Skoleliga 3 Drenge | Min Idræt

Pulje-og rækkeinfo

Turnering: Skoleligaerne Fodbold 2019-20
Turneringsansvarlige
Christian Pedersen Tlf: 20603057
Dokumenter
Reglement Holdkort Turneringsinformation

Bemærkninger

Der er Play-off-kampe tirs. d. 24. marts, 1/8-finaler tirs. d. 14. april, 1/4-finaler tirs. d. 28. april og Final-4 tirs. d. 26. maj.

https://foreningsportalen.dgi.dk/Report/MatchListCreateXL.aspx?Row=102168

Komplet kampprogram


Skoleliga 3 Drenge

Kampnr. Dag Dato/tid Hjemme/Ude Sted/bane/hal Resultat Arrangør
Tirsdag 24-09-19 10:00 Gylling Efterskole - Flemming Efterskole 1 - 0
Tirsdag 24-09-19 11:00 Idrætsefterskolen Ubby - Gørlev Idrætsefterskole 2 1 - 2
Tirsdag 24-09-19 12:00 Gørlev Idrætsefterskole 1 - X-Class 2 9 - 0
Tirsdag 24-09-19 12:00 Egeskolen - X-Class 1 5 - 4
Tirsdag 24-09-19 12:00 Oure Fodbold Akademi - Hjemly Idrætefterskole 1 2 - 7
Tirsdag 24-09-19 12:00 Efterskolen Ved Nyborg - Hjemly Idrætefterskole 2 4 - 0
Tirsdag 24-09-19 12:00 UCS10 Skanderborg - BGI akademiet 2 6 - 2
Tirsdag 24-09-19 12:00 Aabybro Efterskole 2 - Hestlund Efterskole 3 - 3
NB!
Hjemmehold taberdømt
Hold trukket sig
Skriv selv
Tirsdag 24-09-19 12:00 Hammerum Efterskole - Hald Ege Efterskole 0 - 3
Tirsdag 24-09-19 12:00 Aabybro Efterskole 1 - Galtrup Efterskole 2 - 1
Tirsdag 24-09-19 12:00 Lyngs Idrætsefterskole - Dueholmsskolen 5 - 2
Fredag 27-09-19 11:30 Sportsefterskolen Sine - Strib Idrætsefterskole 8 - 0
Onsdag 02-10-19 10:00 Balle Musik- og Idrætsefterskole - Oure Fodbold Akademi 3 - 2
Mandag 07-10-19 12:00 Strib Idrætsefterskole - Efterskolen Ved Nyborg - Hal 1 2 - 3
Tirsdag 08-10-19 12:00 Hjemly Idrætefterskole 2 - Hellebjerg Idrætsefterskole 0 - 3
Tirsdag 08-10-19 12:00 BGI akademiet 2 - Gylling Efterskole 0 - 1
Tirsdag 08-10-19 12:00 Skyum Idrætsefterskole 2 - Aabybro Efterskole 1 1 - 4
Tirsdag 08-10-19 12:00 Dueholmsskolen - Galtrup Efterskole 0 - 3
Tirsdag 08-10-19 12:00 Vivild G&I - Aabybro Efterskole 2 3 - 4
Tirsdag 08-10-19 15:30 Hald Ege Efterskole - Hestlund Efterskole 5 - 4
Torsdag 10-10-19 12:00 Efterskolen Ved Nyborg - Balle Musik- og Idrætsefterskole 1 - 0
Tirsdag 22-10-19 10:00 Flemming Efterskole - Silkeborg Efterskole 5 - 0
Tirsdag 29-10-19 12:00 Oure Fodbold Akademi - Sportsefterskolen Sine 2 - 2
Tirsdag 29-10-19 12:00 Efterskolen Ved Nyborg - Hjemly Idrætefterskole 1 1 - 5
Tirsdag 29-10-19 12:00 Næsgaard Efterskole - Sportsefterskolen Sjælsølund 1 - 2
Tirsdag 29-10-19 12:00 Gunslevholm Idrætsefterskole 2 - Egeskolen 0 - 6
Tirsdag 29-10-19 12:00 Gørlev Idrætsefterskole 2 - Vestsjællands Idrætsefterskole 1 - 6
Tirsdag 29-10-19 12:00 Hestlund Efterskole - Gudenådalens Efterskole 2 - 1
Tirsdag 29-10-19 12:00 IES Lægården 1 - Vivild G&I 4 - 1
Tirsdag 29-10-19 12:00 Aabybro Efterskole 2 - Hald Ege Efterskole 1 - 2
Tirsdag 29-10-19 12:00 Galtrup Efterskole - Skyum Idrætsefterskole 1 2 - 3
Tirsdag 29-10-19 12:00 IES Lægården 2 - Skyum Idrætsefterskole 2 1 - 5
Tirsdag 29-10-19 12:00 Aabybro Efterskole 1 - Dueholmsskolen 6 - 2
Tirsdag 29-10-19 14:30 Hellebjerg Idrætsefterskole - Strib Idrætsefterskole 3 - 2
Onsdag 30-10-19 17:00 Flemming Efterskole - Brøruphus Efterskole 1 - 2
Onsdag 06-11-19 12:30 10Solrød - Næsgaard Efterskole 1 - 1
Onsdag 06-11-19 13:00 Sportsefterskolen Sine - Efterskolen Ved Nyborg 3 - 1
Torsdag 07-11-19 10:00 X-Class 2 - Idrætsefterskolen Ubby 5 - 1
Tirsdag 12-11-19 12:00 Hjemly Idrætefterskole 2 - Oure Fodbold Akademi 2 - 0
Tirsdag 12-11-19 12:00 Hjemly Idrætefterskole 1 - Hellebjerg Idrætsefterskole 4 - 1
Tirsdag 12-11-19 12:00 UCS10 Skanderborg - Gylling Efterskole 3 - 5
Tirsdag 12-11-19 12:00 BGI akademiet 2 - Brøruphus Efterskole 0 - 3
Tirsdag 12-11-19 12:00 IES Lægården 2 - Skyum Idrætsefterskole 1 2 - 3
Tirsdag 12-11-19 12:00 Lyngs Idrætsefterskole - Aabybro Efterskole 1 0 - 4
Tirsdag 12-11-19 12:00 IES Lægården 1 - Gudenådalens Efterskole 11 - 0
NB!
Hjemmehold taberdømt
Hold trukket sig
Skriv selv
Tirsdag 12-11-19 12:00 Hammerum Efterskole - Aabybro Efterskole 2 0 - 3
Onsdag 13-11-19 11:00 Silkeborg Efterskole - BGI akademiet 2 9 - 5
Torsdag 14-11-19 15:00 Strib Idrætsefterskole - Balle Musik- og Idrætsefterskole - Hal 1 1 - 2
Mandag 18-11-19 15:30 Sportsefterskolen Sine - Balle Musik- og Idrætsefterskole 1 - 0
Tirsdag 26-11-19 09:45 Silkeborg Efterskole - UCS10 Skanderborg 11 - 0
Tirsdag 26-11-19 15:30 Hald Ege Efterskole - IES Lægården 1 0 - 5
Onsdag 27-11-19 12:00 Silkeborg Efterskole - Gylling Efterskole 10 - 1
Tirsdag 03-12-19 10:30 BGI akademiet 2 - Flemming Efterskole 5 - 2
Tirsdag 03-12-19 12:00 Galtrup Efterskole - IES Lægården 2 4 - 1
Tirsdag 03-12-19 12:00 Skyum Idrætsefterskole 1 - Lyngs Idrætsefterskole 2 - 0
Tirsdag 03-12-19 12:00 Hestlund Efterskole - IES Lægården 1 2 - 1
NB!
Udehold taberdømt
Hold trukket sig
Skriv selv
Tirsdag 03-12-19 12:00 Gudenådalens Efterskole - Hammerum Efterskole 3 - 0
Tirsdag 03-12-19 12:00 Brøruphus Efterskole - BGI akademiet 1 - Hal1 2 - 1
Tirsdag 03-12-19 12:00 Hjemly Idrætefterskole 2 - Strib Idrætsefterskole 4 - 0
Tirsdag 03-12-19 12:00 Oure Fodbold Akademi - Efterskolen Ved Nyborg 0 - 0
Tirsdag 03-12-19 12:00 Gørlev Idrætsefterskole 1 - Gørlev Idrætsefterskole 2 4 - 1
Tirsdag 03-12-19 12:00 X-Class 2 - Gunslevholm Idrætsefterskole 1 0 - 12
Tirsdag 03-12-19 12:00 X-Class 1 - Gunslevholm Idrætsefterskole 2 7 - 1
Onsdag 04-12-19 14:00 Brøruphus Efterskole - Silkeborg Efterskole - Hal1 1 - 1
Onsdag 04-12-19 15:00 Balle Musik- og Idrætsefterskole - Hjemly Idrætefterskole 1 0 - 2
Torsdag 05-12-19 10:00 Gylling Efterskole - BGI akademiet 1 4 - 3
Fredag 06-12-19 10:30 Idrætsefterskolen Ubby - Vestsjællands Idrætsefterskole 1 - 6
Tirsdag 07-01-20 13:15 Hjemly Idrætefterskole 1 - Sportsefterskolen Sine 4 - 2
Torsdag 23-01-20 11:00 Egeskolen - Næsgaard Efterskole 1 - 0
Onsdag 29-01-20 11:30 Gunslevholm Idrætsefterskole 2 - 10Solrød 1 - 1
Tirsdag 04-02-20 10:30 Brøruphus Efterskole - UCS10 Skanderborg 1 - 0
Tirsdag 04-02-20 11:30 Gunslevholm Idrætsefterskole 2 - Næsgaard Efterskole 1 - 1
Tirsdag 04-02-20 12:00 Idrætsefterskolen Ubby - Gørlev Idrætsefterskole 1 3 - 0
Tirsdag 04-02-20 12:00 Vestsjællands Idrætsefterskole - X-Class 2 3 - 1
Tirsdag 04-02-20 12:00 Gudenådalens Efterskole - Aabybro Efterskole 2 4 - 3
Tirsdag 04-02-20 12:00 Vivild G&I - Hald Ege Efterskole 0 - 1
NB!
Hjemmehold taberdømt
Hold trukket sig
Skriv selv
Tirsdag 04-02-20 12:00 Hammerum Efterskole - Hestlund Efterskole 0 - 3
Tirsdag 04-02-20 12:00 Skyum Idrætsefterskole 1 - Aabybro Efterskole 1 5 - 1
Tirsdag 04-02-20 12:00 Skyum Idrætsefterskole 2 - Dueholmsskolen 5 - 1
Tirsdag 18-02-20 09:30 Balle Musik- og Idrætsefterskole - Hjemly Idrætefterskole 2 2 - 2
Tirsdag 18-02-20 12:00 Hjemly Idrætefterskole 2 - Hjemly Idrætefterskole 1 0 - 9
Tirsdag 18-02-20 12:00 Strib Idrætsefterskole - Oure Fodbold Akademi - Hal 1
Tirsdag 18-02-20 12:00 Dueholmsskolen - IES Lægården 2 2 - 3
Tirsdag 18-02-20 12:00 Skyum Idrætsefterskole 2 - Lyngs Idrætsefterskole 0 - 3
NB!
Udehold taberdømt
Hold trukket sig
Skriv selv
Tirsdag 18-02-20 12:00 Vivild G&I - Hammerum Efterskole 3 - 0
Torsdag 20-02-20 12:00 Hellebjerg Idrætsefterskole - Oure Fodbold Akademi 2 - 0
Mandag 24-02-20 12:00 Gunslevholm Idrætsefterskole 1 - Gørlev Idrætsefterskole 2 5 - 2
Mandag 24-02-20 12:00 Sportsefterskolen Sjælsølund - X-Class 1 5 - 0
Mandag 24-02-20 12:00 Gunslevholm Idrætsefterskole 1 - Gørlev Idrætsefterskole 1 3 - 1
Tirsdag 25-02-20 12:00 Gudenådalens Efterskole - Vivild G&I 3 - 5
Tirsdag 25-02-20 12:00 Aabybro Efterskole 2 - IES Lægården 1 0 - 7
Tirsdag 25-02-20 12:00 Skyum Idrætsefterskole 1 - Skyum Idrætsefterskole 2 2 - 5
NB!
Udehold taberdømt
Skriv selv
Tirsdag 25-02-20 12:00 Aabybro Efterskole 1 - IES Lægården 2 3 - 0
Tirsdag 25-02-20 12:30 Balle Musik- og Idrætsefterskole - Hellebjerg Idrætsefterskole 1 - 1
Mandag 02-03-20 17:00 Hellebjerg Idrætsefterskole - Sportsefterskolen Sine 3 - 0
NB!
Udehold taberdømt
Tirsdag 03-03-20 15:00 UCS10 Skanderborg - Flemming Efterskole 3 - 0
Onsdag 04-03-20 12:00 10Solrød - Sportsefterskolen Sjælsølund 2 - 1
Fredag 06-03-20 10:00 X-Class 1 - 10Solrød 3 - 0
Mandag 09-03-20 11:00 Gunslevholm Idrætsefterskole 1 - Idrætsefterskolen Ubby 3 - 1
Mandag 09-03-20 11:30 BGI akademiet 1 - UCS10 Skanderborg - Hal 1 1 - 1
Tirsdag 10-03-20 11:00 Næsgaard Efterskole - X-Class 1 0 - 2
Tirsdag 10-03-20 12:00 Vestsjællands Idrætsefterskole - Gørlev Idrætsefterskole 1
Tirsdag 10-03-20 12:00 Gørlev Idrætsefterskole 2 - X-Class 2
Tirsdag 10-03-20 12:00 Sportsefterskolen Sjælsølund - Egeskolen 4 - 3
Tirsdag 10-03-20 12:00 Hjemly Idrætefterskole 1 - Strib Idrætsefterskole
Tirsdag 10-03-20 12:00 Sportsefterskolen Sine - Hjemly Idrætefterskole 2 4 - 1
Tirsdag 10-03-20 12:00 BGI akademiet 1 - BGI akademiet 2 - Hal 1 6 - 4
Tirsdag 10-03-20 12:00 Galtrup Efterskole - Skyum Idrætsefterskole 2 2 - 2
Tirsdag 10-03-20 12:00 Dueholmsskolen - Skyum Idrætsefterskole 1 1 - 2
Tirsdag 10-03-20 12:00 IES Lægården 2 - Lyngs Idrætsefterskole 5 - 6
Tirsdag 10-03-20 12:00 Hald Ege Efterskole - Gudenådalens Efterskole 3 - 1
NB!
Udehold taberdømt
Hold trukket sig
Skriv selv
Tirsdag 10-03-20 12:00 IES Lægården 1 - Hammerum Efterskole 3 - 0
Tirsdag 10-03-20 13:30 Efterskolen Ved Nyborg - Hellebjerg Idrætsefterskole 4 - 0
Onsdag 11-03-20 11:00 10Solrød - Egeskolen 3 - 0
Onsdag 11-03-20 13:00 Hestlund Efterskole - Vivild G&I 1 - 2
Onsdag 11-03-20 14:00 Gylling Efterskole - Brøruphus Efterskole 2 - 6
Torsdag 12-03-20 10:00 Vestsjællands Idrætsefterskole - Gunslevholm Idrætsefterskole 1
Mandag 16-03-20 12:00 BGI akademiet 1 - Silkeborg Efterskole - Hal 1
Mandag 16-03-20 12:00 Lyngs Idrætsefterskole - Galtrup Efterskole
Tirsdag 17-03-20 16:30 Flemming Efterskole - BGI akademiet 1
Fredag 20-03-20 12:00 Sportsefterskolen Sjælsølund - Gunslevholm Idrætsefterskole 2

Til toppen