Amager Cup 2020

Stævne

Stævne: Amager Cup 2020
Stævneansvarlige
Rune Hansen Rolsted Tlf: 28292319 / 28292319
Dokumenter
Reglement Holdkort Stævneinformation

Bemærkninger

Kampprogram senest opdateret den 20. august 2020

Række / Puljeoversigt

Lykkeliga
Pulje 1 Ama'r Super Kids - Køge Håndbold Indsatsstyrkerne - HØJ Kidz
U9 Piger A
Pulje 1 Amager SK 1 - BK Ydun 1 - Rødovre HK 1
U9 Drenge A
Pulje 1 Amager SK 1 - HIK 1 - TMS Ringsted 1
Pulje 2 VSH 1 - BK Ydun 1 - HØJ Håndbold A
Finalepulje HIK 1 - BK Ydun 1 - TMS Ringsted 1
4.-6. plads Amager SK 1 - VSH 1 - HØJ Håndbold A
U9 Piger B
Pulje 1 Tårnby HK 1 - BK Ydun 2 - HØJ 2
Pulje 2 Tårnby HK 2 - Gentofte Vangede HK - HØJ 1
Pulje 3 VSH - Rødovre HK 2 - IF Stadion
Finalepulje HØJ 1 - IF Stadion - HØJ 2
4.-6. plads BK Ydun 2 - Gentofte Vangede HK - Rødovre HK 2
7. - 9. plads Tårnby HK 1 - Tårnby HK 2 - VSH
U9 Drenge B
Vakant
Pulje 1 Tårnby HK 1 - VSH 2 - FIF
Pulje 2 Tårnby HK 2 - HIK 2 - TMS Ringsted 2
Pulje 3 Københavns Håndboldklub 1 - Gentofte Vangede HK - HØJ Håndbold B
Pulje 4 IF Stadion - HØJ Håndbold C - Københavns Håndboldklub 2
Finalepulje 1 HIK 2 - FIF - TMS Ringsted 2
Finalepulje 2 Københavns Håndboldklub 1 - IF Stadion - HØJ Håndbold C
7.-9. plads Tårnby HK 1 - VSH 2 - HØJ Håndbold B
10.-12. plads Tårnby HK 2 - Gentofte Vangede HK - Københavns Håndboldklub 2
Finale Københavns Håndboldklub 1 - FIF
3.-4. plads HIK 2 - HØJ Håndbold C
U10 Piger A
Pulje 1 Amager SK - BK Ydun 1 - VHC/Vidar - VSH 1
Finale BK Ydun 1 - VSH 1
3.-4. plads Amager SK - VHC/Vidar
U10 Piger B
Pulje 2 BK Ydun 2 - VSH 3 - TMS Ringsted
Pulje 1 Tårnby HK - VSH 2 - VSH 4 - TIK Taastrup
Finalepulje Tårnby HK - BK Ydun 2 - VSH 2 - VSH 3
5.-7. plads VSH 4 - TIK Taastrup - TMS Ringsted
U10 Drenge
Pulje 1 FIF - VSH 2 - TMS Ringsted
Pulje 2 VSH 1 - KFUM København - TMS Ringsted 2
Finalepulje VSH 1 - FIF - TMS Ringsted
4.-6. plads VSH 2 - KFUM København - TMS Ringsted 2
U11 Piger A
Pulje 1 Amager SK 1 - Greve Håndbold 1 - FIF 1
U11 Drenge A
Pulje 1 Tårnby HK - HIK 1 - VSH - FIF - KFUM København
U11 Piger B
Pulje 1 Tårnby HK 1 - Københavns Håndboldklub 1 - Kävlinge HK
Pulje 2 Amager SK 2 - TIK Taastrup - FIF 2
Finalepulje Tårnby HK 1 - Amager SK 2 - Kävlinge HK
4.-6. plads Københavns Håndboldklub 1 - TIK Taastrup - FIF 2
U11 Drenge B
Pulje 1 Holte IF - Amager SK 1 - Københavns Håndboldklub 2 - Køge Håndbold 1
Pulje 2 HIK 2 - Københavns Håndboldklub 1 - Amager SK 2 - Hvidovre IF 1
Finalepulje Holte IF - Københavns Håndboldklub 1 - Hvidovre IF 1 - Køge Håndbold 1
5.-8. plads HIK 2 - Amager SK 1 - Københavns Håndboldklub 2 - Amager SK 2
U11 Piger C
Pulje 1 Københavns Håndboldklub 2 - Gentofte Vangede HK 1 - Amager SK 3
Pulje 2 Greve Håndbold 2 - Dalby G & IF - Gentofte Vangede HK 2 - Tårnby HK 2
Finalepulje Københavns Håndboldklub 2 - Amager SK 3 - Dalby G & IF - Tårnby HK 2
5.-7. plads Greve Håndbold 2 - Gentofte Vangede HK 1 - Gentofte Vangede HK 2
U11 Drenge C
Pulje 1 HIK 3 - Københavns Håndboldklub 3 - Hvidovre IF 2
Pulje 2 HJ Håndbold - Køge Håndbold 2 - Vallensbæk IF - Hvidovre IF 3
Finalepulje HIK 3 - Københavns Håndboldklub 3 - Køge Håndbold 2 - Vallensbæk IF
5.-7. plads HJ Håndbold - Hvidovre IF 2 - Hvidovre IF 3
U13 Piger A
Pulje 2 VSH 1 - Hvidovre IF 1 - Amager SK 2
Pulje 1 Ljunghusens HK Svart - Amager SK 1 - Ledøje-Smørum HK - HIK 1
Finalepulje Ljunghusens HK Svart - VSH 1 - HIK 1 - Hvidovre IF 1
5.-7. plads Amager SK 1 - Ledøje-Smørum HK - Amager SK 2
U13 Drenge A
Pulje 1 VSH 1 - BK Ydun 1 - HIK 1 - Holte IF - FIF
U13 Piger B
Amager SK 3 - Vakant
Pulje 2 CIK Håndbold - VSH 3
Pulje 3 VSH 4 - Københavns Håndboldklub 1
Pulje 1 Tårnby HK - Ljunghusens HK Ljusblå - VSH 2
Pulje 4 Københavns Håndboldklub 2 - TIK Taastrup - Hvidovre IF 2
Pulje 5 Køge Håndbold A - FIF 2 - HIK 2
Pulje 6 Køge Håndbold F - FIF 1 - HIK 3
Finalepulje 1 VSH 2 - Københavns Håndboldklub 1 - FIF 2
Finalepulje 2 VSH 3 - Køge Håndbold F - Hvidovre IF 2
7.-12. plads Ljunghusens HK Ljusblå - VSH 4 - Køge Håndbold A
7.-12. plads CIK Håndbold - Københavns Håndboldklub 2 - FIF 1
13.-16. plads Tårnby HK - TIK Taastrup - HIK 2 - HIK 3
Finale FIF 2 - Hvidovre IF 2
3.-4. plads VSH 2 - VSH 3
U13 Drenge B
Pulje 1 Tårnby HK 1 - Ejby IF - HIK 2
Pulje 2 Amager SK 1 - Københavns Håndboldklub 2 - VSH 2
Pulje 3 Tårnby HK 2 - Amager SK 2 - Københavns Håndboldklub 1 - BK Ydun 2
Finalepulje Tårnby HK 1 - Amager SK 2 - Københavns Håndboldklub 1 - VSH 2
5.-7. plads Amager SK 1 - Ejby IF - BK Ydun 2
8.-10. plads Tårnby HK 2 - Københavns Håndboldklub 2 - HIK 2
U15 Piger B
Pulje 1 Ledøje - Smørum 3 - Rødovre HK 2 - Amager Håndbold 2 - Københavns Håndboldklub - Afbud søndag
Pulje 2 HØJ Håndbold 2 - Amager Håndbold 3 - CIK Håndbold - Rudersdal Håndbold 2
Finalepulje Rødovre HK 2 - Amager Håndbold 2 - CIK Håndbold - Rudersdal Håndbold 2
5.-8. plads Ledøje - Smørum 3 - HØJ Håndbold 2 - Amager Håndbold 3 - Københavns Håndboldklub - Afbud søndag
U15 Drenge
Pulje 1 HØJ Håndbold 1 - Ledøje-Smørum HK - Københavns Håndboldklub 1 - Fjordbyerne Håndbold 2
Pulje 2 TMS Ringsted - HØJ Håndbold 2 - Københavns Håndboldklub 2 - Fjordbyerne Håndbold 1
Pulje 3 Amager Håndbold - IF Stadion - Rudersdal Håndbold - Roskilde Håndbold
Finalepulje TMS Ringsted - Københavns Håndboldklub 1 - Roskilde Håndbold
4.-6. plads HØJ Håndbold 1 - Amager Håndbold - Fjordbyerne Håndbold 1
7.-9. plads HØJ Håndbold 2 - Ledøje-Smørum HK - Rudersdal Håndbold
10.-12. plads Københavns Håndboldklub 2 - IF Stadion - Fjordbyerne Håndbold 2
U15 Piger A
Pulje 1 Ledøje - Smørum Håndbold 1 - Rødovre HK 1 - Amager Håndbold 1 - Greve Håndbold
Pulje 2 Ledøje - Smørum Håndbold 2 - HØJ Håndbold 1 - Rudersdal Håndbold 1 - BK Ydun
Finalepulje Amager Håndbold 1 - Rudersdal Håndbold 1 - BK Ydun - Greve Håndbold
5.-8. plads Ledøje - Smørum Håndbold 1 - Ledøje - Smørum Håndbold 2 - Rødovre HK 1 - HØJ Håndbold 1
U17 Piger
Pulje 1 Ledøje Smørum Håndbold - Rudersdal Håndbold 2 - Rudersdal Håndbold 1 - Københavns Håndboldklub - VSH
U19 Piger
Pulje 1 Ledøje - Smørum Håndbold - Rudersdal Håndbold - Amager Håndbold - Dalby G&IF
Finale Ledøje - Smørum Håndbold - Rudersdal Håndbold
3.-4. plads Amager Håndbold - Dalby G&IF

Til toppen