Danmarksturneringen i Floorball

Turneringsinfo

Turnering: Danmarksturneringen i Floorball
Turneringsansvarlige
Steffen Aagaard Fabricius 24481429
Dokumenter
Reglement

Række / Puljeoversigt

Slutspil - Herrer
Kvartfinaler Benløse FC - Rødovre FC - Sunds Seahawks FC - BFC Vendsyssel - Copenhagen FC - Skanderborg Kill - Frederikshavn Blackhawks - Hvidovre Attack FC
Semifinaler Benløse FC - Rødovre FC - Sunds Seahawks FC - BFC Vendsyssel
Finale/Bronze Benløse FC - Rødovre FC - Sunds Seahawks FC - BFC Vendsyssel
Kvalifikationsspil til Liga - Herrer
Opgør A Strandby Elling IF - Helsingør FT
Opgør B AaB Floorball - ÅFK
Unihoc Floorball Ligaen Herrer
Landsdækkende BFC Vendsyssel - Benløse FC - Rødovre FC - Copenhagen FC - Hvidovre Attack FC - Sunds Seahawks FC - Frederikshavn Blackhawks - AaB Floorball - Helsingør FT - Skanderborg Kill
Slutspil - Damer
Hvidovre AFC - Copenhagen FC - Vinder Kvartfinale 1 - Vinder Kvartfinale 2 - Vinder Kvartfinale 3 - Vinder Kvartfinale 4
Kvartfinaler ÅFK - AaB Floorball - Frederikshavn Blackhawks - Herning Pirates - Copenhagen FC - Hvidovre Attack FC - Rungsted-Hørsholm FK - Vanløse Floorball
Semifinaler ÅFK - AaB Floorball - Copenhagen FC - Hvidovre Attack FC - Hvidovre AFC - Copenhagen FC
Finale/Bronze Hvidovre AFC - Copenhagen FC - ÅFK - AaB Floorball
Mellemspil - Unihoc Floorball Ligaen Damer
Vest AaB Floorball - ÅFK - Frederikshavn Blackhawks - Herning Pirates
Unihoc Floorball Ligaen Damer
Øst Hvidovre Attack FC - Vallensbæk Floorball - Herlev FC - Rungsted-Hørsholm FK - Vanløse Floorball - Copenhagen FC
Vest Nord - Grundspil Hjørring Hawks - Aalborg Flyers FC - Viborg Saints - Frederikshavn Blackhawks 2 - Frederikshavn Blackhawks - Frederikshavn Blackhawks 3 - AaB Floorball
Vest Syd - Grundspil Team Århus Floorball - Odense FC - Herning Pirates - ÅFK - ÅFK 2
1. Division - Damer
Øst Hvidovre Attack FC 2 - Hafnia FC - Lyngby FF - Vanløse Floorball 2 - FF København - Benløse FC - Copenhagen FC 2
Nord Hjørring Hawks - Aalborg Flyers FC - Viborg Saints - Frederikshavn Blackhawks 2 - Frederikshavn Blackhawks 3 - Strandby Elling IF
Syd ÅFK 2 - Odense FC - Esbjerg Sharks FC - Arnes Corner Aarhus - Team Århus Floorball
1. Division - Herrer
Øst Hafnia FC - Lyngby FF - Vallensbæk Floorball - Herlev FC - Rungsted-Hørsholm FK - CBS Sport - Vanløse Floorball
Nord Aalborg Flyers FC - Hjørring Hawks - Svenstrup Dolphins GF - Strandby Elling IF - Frederikshavn Blackhawks 3
2. Division - Damer
Øst Sydsjællands FC - Helsingør FT - FK Jyderup Farmers - FF København 2 - Holbæk Bombers - Greve FC - Vikings
2. Division - Herrer
Øst Hvidovre Attack FC 2 - Vanløse Floorball 2 - Rødovre FC 2 - Rødovre FC 3 - Benløse FC 2 - FF København
Nord Aalborg Flyers FC 2 - Hjørring Hawks 2 - Strandby Elling IF 2 - Frederikshavn Blackhawks 4 - Brønderslev FC 2 - Trekroner IF - AaB Floorball 2
Midt-vest Mørke IF - Herning Pirates - ÅFK 2 - Sunds Seahawks FC 2 - Randers Raptors FC 2 - SFK Horsens
Midt-øst Team Århus Floorball - Randers Raptors FC - ÅFK 3 - Skanderborg Kill 2 - Arnes Corner Aarhus - Odense FC - ÅFK
Syd Jelling Tigers - Bjerre Mil. 2000 - Odense FC 2 - Esbjerg Sharks FC - Vissenbjerg GIF - Haderslev Blackbirds
3. Division - Herrer
Øst Hvidovre Attack FC 3 - Hafnia FC 2 - Jægerspris UFC - Helsingør FT 2 - Copenhagen FC 2 - Rungsted-Hørsholm FK 2
Sjællandsserien
Øst Amager Executioners - Uvelse FC - Hvidovre Attack FC 4 - Vallensbæk Floorball 2 - Greve FC - Herlev FC 2 - FK Jyderup Farmers - PI-København - Holbæk Bombers - Benløse FC 3
Serie 1
Hedehusene IF
Øst, kreds 1 Amager Dangerzone - USG - Hafnia FC 3 - Herlev FC 3 - Vanløse Floorball 4 - FF København 2 - FF København 3 - Lyngby FF 2 - Jægerspris UFC 2 - Vanløse Floorball 3
Øst, kreds 2 Stevns FK - Sydsjællands FC - Greve FC 2 - HG/Næstved Dragons - Benløse FC 4 - Sons of Hothouse Floorball Høje Taastrup
U20 Final4
Vinder semifinale 1 - Vinder semifinale 2 - Taber semifinale 1 - Taber semifinale 2
Semifinaler Benløse FC - SEIF Tornados/AaB Floorball - Brønderslev FC - Frederikshavn Blackhawks
Finale/Bronze Benløse FC - SEIF Tornados/AaB Floorball - Brønderslev FC - Frederikshavn Blackhawks
U20
Øst Benløse FC
Vest SEIF Tornados/AaB Floorball - Frederikshavn Blackhawks - Brønderslev FC
U17 Final4
Taber semifinale 1 - Taber semifinale 2 - Vinder semifinale 1 - Vinder semifinale 2
Semifinaler Frederikshavn Blackhawks - Sunds Seahawks FC - Benløse FC - Copenhagen FC
Finale/Bronze Frederikshavn Blackhawks - Sunds Seahawks FC - Benløse FC - Copenhagen FC
U17
Øst Rødovre FC - Copenhagen FC - Benløse FC
Vest Sunds Seahawks FC - Strandby Elling IF - Frederikshavn Blackhawks
U15
Øst A Hvidovre Attack FC - Lyngby FF - Stevns FK - Vallensbæk Floorball - Vanløse Floorball - Rødovre FC - Copenhagen FC
Øst Flex Herlev FC - Benløse FC - Holbæk Bombers - Grevle
Vest Flex Vestsalling UIF - Mørke IF - Ry Floorball 2 - ÅFK - Esbjerg Sharks FC
Vest A Ry Floorball - Aalborg Flyers FC - Strandby Elling IF - Frederikshavn Blackhawks - Brønderslev FC - Sæby Floorball
U13
Silkeborg Hurricanes
Øst A Hvidovre Attack FC - Lyngby FF - Vikings - Rungsted-Hørsholm FK - Benløse FC - Skælskør Eagles Floorball - Copenhagen FC
Øst Flex Hvidovre Attack FC 2 - Jægerspris UFC - Herlev FC - FK Jyderup Farmers - Benløse FC 2 - Vanløse Floorball - Holbæk Bombers - Grevle
Vest A Sunds Seahawks FC - Strandby Elling IF - Frederikshavn Blackhawks - Brønderslev FC
Vest Flex KKIK - Randers Raptors FC - Herning Pirates - Sunds Seahawks FC 2 - Esbjerg Sharks FC - Ry Floorball - Ribe Floorball Klub
U11
Øst A Hvidovre Attack FC - Stevns FK - Helsingør FT - Herlev FC - Rungsted-Hørsholm FK - Benløse FC - Rødovre FC - Copenhagen FC
Øst Flex Lyngby FF - Jægerspris UFC - Vanløse Floorball - Holbæk Bombers - Grevle - Benløse FC 2 - Rungsted-Hørsholm FK 2 - FFK/Frederiksberg FC
Vest Flex Hjørring Titans - Aalborg Flyers FC - Strandby Elling IF - Esbjerg Sharks FC - Frederikshavn Blackhawks 2 - Frederikshavn Blackhawks - Brønderslev FC
Divisionsmesterskaber
1. Division Vanløse Floorball - Frederikshavn Blackhawks 3

Til toppen