Amager Cup 2022

Stævne

Stævne: Amager Cup 2022
Stævneansvarlige
Johanne Toft Tlf: 79404736 / 28693057

Bemærkninger

Kampprorgram opdateret 01.08.2022


Resultatindberetning

Række / Puljeoversigt

Lykkeliga
Pulje 1 Greve Lykkeliga - Vakant 1 - Vakant 2
U5 mix (årgang 2017)
Pulje 1 Vakant - Amager SK 3 - Ørestad IF 2
U6 Mix (årgang 2016)
Pulje 1 CIK Håndbold 3 - VSH 4 - Tårnby HK 3 - Amager SK 2
U7 Mix (årgang 2015)
Pulje 1 Tårnby HK 1 - Amager SK 1 - Københavns Håndboldklub 3 - FIF 3
Pulje 2 Københavns Håndboldklub 4 - CIK Håndbold 2 - Tårnby HK 2 - VSH 3
U8 Mix (årgang 2014)
Pulje 1 FIF 1 - Herlev/Hjorten 1 - Københavns Håndboldklub 1 - Vakant - VSH 1
Pulje 2 FIF 2 - CIK Håndbold 1 - Københavns Håndboldklub 2 - VSH 2 - Herlev/Hjorten 2
U9 Drenge A (årgang 2013)
Pulje 1 Københavns Håndboldklub 1 - HIK - VSH 1 - TIK Håndbold
Finale - -
3.-4. plads - -
U9 Drenge B (årgang 2013)
Pulje 1 Herlev/Hjorten - Greve Håndbold - ASK afd. Islands Brygge 2 - Ajax København
Pulje 2 Brøndby HK - ASK afd. Islands Brygge 1 - VSH 2 - Københavns Håndboldklub 2
Finalepulje - - - -
5.-8. plads - - - -
U9 Drenge C (årgang 2013)
Pulje 1 Vakant - FIF - Københavns Håndboldklub 3 - Tårnby HK 2
Finale - -
3.-4. plads - -
U9 Piger A (årgang 2013)
Pulje 1 Ajax København 1 - Ledøje-Smørum HK 1 - VSH 1 - HIK
Finale - -
3.-4. plads - -
U9 Piger B (årgang 2013)
Pulje 1 Greve Håndbold - Tårnby HK 1 - TIK Håndbold 1
Pulje 2 ASK Islands Brygge - VSH 2 - Brøndby HK
Finalepulje - - -
4.-6. plads - - -
U9 Piger C (årgang 2013)
Pulje 1 TIK Håndbold 2 - Ajax København 2 - Amager SK 1
Pulje 2 Ledøje-Smørum HK 2 - Vakant - Tårnby HK 2 - Amager SK 2
Finalepulje - - - -
5.-7. plads - - -
U11 Drenge A (årgang 2011 & 2012)
Pulje 1 HIK 1 - Greve Håndbold - BK Ydun 1 - Ajax København 1
Pulje 2 Hvidovre IF 1 - TMS Ringsted 1 - TIK håndbold 1 - VSH 1
Finalepulje - - - -
5.-8. plads - - - -
U11 Drenge B (årgang 2011 & 2012)
Pulje 1 Ajax København 2 - Amager SK 1 - HIK 2 - BK Ydun 3
Pulje 2 BK Ydun 2 - TMS Ringsted 2 - HIK 3 - Rørby-Værslev
Pulje 3 TIK Håndbold 2 - VSH 2 - Tårnby HK 1 - Hvidovre IF 2
Finalepulje - - -
4.-6. plads - - -
7.-9. plads - - -
10.-12. plads - - -
U11 Drenge C (årgang 2011 & 2012)
Pulje 1 Hvidovre IF 3 - Tårnby HK 2 - CIK Håndbold
Pulje 2 Amager SK 2 - Ajax København 3 - VSH 3
Pulje 3 Ajax København 4 - GVH - Amager SK 3
Finalepulje - - -
4.-6. plads - - -
7.-9. plads - - -
U11 Piger A (årgang 2011 & 2012)
Pulje 1 HIK 1 - AG Håndbold - Hvidovre IF 1 - Hvidovre IF 2 - BK Ydun 1
U11 Piger B (årgang 2011 & 2012)
Pulje 1 Hvidovre IF 4 - Ajax København 1 - Herlev/Hjorten 1
Pulje 2 Amager SK 1 - Hvidovre IF 3 - Herlev/Hjorten 2
Pulje 3 Tårnby HK 1 - GVH 1 - VSH 1
Finalepulje - - -
4.-6. plads - - -
7.-9. plads - - -
U11 Piger C (årgang 2011 & 2012)
Pulje 1 GVH 2 - Herlev/Hjorten 3 - Ajax København 2 - Tårnby HK 2
Pulje 2 Amager SK 2 - CIK Håndbold - VSH 3 - HIK 2
Pulje 3 VSH 2 - GVH 3 - Amager SK 3 - BK Ydun 2
Finalepulje - - -
4.-6. plads - - -
7.-9. plads - - -
10.-12. plads - - -
U13 Drenge A (årgang 2009 & 2010)
Pulje 1 Københavns Håndboldklub 1 - Hvidovre IF 1 - Hillerød HK 1 - FIF 1 - VSH 1
U13 Drenge B (årgang 2009 & 2010)
Pulje 2 Københavns Håndboldklub 2 - Amager SK 1 - FIF 2
Pulje 1 Hvidovre IF 2 - Amager SK 2 - Herlev/Hjorten - Tårnby HK 1
Finalepulje - - - -
5.-7. plads - - -
U13 Drenge C (årgang 2009 & 2010)
Pulje 1 Amager SK 3 - Hvidovre IF 3 - BK Ydun - CIK Håndbold
Pulje 2 Tårnby HK 2 - Hillerød HK 2 - GVH - VSH 2
Finalepulje - - - -
5.-8. plads - - - -
U13 Piger A (årgang 2009 & 2010)
Pulje 2 Københavns Håndboldklub 1 - Tårnby HK 1 - Ajax København 1
Pulje 1 Hvidovre IF 1 - Hillerød HK 1 - Greve Håndbold 1 - Amager SK 1
Finalepulje - - - -
5.-7. plads - - -
U13 Piger B (årgang 2009 & 2010)
Pulje 1 BK Ydun - Hvidovre IF 2 - Tårnby HK 2
Pulje 2 Ajax København 2 - GVH 1 - Greve Håndbold 2
Pulje 3 Københavns Håndboldklub 2 - FIF 1 - Amager SK 2
Finalepulje - - -
4.-6. plads - - -
7.-9. plads - - -
U13 Piger C (årgang 2009 & 2010)
Pulje 2 CIK Håndbold - Hillerød HK 2 - Københavns Håndboldklub 3
Pulje 3 Tårnby HK 3 - Hvidovre IF 3 - FIF 2
Pulje 1 Amager SK 3 - GVH 2 - Greve Håndbold 3 - Ajax København 3
Finalepulje - - - -
5.-7. plads - - -
8.-10. plads - - -
U15 Drenge A (årgang 2007 & 2008)
Pulje 1 Amager Håndbold 1 - Københavns Håndboldklub 1 - Ledøje - Smørum HK - VSH 1
Finale - -
3.-4. plads - -
U15 Drenge B (årgang 2007 & 2008)
Pulje 1 Oversidder - Amager Håndbold 3 - Lyngby HK - Amager Håndbold 2 - VSH 2
U15 Piger A (årgang 2007 & 2008)
Pulje 2 Herlev/Hjorten - Furesø Håndbold 1 - Hvidovre IF 1
Pulje 1 Hillerød HK 1 - Københavns Håndboldklub 1 - VSH 1 - Amager Håndbold 1
Finalepulje - - - -
5.-7. plads - - -
U15 Piger B (årgang 2007 & 2008)
Pulje 1 Amager Håndbold 2 - TMS Ringsted - VSH 3 - Københavns Håndboldklub 2
Pulje 2 Hillerød HK 2 - Amager Håndbold 3 - KFUM København - VSH 2
Pulje 3 CIK Håndbold - Greve Håndbold - Hvidovre IF 2 - Furesø Håndbold 2
Finalepulje - - -
4.-6. plads - - -
7.-9. plads - - -
10.-12. plads - - -
U17 Drenge (årgang 2005 & 2006)
Pulje 1 Furesø Håndboldklub - Vakant 2 - Amager Håndbold - KFUM København
Finale - -
3.-4. plads - -
U17 Piger (årgang 2005 & 2006)
Pulje 1 Københavns Håndboldklub - Furesø Håndbold - Amager Håndbold - Greve Håndbold - Lyngby-Virum
U19 Piger (årgang 2003 & 2004)
Vakant 2 - Vakant 1 - Lyngby-Virum - Ajax København

Til toppen