Skoleligaen 3 Drenge | Min Idræt

Pulje-og rækkeinfo

Turnering: Skoleligaerne Fodbold 2019-20
Turneringsansvarlige
Christian Pedersen Tlf: 20603057
Dokumenter
Reglement Holdkort

Bemærkninger

Der er Play-off-kampe tirs. d. 24. marts, 1/8-finaler tirs. d. 14. april, 1/4-finaler tirs. d. 28. april og Final-4 tirs. d. 26. maj.

Komplet kampprogram


Skoleligaen 3 Drenge

Kampnr. Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
24-09-19 10:00 Gylling Efterskole - Flemming Efterskole 1 - 0
24-09-19 11:00 Idrætsefterskolen Ubby - Gørlev Idrætsefterskole 2 1 - 2
24-09-19 12:00 Gørlev Idrætsefterskole 1 - X-Class 2 9 - 0
24-09-19 12:00 Sportsefterskolen Sjælsølund - Gunslevholm Idrætsefterskole 2
24-09-19 12:00 Egeskolen - X-Class 1
24-09-19 12:00 Vestsjællands Idrætsefterskole - Gunslevholm Idrætsefterskole 1
NB!
Kamp udsat
24-09-19 12:00 Balle Musik- og Idrætsefterskole - Hellebjerg Idrætsefterskole
24-09-19 12:00 Oure Fodbold Akademi - Hjemly Idrætefterskole 1 2 - 7
24-09-19 12:00 Efterskolen Ved Nyborg - Hjemly Idrætefterskole 2
24-09-19 12:00 BGI akademiet 1 - Silkeborg Efterskole - Hal 1
24-09-19 12:00 UCS10 Skanderborg - BGI akademiet 2 6 - 2
24-09-19 12:00 Aabybro Efterskole 2 - Hestlund Efterskole 3 - 3
24-09-19 12:00 Hammerum Efterskole - Hald Ege Efterskole 2 - 10
24-09-19 12:00 Aabybro Efterskole 1 - Galtrup Efterskole 2 - 1
24-09-19 12:00 Lyngs Idrætsefterskole - Dueholmsskolen
27-09-19 11:30 Sportsefterskolen Sine - Strib Idrætsefterskole 8 - 0
02-10-19 10:00 Balle Musik- og Idrætsefterskole - Oure Fodbold Akademi 3 - 2
02-10-19 10:30 10Solrød - Sportsefterskolen Sjælsølund
07-10-19 12:00 Strib Idrætsefterskole - Efterskolen Ved Nyborg - Hal 1 2 - 3
08-10-19 12:00 Hjemly Idrætefterskole 2 - Hellebjerg Idrætsefterskole
08-10-19 12:00 BGI akademiet 2 - Gylling Efterskole 0 - 1
08-10-19 12:00 Skyum Idrætsefterskole 2 - Aabybro Efterskole 1
08-10-19 12:00 Dueholmsskolen - Galtrup Efterskole
08-10-19 12:00 Vivild G&I - Aabybro Efterskole 2 3 - 4
08-10-19 15:30 Hald Ege Efterskole - Hestlund Efterskole 5 - 4
10-10-19 12:00 Efterskolen Ved Nyborg - Balle Musik- og Idrætsefterskole 1 - 0
10-10-19 13:00 BGI akademiet 1 - UCS10 Skanderborg - Hal 1
22-10-19 10:00 Flemming Efterskole - Silkeborg Efterskole
29-10-19 12:00 Gylling Efterskole - BGI akademiet 1
29-10-19 12:00 Oure Fodbold Akademi - Sportsefterskolen Sine 2 - 2
29-10-19 12:00 Efterskolen Ved Nyborg - Hjemly Idrætefterskole 1
29-10-19 12:00 Næsgaard Efterskole - Sportsefterskolen Sjælsølund
29-10-19 12:00 Gunslevholm Idrætsefterskole 2 - Egeskolen
29-10-19 12:00 Gørlev Idrætsefterskole 2 - Vestsjællands Idrætsefterskole
29-10-19 12:00 Gunslevholm Idrætsefterskole 1 - Gørlev Idrætsefterskole 1
29-10-19 12:00 Hestlund Efterskole - Gudenådalens Efterskole
29-10-19 12:00 IES Lægården 1 - Vivild G&I 4 - 1
29-10-19 12:00 Aabybro Efterskole 2 - Hald Ege Efterskole
29-10-19 12:00 Galtrup Efterskole - Skyum Idrætsefterskole 1
29-10-19 12:00 IES Lægården 2 - Skyum Idrætsefterskole 2
29-10-19 12:00 Aabybro Efterskole 1 - Dueholmsskolen
29-10-19 14:30 Hellebjerg Idrætsefterskole - Strib Idrætsefterskole
30-10-19 17:00 Flemming Efterskole - Brøruphus Efterskole
06-11-19 12:30 10Solrød - Næsgaard Efterskole
06-11-19 13:00 Sportsefterskolen Sine - Efterskolen Ved Nyborg
07-11-19 10:00 X-Class 2 - Idrætsefterskolen Ubby
12-11-19 12:00 Hjemly Idrætefterskole 2 - Oure Fodbold Akademi
12-11-19 12:00 Hjemly Idrætefterskole 1 - Hellebjerg Idrætsefterskole
12-11-19 12:00 BGI akademiet 2 - Brøruphus Efterskole
12-11-19 12:00 UCS10 Skanderborg - Gylling Efterskole
12-11-19 12:00 IES Lægården 2 - Skyum Idrætsefterskole 1
12-11-19 12:00 Lyngs Idrætsefterskole - Aabybro Efterskole 1
12-11-19 12:00 IES Lægården 1 - Gudenådalens Efterskole
12-11-19 12:00 Hammerum Efterskole - Aabybro Efterskole 2
13-11-19 11:00 Silkeborg Efterskole - BGI akademiet 2
14-11-19 15:00 Strib Idrætsefterskole - Balle Musik- og Idrætsefterskole - Hal 1
18-11-19 15:30 Sportsefterskolen Sine - Balle Musik- og Idrætsefterskole
26-11-19 09:45 Silkeborg Efterskole - UCS10 Skanderborg
26-11-19 16:00 Hellebjerg Idrætsefterskole - Sportsefterskolen Sine
27-11-19 12:00 Silkeborg Efterskole - Gylling Efterskole
03-12-19 10:30 BGI akademiet 2 - Flemming Efterskole
03-12-19 12:00 Brøruphus Efterskole - BGI akademiet 1 - Hal1
03-12-19 12:00 Oure Fodbold Akademi - Efterskolen Ved Nyborg
03-12-19 12:00 Hjemly Idrætefterskole 2 - Strib Idrætsefterskole 4 - 0
03-12-19 12:00 Gørlev Idrætsefterskole 1 - Gørlev Idrætsefterskole 2 4 - 1
03-12-19 12:00 X-Class 1 - Gunslevholm Idrætsefterskole 2
03-12-19 12:00 Egeskolen - Næsgaard Efterskole
03-12-19 12:00 X-Class 2 - Gunslevholm Idrætsefterskole 1
03-12-19 12:00 Hestlund Efterskole - IES Lægården 1
03-12-19 12:00 Gudenådalens Efterskole - Hammerum Efterskole
03-12-19 12:00 Galtrup Efterskole - IES Lægården 2
03-12-19 12:00 Skyum Idrætsefterskole 1 - Lyngs Idrætsefterskole
04-12-19 14:00 Brøruphus Efterskole - Silkeborg Efterskole - Hal1
04-12-19 15:00 Balle Musik- og Idrætsefterskole - Hjemly Idrætefterskole 1
06-12-19 10:30 Idrætsefterskolen Ubby - Vestsjællands Idrætsefterskole
07-01-20 13:15 Hjemly Idrætefterskole 1 - Sportsefterskolen Sine
29-01-20 11:30 Gunslevholm Idrætsefterskole 2 - 10Solrød
04-02-20 10:30 Brøruphus Efterskole - UCS10 Skanderborg
04-02-20 12:00 10Solrød - Egeskolen
04-02-20 12:00 Sportsefterskolen Sjælsølund - X-Class 1
04-02-20 12:00 Gunslevholm Idrætsefterskole 2 - Næsgaard Efterskole
04-02-20 12:00 Idrætsefterskolen Ubby - Gørlev Idrætsefterskole 1
04-02-20 12:00 Vestsjællands Idrætsefterskole - X-Class 2
04-02-20 12:00 Gunslevholm Idrætsefterskole 1 - Gørlev Idrætsefterskole 2
04-02-20 12:00 Skyum Idrætsefterskole 1 - Aabybro Efterskole 1
04-02-20 12:00 Skyum Idrætsefterskole 2 - Dueholmsskolen
04-02-20 12:00 Lyngs Idrætsefterskole - Galtrup Efterskole
04-02-20 12:00 Gudenådalens Efterskole - Aabybro Efterskole 2
04-02-20 12:00 Vivild G&I - Hald Ege Efterskole
04-02-20 12:00 Hammerum Efterskole - Hestlund Efterskole
04-02-20 16:30 Flemming Efterskole - BGI akademiet 1
18-02-20 09:30 Balle Musik- og Idrætsefterskole - Hjemly Idrætefterskole 2
18-02-20 12:00 Hjemly Idrætefterskole 2 - Hjemly Idrætefterskole 1 0 - 9
18-02-20 12:00 Strib Idrætsefterskole - Oure Fodbold Akademi - Hal 1
18-02-20 12:00 Efterskolen Ved Nyborg - Hellebjerg Idrætsefterskole
18-02-20 12:00 Hald Ege Efterskole - IES Lægården 1
18-02-20 12:00 Vivild G&I - Hammerum Efterskole
18-02-20 12:00 Dueholmsskolen - IES Lægården 2
18-02-20 12:00 Skyum Idrætsefterskole 2 - Lyngs Idrætsefterskole
25-02-20 12:00 Skyum Idrætsefterskole 1 - Skyum Idrætsefterskole 2
25-02-20 12:00 Aabybro Efterskole 1 - IES Lægården 2
25-02-20 12:00 Gudenådalens Efterskole - Vivild G&I
25-02-20 12:00 Aabybro Efterskole 2 - IES Lægården 1
03-03-20 15:00 UCS10 Skanderborg - Flemming Efterskole
06-03-20 10:00 X-Class 1 - 10Solrød
09-03-20 11:00 Gunslevholm Idrætsefterskole 1 - Idrætsefterskolen Ubby
10-03-20 11:00 Næsgaard Efterskole - X-Class 1
10-03-20 12:00 Sportsefterskolen Sjælsølund - Egeskolen
10-03-20 12:00 Gørlev Idrætsefterskole 2 - X-Class 2
10-03-20 12:00 Vestsjællands Idrætsefterskole - Gørlev Idrætsefterskole 1
10-03-20 12:00 Hellebjerg Idrætsefterskole - Oure Fodbold Akademi
10-03-20 12:00 Hjemly Idrætefterskole 1 - Strib Idrætsefterskole
10-03-20 12:00 Sportsefterskolen Sine - Hjemly Idrætefterskole 2
10-03-20 12:00 Gylling Efterskole - Brøruphus Efterskole
10-03-20 12:00 BGI akademiet 1 - BGI akademiet 2 - Hal 1
10-03-20 12:00 Hestlund Efterskole - Vivild G&I
10-03-20 12:00 Hald Ege Efterskole - Gudenådalens Efterskole
10-03-20 12:00 IES Lægården 1 - Hammerum Efterskole
10-03-20 12:00 Galtrup Efterskole - Skyum Idrætsefterskole 2
10-03-20 12:00 Dueholmsskolen - Skyum Idrætsefterskole 1
10-03-20 12:00 IES Lægården 2 - Lyngs Idrætsefterskole

Til toppen