DGI Midtjylland Fodbold - Efterår 2018

Turneringsinfo

Turnering: DGI Midtjylland Fodbold - Efterår 2018
Turneringsansvarlige
Klaus Pedersen Tlf: 22675391 / 22675391
André Velling (DGI) Tlf: 79404346 / 21562181
Dokumenter
Reglement

Række / Puljeoversigt

U6 mix - 3 mands
Pulje 11 Funder GF 1 - Funder GF 2 - Engesvang B - ØBG Buskelund 1
Pulje 12 Resenbro UIF - Gl. Rye IF . 1 - Gl. Rye IF . 2 - ØBG Buskelund 2
U7 drenge - 0. kl. 3m
Pulje 11 Sorring-T. IF - Mariehøj IF - Gl. Rye IF - ØBG Balle
U7 drenge - 0. kl. 5m
Pulje 11 Virklund Boldklub 1 - HA85 1 - ØBG Buskelund 1 - Mariehøj IF 1
Pulje 12 Sejs-Svejbæk IF - Engesvang B - ØBG Balle - Funder GF
Pulje 13 Virklund Boldklub 2 - HA85 2 - ØBG Buskelund 2 - Mariehøj IF 2
Pulje 14 IF Centrum - Lemming IF - ØBG Buskelund 3 - Thorning IF
U8 drenge - før ombrydning - 1. kl. 5m
Pulje 11 HA85 1 - Ikast F.C. - Sejs-Svejbæk 1 - ØBG 1
Pulje 12 Gødvad GIF 1 - IF Centrum - ØBG 2 - GFG Voel 1
Pulje 13 Gødvad GIF 2 - HA85 2 - Funder GF
Pulje 14 Gl. Rye IF 1 - Gl. Rye IF 2 - Sejs-Svejbæk 2
Pulje 15 Sorring-T. IF - GFG Voel 2 - Silkeborg KFUM 1
Pulje 16 ØBG 3 - Engesvang B - Silkeborg KFUM 2 - Virklund B
Pulje 17 FK 73, disp - Gødvad GIF 3 - Sejs-Svejbæk 3 - Thorning if
U9 drenge - 2. kl 5m
Pulje 11 HA85 1 - ØBG Balle 1 - Silkeborg KFUM 1 - Sejs-Svejbæk IF 1 - Gødvad GIF 1
Pulje 12 Sorring-T. IF 1 - Them GF 1 - Mariehøj IF - IF Centrum - Bryrup IF - Virklund B
Pulje 13 Funder GF 1 - Lemming IF - ØBG Balle 2 - Engesvang B - Sejs-Svejbæk IF 2 - Gjessø UF
Pulje 14 Resenbro U.& IF 1 - HA85 2 - Mariehøj IF - ØBG Balle 3 - ØBG Buskelund - GFG Voel 1 - Silkeborg KFUM 2 - Gødvad GIF 2
Pulje 15 Them GF 2 - Resenbro U.& IF 2 - Thorning IF - GFG Voel 2 - Gjern IF, disp - Grauballe ugf - Sejs-Svejbæk IF 3 - Gødvad GIF 3
U10 drenge - 3. kl. 5m
Pulje 11 Sorring/Voel 1 - HA85 1 - ØBG Silkeborg 1 - Virklund Boldklub 1 - IF Centrum - Gødvad GIF 1 - Mariehøj IF 1 - Silkeborg KFUM 1
Pulje 12 Resenbro U.& If. 1 - ØBG Silkeborg 2 - Virklund Boldklub 2 - FK 73, disp - Gødvad GIF 2 - Sejs-Svejbæk IF 2
Pulje 13 HA85 2 - ØBG Silkeborg 3 - Funder GF - Bryrup IF - Mariehøj IF 2 - Sorring/Voel 2
Pulje 14 Gl. Rye IF - Resenbro U.& If. 2 - HA85 3 - ØBG Silkeborg 4 - Gødvad GIF 3 - Thorning IF
Pulje 15 Gødvad GIF 4 - Gødvad GIF 5 - Sorring/Voel 3 - Grauballe UGF - Silkeborg KFUM 2 - Sejs-Svejbæk IF 3
U11 drenge - 4. kl. 8m
Pulje 11 Sejs Svejbæk IF 1 - Sorring/Voel 1 - Gødvad IF 1 - Bryrup IF - HA85 1
Pulje 12 Mariehøj - ØBG Silkeborg 2 - IF Centrum - Engesvang B 1 - Virklund B
Pulje 13 Them GF - Gjern IF, Disp. - Funder GF, Disp. - Thorning IF - Sorring/Voel 2 - Lemming IF
Pulje 14 Vinderslev IF - Gødvad IF 2 - ØBG Silkeborg 3 - Gl. Rye IF - Sejs-Svejbæk IF 3 (U10)
Pulje 15 Sejs Svejbæk IF 2 - Ry Fodbold (U10) - HA85 2 - Engesvang B 2 - Grauballe UGF, Disp.
U12 drenge - 5. kl. 8m
Pulje 11 Gødvad GIF - Mariehøj IF 1 - HA85 1 - Horn-Fårvang IF/Gjern IF - ØBG Silkeborg 1 - Silkeborg KFUM 1
Pulje 12 Sorring/Voel 1 - Gjessø UF - FK 73, disp - Mariehøj IF 2 - ØBG Silkeborg 2 - Ans IF
Pulje 13 Sorring/Voel 2 - HA85 2 - Bryrup IF - ØBG Silkeborg 3 - Thorning IF - Silkeborg KFUM 2
U13 drenge - 6. kl. 8m
Pulje 11 Sejs-Svejbæk IF - Bryrup IF - Engesvang B, disp - ØBG Silkeborg 1 - Gødvad GIF 2, disp
Pulje 12 Mariehøj IF 2 - IF Centrum 1 - Funder GF, disp - Thorning IF, disp. - Silkeborg KFUM
Pulje 13 Gl. Rye IF, disp - Gødvad GIF - IF Centrum 2 - Virklund B
U14 drenge - 7.kl. 9m
Pulje 11 Thorning IF - Lemming/Grauballe - Mariehøj IF - Sejs-Svejbæk IF, disp - Them GF - IF Haurum-Sall
U15/U16 drenge - 8/9.kl. 8m
Pulje 11 HOG Hinnerup - Bryrup IF - Ans IF (U14/15) - Silkeborg B - Engesvang B
U8 piger - 1. kl. 5m
Pulje 11 HA 85 - ØBG Silkeborg 1 - Engesvang B
Pulje 12 Funder GF - ØBG Silkeborg 2 - Silkeborg KFUM
U9 piger - 2. kl. 5m
Pulje 11 HA85 1 - Thorning IF, Disp. - Ry Fodbold
Pulje 12 Gødvad if 1 - HA85 2 - ØBG Silkeborg 1
Pulje 13 Gødvad if 2 - Mariehøj IF, disp. - IF Centrum - ØBG Silkeborg 2
U10 piger - 3. kl. 5m
Pulje 12 HA85 1 - IF Centrum - Mariehøj IF - ØBG Silkeborg 1
Pulje 13 HA85 2 - Sorring/Voel 1 - Sejs-Svejbæk IF
Pulje 14 Virklund - Sorring/Voel 2 - ØBG Silkeborg 2 - Silkeborg KFUM
U11 piger - 4. kl. 8m
Pulje 11 Sejs-Svejbæk IF - Lemming IF - ØBG 1 - ØBG 2 - Engesvang B - Sejs-Svejbæk IF (U10) - HA85
U11 piger - 4. kl. 5m
Pulje 11 Gl. Rye IF, disp - Resenbro UIF - Sorring/Voel - Funder GF 1 - Funder GF 2 - Bryrup IF - Grauballe UGF
U12 piger - 5. kl. 8m
Pulje 11 HA85 - Gl. Rye IF - Gødvad GIF - Sorring/Voel - ØBG Silkeborg 1 - Thorning IF, Disp. - Gjessø UF, disp - Ry Fodbold - Ans IF
Pulje 12 IF Centrum, disp - Virklund B , disp - Mariehøj IF - ØBG Silkeborg 2 - Engesvang B 1 - Team HEG
U13 piger - 6. kl. 8m
Pulje 11 Gødvad GIF, disp - Gjessø UF, disp (U14) - Engesvang B, disp - IF Centrum 1
Pulje 12 Gjern IF, disp - Virklund B - Gjessø UF, disp - IF Centrum 2, disp - Grauballe UGF
U8 drenge - efter ombrydning - 1. kl. 5 m
Pulje 11 GFG Voel 1 - Gødvad GIF 1 - HA85 1 - Sejs-Svejbæk 1 - ØBG 1 - Ikast F.C.
Pulje 12 Gødvad GIF 2 - HA85 2 - IF Centrum - ØBG 2 - Funder GF
Pulje 13 Silkeborg KFUM 1 - GFG Voel 2 - Gl. Rye IF 1 - Gl. Rye IF 2 - Gødvad GIF 3 - Sejs-Svejbæk 2
Pulje 14 Silkeborg KFUM 2 - Sorring-T. IF - Thorning if - Virklund B - ØBG 3 - Engesvang B
Herre Senior - 7 mands
Pulje 11 Gødvad GIF All Stars - Gødvad GIF Young Guns - Gødvad GIF Wannabees - Silkeborg B78 - Lemming IF - Gødvad GIF Business - Ans IF 1 - Ans IF 2
Dame Senior - 7 mands
Pulje 11 Silkeborg KS - B74 Silkeborg - Bording IF - Horn-Fårvang IF - Funder GF/SSIK 1 - Kjellerup Frederiks Q
Pulje 12 Silkeborg KFUM - FK 73 - FC Silkeborg - Engesvang Fr. - Funder GF/SSIK 2
Pulje 13 Vinderslev IF - Sorring-T. IF - Lemming IF - Team HEG - HA85 - GFG Voel
Old Boys +32 - 7 mands
Pulje 11 Virklund B - Them GF 1 - Vium-Hvam IF OB1 - Them GF 2 - Silkeborg IF OB - Kjellerup IF - Gjessø UF, disp
Pulje 12 Lemming IF - B74 Silkeborg - Dover GF, disp. - Vium-Hvam IF OB2, disp. - GFG Voel, disp - Bording IF - Gjern IF
Old Boys +32 - 11-mands
Pulje 1 Herning Fr. OB, disp. - Tjørring IF - Hammerum IF OB 1, disp. - Ikast FS OB - Ikast FC OB - Brande OB, disp. - Holstebro Boldklub Old Boys Afd., disp - Mejrup GU
Pulje 2 Hammerum IF OB 2, disp. - KLG, disp. - Snejbjerg SG&I - Herning KFUM, disp. - Ejstrupholm IF, disp. - Vorgod Barde M&F - Vildbjerg SF, disp
Pulje 3 Haunstrup IF - Fjelstervang If - Sunds IF, disp. - Gullestrup IF, disp. - Videbæk IF, disp. - Alhedens IF - Hammerum IF OB 3
Pulje 11 Sejs-Svejbæk IF 1, disp. - Silkeborg KFUM 1 - Silkeborg KS, disp. - Virklund B 1 - ØBG Silkeborg, disp. - Sejs-Svejbæk IF 2, disp.
Pulje 12 Gl. Rye IF, disp - HA85, disp. - Sorring-T. IF - FC International, disp. - Gjern IF, disp. - Funder GF
Pulje 13 FK 73 - Virklund B 2, disp. - Ans IF - Engesvang B - Sjørslev D. IF
Pulje A Højslev K IF, disp - Roslev IK - Oddense Otting UGF, disp - Sundsøre FK, Breum, disp - Røde Stjerne FC Skive - Skive Seminarium Boldklub
Pulje B Ejsing BK - B-83 - Sundsøre FK, Jebjerg, disp - Spøttrup Motion & Sport Balling - Spøttrup Motion & Sport Lem, disp
Pulje 14 IF Centrum, disp. - Silkeborg B78, disp. - Engesvang Fr., disp - Gødvad GIF - Grauballe UGF, disp. - Vinderslev IF, disp
Veteraner +45 - 7 mands
Pulje 11 KFUM 1 - SB, disp. - KFUM 2 - Sejs-Svejbæk IF, disp. - B74 1, disp. - B74 2, disp. - B74 3, disp
Pulje 12 Bording IF - Gjessø UF - Virring-Vitved UI - Resenbro UIF - Sjørslev D. IF - Horn-Fårvang IF
Super Veteran +65 - 5-mand
Pulje 1 Herning IK - Ikast FS OB - Herning Fr. OB - Kølkær/F SG&I OB, disp.

Til toppen