling IF - Frederikshavn Blackhawks 3 -
2. Division - Damer
Øst Greve FC - Holbæk Bombers - Sydsjællands FC - Vikings - Helsingør FT - FF København 2 - FK Jyderup Farmers -
2. Division - Herrer
Øst FF København - Rødovre FC 3 - Hvidovre Attack FC 2 - Benløse FC 2 - Vanløse Floorball 2 - Rødovre FC 2 -
Nord AaB Floorball 2 - Frederikshavn Blackhawks 4 - Aalborg Flyers FC 2 - Hjørring Hawks 2 - Trekroner IF - Brønderslev FC 2 - Strandby Elling IF 2 -
Midt-vest ÅFK 2 - Randers Raptors FC 2 - Sunds Seahawks FC 2 - SFK Horsens - Mørke IF - Herning Pirates -
Midt-øst Randers Raptors FC - ÅFK 3 - ÅFK - Arnes Corner Aarhus - Team Århus Floorball - Odense FC - Skanderborg Kill 2 -
Syd Haderslev Blackbirds - Esbjerg Sharks FC - Odense FC 2 - Jelling Tigers - Vissenbjerg GIF - Bjerre Mil. 2000 -
3. Division - Herrer
Øst Helsingør FT 2 - Hafnia FC 2 - Rungsted-Hørsholm FK 2 - Copenhagen FC 2 - Hvidovre Attack FC 3 - Jægerspris UFC -
Sjællandsserien
Øst Herlev FC 2 - Hvidovre Attack FC 4 - FK Jyderup Farmers - Amager Executioners - Holbæk Bombers - Greve FC - Vallensbæk Floorball 2 - PI-København - Uvelse FC - Benløse FC 3 -
Serie 1
Øst, kreds 1 Vanløse Floorball 3 - FF København 2 - Vanløse Floorball 4 - Amager Dangerzone - FF København 3 - USG - Herlev FC 3 - Hafnia FC 3 - Jægerspris UFC 2 - Lyngby FF 2 -
Øst, kreds 2 Benløse FC 4 - Greve FC 2 - HG/Næstved Dragons - Sydsjællands FC - Sons of Hothouse Floorball Høje Taastrup - Stevns FK -
U20 Final4
Semifinaler Brønderslev FC - Benløse FC - SEIF Tornados/AaB Floorball - Frederikshavn Blackhawks -
Finale/Bronze Vinder semifinale 1 - Taber semifinale 2 - Vinder semifinale 2 - Taber semifinale 1 -
U20
Øst Benløse FC -
Vest Brønderslev FC - SEIF Tornados/AaB Floorball - Frederikshavn Blackhawks -
U17 Final4
Semifinaler Frederikshavn Blackhawks - Copenhagen FC - Sunds Seahawks FC - Benløse FC -
Finale/Bronze Frederikshavn Blackhawks - Copenhagen FC - Sunds Seahawks FC - Benløse FC -
U17
Øst Copenhagen FC - Benløse FC - Rødovre FC -
Vest Sunds Seahawks FC - Frederikshavn Blackhawks - Strandby Elling IF -
U15
Øst A Copenhagen FC - Hvidovre Attack FC - Vallensbæk Floorball - Lyngby FF - Stevns FK - Rødovre FC - Vanløse Floorball -
Øst Flex Herlev FC - Benløse FC - Holbæk Bombers - Grevle -
Vest Flex Mørke IF - Ry Floorball 2 - Esbjerg Sharks FC - ÅFK - Vestsalling UIF -
Vest A Frederikshavn Blackhawks - Strandby Elling IF - Sæby Floorball - Ry Floorball - Brønderslev FC - Aalborg Flyers FC -
U13
Øst A Hvidovre Attack FC - Vikings - Rungsted-Hørsholm FK - Lyngby FF - Benløse FC - Copenhagen FC - Skælskør Eagles Floorball -
Øst Flex Vanløse Floorball - Benløse FC 2 - Jægerspris UFC - FK Jyderup Farmers - Hvidovre Attack FC 2 - Herlev FC - Holbæk Bombers - Grevle -
Vest A Sunds Seahawks FC - Strandby Elling IF - Frederikshavn Blackhawks - Brønderslev FC -
Vest Flex Herning Pirates - Esbjerg Sharks FC - Ribe Floorball Klub - Ry Floorball - KKIK - Randers Raptors FC - Sunds Seahawks FC 2 -
U11
Øst A Stevns FK - Helsingør FT - Benløse FC - Herlev FC - Copenhagen FC - Rødovre FC - Hvidovre Attack FC - Rungsted-Hørsholm FK -
Øst Flex Lyngby FF - Holbæk Bombers - Vanløse Floorball - Jægerspris UFC - FFK/Frederiksberg FC - Benløse FC 2 - Grevle - Rungsted-Hørsholm FK 2 -
Vest Flex Strandby Elling IF - Frederikshavn Blackhawks 2 - Aalborg Flyers FC - Hjørring Titans - Frederikshavn Blackhawks - Brønderslev FC - Esbjerg Sharks FC -
Divisionsmesterskaber
1. Division Frederikshavn Blackhawks 3 - Vanløse Floorball -

Til toppen